AktualnościLiga ruszy w terminie

Liga ruszy w terminie

   Rozgrywki rundy wiosennej pierwszej i drugiej ligi polskiej rozpoczną się w terminie, czyli w najbliższy weekend, 12-14 marca – powiedział dyrektor wykonawczy Piłkarskiej Ligi Polskiej, Leszek Miklas.

     W sobotę w Warszawie odbyło się posiedzenie prezesów klubów pierwszej i drugiej ligi piłki nożnej. Poświęcone było ono m.in. rozpoczynającym się rozgrywkom ligowym.

– Nasze spotkanie ma charakter techniczny. Omawiamy przede wszystkim szczegóły dotyczące wiosennych rozgrywek. Rozważaliśmy m.in. przełożenie pierwszej kolejki ligowej na inny termin. Pojawiły się takie głosy, jednakże zdecydowaliśmy, że liga ruszy zgodnie z planem – powiedział PAP Miklas.
     – Przypadki szczególne będziemy traktować indywidualnie. Jeśli okaże się, że np. na jakimś stadionie leży pół metra śniegu i nie ma możliwości przygotowania murawy do gry, poinformujemy o tym PZPN. Mamy na to czas do środy, czwartku. Związek wyśle wówczas swojego delegata, który sprawdzi stan przygotowania obiektu do meczu – wyjaśnił dyrektor PLP.

     Leszek Miklas mówił także o zmianach, jakie planowane są w rozgrywkach Pucharu Polski: – Być może finał rozegrany za dwa lata i każdy następny będzie odbywał się w jednym mieście. W którym – to zależy od tego, gdzie powstanie stadion piłkarski o odpowiedniej klasie.
     Pytany o to, gdzie zagrają tegoroczni finaliści PP, Miklas odpowiedział: – Na razie nie wiemy, gdzie odbędzie się finał. Zależy to po części od drużyn, które do niego awansują. Szukamy neutralnego terenu. Rozpatrywane były kandydatury m.in. Ostrowca Świętokrzyskiego i Rybnika.

     Dyrektor PLP poinformował także, że termin rewanżowych meczów Pucharu Polski może zostać przesunięty. Związane jest to z planowaną transmisją tych spotkań w TVP 3. – Nie możemy ustalić godzin rozgrywania półfinałów tak, aby zachodziły one na transmisje ze spotkań Ligi Mistrzów (wówczas odbędą się pierwsze mecze półfinałowe LM). Dlatego być może dojdzie do przesunięcia terminów. Wszystko zależy od telewizji.
Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00