AktualnościCzekaliśmy 112 dni

Czekaliśmy 112 dni

Dokładnie 112 dni przyszło czekać kibicom Jagiellonii na kolejny ligowy pojedynek swoich ulubieńców. Dzisiaj o godz. 14.00 na stadionie miejskim w Radomsku podopieczni Witolda Mroziewskiego w meczu 18 kolejki zmierzą się z wiceliderem tabeli, a zarazem jednym z kandydatów do awansu miejscowym RKS-em.

Zanim jednak mecz się rozpocznie zgodnie z decyzją PZPN-u wszyscy obecni na stadionie minutą ciszy uczczą pamięć ofiar zamachu terrorystycznego w Hiszpanii, wśród których znajdowało się 4 Polaków.     Przed dzisiejszym meczem piłkarze Radomska zapowiadają, iż postarają się zrewanżować za porażkę w Białymstoku. Przypomnijmy, iż inaugurujący rozgrywki II ligi mecz pomiędzy tymi drużynami miał bardzo dramatyczny przebieg. Do 84 min. meczu wszystko wskazywało na to, że pojedynek zakończy się bezbramkowym remisem. I właśnie wtedy po akcji w której jeden z zawodników Radomska zagrał piłę ręką, zaś sędzia tego nie zauważył padła bramka dla gości. Strata bramki oraz okoliczności w jakich padła podziałała na jagiellończyków jak przysłowiowa „płachta” na byka. W przeciągu zaledwie dwóch minut zdobyli oni dwie bramki, rozpoczynając w ten sposób passę doskonałych występów na drugoligowych boiskach.Radość jagiellończyków po zdobytej bramce z RKS-em
     Przed dzisiejszym spotkaniem piłkarze „Jagi” zapewniają, iż postarają się udowodnić, że tamta wygrana nie była dziełem przypadku. Nie będzie to jednak łatwe zadanie. Radomszczanie nie próżnowali w trakcie zimowej przerwy i dość znacząco wzmocnili kadrę, pozyskując 8 zawodników, czego pięciu to napastnicy (Litwin Nerijus Astrauskas, Czech Vitezslav Mooc, Serb Dragan Veljovic oraz Krzysztof Kukulski i Tomasz Żelazowski), gdyż zespół w rundzie jesiennej zdobył zaledwie 18 bramek, czyli najmniej spośród wszystkich drużyn walczących o awans. Ponadto sprowadzono też dwóch obrońców: Sebastiana Nowaka i Mariusza Unierzyskiego oraz pomocnika Robert Rosiński (PKS Łany). Z klubem rozstali się natomiast zawodnicy, którzy w rundzie jesiennej nie wnieśli większego wkładu w jesienne mecze.
     W dzisiejszym meczu trenerzy Antoniak i Makowiecki nie będą mogli skorzystać z 5 zawodników. Z powodu kontuzji nie zagrają Sebastian Nowak i Marcin Folc (najskuteczniejszy zawodnik w rundzie jesiennej), natomiast Krzysztof Smoliński i Jarosław Lato muszą pauzować za żółte kartki, zaś Radosław Kowalczyk w minionym tygodniu się rozchorował.
kibice Jagi na meczu w Chorzowie      Występ naszych piłkarzy w dzisiejszym meczu jest z pewnością wielką niewiadomą zarówno dla kibiców, jak też dla nich samych. Z powodu fatalnych warunków treningowych ostatnie zajęcia odbywały się na ośnieżonych i pokrytych lodem boiskach bądź na hali. Miejmy jednak nadzieję, że nie będzie to miało większego wpływu na wynik dzisiejszego spotkania, gdyż rywale trenowali w podobnych warunkach.
     Do Radomska nasza ekipa wyjechała już wczoraj. Trener Witold Mroziewski zabrał ze sobą zaledwie 17 zawodników. W Białymstoku pozostali gracze kontuzjowani (Grygoruk, Marcinkiewicz, Olszewski, Sobolewski,) oraz Tomasz Wołczyk.
     Nasi zawodnicy na stadionie w Radomsku będą mogli liczyć na doping swoich fanów, którzy w liczbie ponad 150 osób wyjechali dzisiaj z samego rana na mecz specjalnie zorganizowanym pociągiem.
Oto przewidywane składy obu drużyn:Radomsko: Kozik – M. Nowak, Prokop, Unierzyski – Jóźwiak, Markiewicz, Berensztajn, Leszczyński, Kukulski – Mooc, Żelazowski.
Jagiellonia: Załuska – Kulig, Zalewski, Kosmicki, Warakomski – Dzienis, Chańko, Speichler (Łatka), Żeberek – Reginis (Danielewicz), Kobeszko.     W historii swoich występów w II lidze oprócz meczu rozegranego jesienią w Białymstoku obie drużyny spotkały się ze sobą dwukrotnie, a miało to miejsce w sezonie 1995/96. Pierwszy mecz rozegrano w Białymstoku (01.10.1995) i zakończył się on zwycięstwem białostoczan 3 : 1 (2 : 1) po dwóch bramkach Marcina Danielewicza (12 i 70 min.) i jednej Jacka Chańko (20 min. – rzut wolny). W rewanżu również górą byli „jagiellończycy” wygrywając w Radomsku 4 : 3 (3 : 1). Po dwie bramki dla „Jagi” w tym meczu zdobyli Tomasz Giedroić (20 i 58 min) i Zbigniew Szugzda (23 i 31 min.).
Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00