AktualnościJutro sparing z Drwęcą

Jutro sparing z Drwęcą

Jutro (31.01) o godz. 11:00 na boisku MOSP-u przy ul. Świętokrzyskiej piłkarze Jagiellonii rozegrają mecz sparingowy z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie. Rywal jagiellończyków po rundzie jesiennej zajmuje 3 miejsce w III lidze (grupa 1) ze stratą 6 punktów do prowadzącego Radomiaka Radom. Trenerem zespołu jutrzejszego rywala „Jagi” jest dobrze znany podlaskiej publiczności Zbigniew Kieżun, który w ubiegłym sezonie prowadził rywalizującą z naszym zespołem w III lidze Warmię Grajewo.

     Podopieczni Witolda Mroziewskiego po powrocie z Rajgrodu i dwóch dniach odpoczynku w środę rozpoczęli treningi na własnych obiektach. Rano treningi odbywały się w parku zwierzynieckim i na siłowni, natomiast popołudniami na hali. Dzisiaj piłkarze odbyli trening na boisku na MOSP-ie.

     Po powrocie ze zgrupowania w „Kniei” trener podjął decyzję, iż z drużyną pozostanie 23-letni obrońca Miedzi Legnica – Jacek Kocur. Białostoczanie skontaktowali się już z klubem z Legnicy w sprawie wyrejestrowania tego piłkarza, zaś po powrocie do kraju odpowiedzialnego za sprawy sportowe prezesa Wiesława Wołoszyna podjęte zostaną rozmowy z menadżerem zawodnika. Podobnie ma się sprawa z bramkarzem – Łukaszem Załuską, na którego pozyskanie trener Mroziewski zdecydował się jeszcze przed wyjazdem na zgrupowanie do Rajgrodu. Również po powrocie prezesa Wołoszyna wyjaśniona zostanie ostatecznie sprawa przedłużenia kontraktu z Łukaszem Tupalskim.


     Niewielkim korektom uległ program oraz dobór sparing-partnerów podczas zgrupowania w Zielonej Górze (23-28 luty). Na dzień dzisiejszy pewne jest jedynie, iż nasi piłkarze zmierzą się z drugoligowym Polarem Wrocław (25.02). Nie dojdzie natomiast do planowanych sparingów z Górnikiem Polkowice i Pogonią Szczecin. Oba kluby zdecydowały się w tym terminie na obozy poza granicami kraju, a dokładniej w Turcji. Nie oznacza to jednak, iż „żółto-czerwoni” rozegrają w Zielonej Górze tylko jeden sparing. Obecnie trwają rozmowy z kilkoma klubami, być może jednym z rywali będzie zespół II lub III Bundesligi. Wiadomo też, że z naszym zespołem chętnie zmierzyłyby się zespoły Polonii Słubice i miejscowego Lecha Sulmy. Oba zespoły wystepują w grupie 3 – III ligi.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00