AktualnościPORAŻKA W LUBINIE

PORAŻKA W LUBINIE

Nie udało się piłkarzom Jagiellonii odczarować stadionu lubińskiego, na którym nigdy dotąd nie zdobyli punktu i bramki w meczach z miejscowym Zagłębiem. Tym razem białostoczanie przegrali 0 : 1 (0 : 1). Jedyna bramka meczu padła w 37 min. po dość kontrowersyjnym rzucie karnym, który na bramkę zamienił Andrzej Szczypkowski.

Z przebiegu meczu Jagiellończycy byli równorzędnym przeciwnikiem dla walczącego o awans do ekstraklasy Zagłębia i zasłużyli na punkt. Niestety tak się nie stało i nasi piłkarze w drugim wyjazdowym meczu na wiosnę nie zdobyli ani punktu ani bramki. W związku z wycofaniem się z rozgrywek zespołu Błękitnych Stargard Szczeciński podopiecznych trenera Witolda Mroziewskiego czeka dwutygodniowa przerwa.

Oto składy w jakich wystąpiły oba zespoły:

Jagiellonia: Załuska – Kulig, Kosmicki, Wołczyk, Warakomski – Dzienis, Łatka, Chańko, Żuberek (69″ Speichler) – Danielewicz (85″ Tyczkowski), Kobeszko (69″ Reginis).

Zagłębie: Madarić – Szczypkowski, Huebscher, Żytko, Perović, Salamoński, Piętka, Javornik (70″ Kowalski), Łobodziński (55″ Manuszewski), Niciński, Murdza (90″ Pietroń). Sędziował: Piotr Maurek (Małopolski ZPN). Widzów: około 3 500.

1` – Godzina 18.03 sędzia Piotr Maurek daje sygnał do rpzoczęcia meczu. Jagiellonia w czarno-białych strojach, natomiast gospodarze w miedziano-czarnych.
2` – Po prawej stronie boiska przed polem karnym gospodarzy faulowany zostaje Marcin Danielewicz. Z rzutu wolnego dośrodkowuje Dzidosław Żuberek, obrońcy Zagłębia mijają się z piłką, dopada do niej Przemysław Kulig, strzela głową i Danijel Madarić instynktownie wybija futbolówkę w pole. Doskonała okazja białostoczan.
7` – Na spalonym Zbigniew Murdza.
9` – Pierwszy w tym meczu rzut rożny dla gospodarzy, po wybiciu piłki przez Kuliga. Na szczęście gospodarze fatalnie rozegrali ten fragment gry.
12` – Na boisku pojawia się druga piłka, arbiter przerywa grę po czym ponownie ją wznawia rzutem sędziowskim.
17` – Tomasz Salamoński zagrywa do Wojciecha Łobodzińskiego, który strzela bardzo, ale to bardzo niecelnie.
20` – 20 metrów przed polem karnym faulowany zostaje Jacek Chańko. Rzut wolny wykonuje sam poszkodowany, niestety trafia prosto w mur.
25` -Mateusz Żytko fauluje na środku boiska Dariusza Łatkę, za co upomniany zostaje żółtą kartką.
27` – Pierwszy korner dla „Jagi”. Dośrodkowuje Żuberek, jednak nasi zawodnicy faulują golkipera Zagłębia – Madaricia.
30` – Kolejny rzut wolny dla „żółto-czerwonych”. W pole karne dośrodkowuje Żuberek, najwyżej wyskakuje Madarić i pewnie chyta piłkę.
37` -Marcin Warakomski zdaniem sędziego fauluje w polu karnym Jerneja Javornika i rzut karny dla gospodarzy. Jedenastkę na bramkę pewnym strzałem zamienia Andrzej Szczypkowski, a nasz obrońca został upomniany żółta kartką. 1 : 0 dla Zagłębia.
39` – Sam na sam z Łukaszem Załuską znalazł się Rafał Piętka, górą nasz bramkarz.
43` – Rzut rożny dla Jagiellonii, niestety bez efektu.
45+2` – Koniec pierwszej połowy, po której Zagłębie prowadzi 1 : 0. W toczącym się równolegle w Łodzi meczu ŁKS do przerwy prowadzi z Aluminium 2 : 1.
46` – Sędzia wznawia drugą część spotkania, oba zespoły bez zmian.
48` – Z dystansu uderza Dzienis, niestety bardzo niecelnie.
50` – Za faul na Łatce żółta kartką ukarany zostaje Grzegorz Niciński
51` – Madaricia mocnym strzałem próbował zaskoczyć Danielewicz, niestety piłka przeszła metr nad poprzeczką.
54` – Madarić o mały włos nie stracił piłki wdając się w „kiwkę” z Wojtkiem Kobeszko.
55` -Jacek Manuszewski zmienia na boisku Wojciecha Łobodzińskiego
62` – Tuż przed linią pola karnego po lewej stronie zostaje sfaulowany Danielewicz. Z rzutu wolnego uderza Żuberek, jednak zbyt słabo i Madarić pewnie broni.
67` – Błąd Marcina Kośmickiego we własnym polu karnym, który wybija piłkę wprost pod nogi Nicińskiego, ten strzela mocno z 16 metrów i Załuska z najwyższym trudem wybija futbolówkę na rzut rożny.
69` – Dwie zmiany w naszym zespole. Z boiska schodzą Dzidosław Żuberek i Wojciech Kobeszko, w ich miejsce wchodzą Robert Speichler i Tomasz Reginis.
70` – W miejsce Jerneja Javornika wchodzi Ireneusz Kowalski
71` – Żółta kartka dla Danijela Madaricia za niesportowe zachowanie.
72` – Groźnie pod bramką Załuski. Wzdłuż naszej bramki zagrywa Manuszewski, na szczęście Niciński nie trafia w doskonałej sytuacji w piłkę.
77` – Manuszewski wpada w nasze pole karne, po czym uderza mocno i tym razem Załuska przenosi piłkę nad poprzeczką. Rzut rożny dla Zagłębia.
84` -Łukasz Tyczkowski zmienia Marcina Danielewicza
85` – Strzał Kowalskiego pewnie broni Załuska.
87` – Żółta kartka dla Przemysława Kuliga za zagranie piłki ręką.
90` – Sedzia dolicza do regulaminowego czasu gry 4 minuty.
90+1` -Marcin Pietroń zmienia Zbigniewa Murdzę
90+4` – Ostatni gwizdek sędziego. Zagłębie wygrywa 1 : 0 po bramce Szczypkowskiego z rzutu karnego.