AktualnościUdany początek rezerw

Udany początek rezerw

Bardzo udanie rozpoczęli rundę rewanżową występujący w IV lidze piłkarze rezerw białostockiej Jagiellonii pokonując na wyjeździe Pogoń Łapy 3 : 0 (2 : 0).
     Trenerzy Wiesław Jancewicz i Zbigniew Skoczylas w dzisiejszym meczu mogli skorzystać z trójki zawodników, którzy dzisiaj w nocy wrócili z Lubina, gdzie wczoraj swój mecz rozgrywał pierwszy zespół. Grający w ustawieniu 4-4-2 jagiellończycy od początku meczu posiadali zdecydowaną przewagę, co widać było zarówno w przygotowaniu technicznym, taktycznym jak i motorycznym. Szczególnie podobać się mogła gra w ataku pozycyjnym, gdzie młodzi jagiellończycy ładnie wychodzili z własnej obrony, po czym  dogrywali prostopadłe piłki do napastników. Bardzo dużo zamieszania w szeregach „Jagi” siał Łukasz Tyczkowski, który w 15 minucie przedryblował dwóch zwodników gospodarzy, po czym pięknym strzałem tuż zza linii pola karnego w samo okienko bramki Pogoni zdobył prowadzenie dla „Jagi”. W 38 minucie było już 2 : 0, po akcji lewą stroną całego zespołu. Marcin Strzeliński dośrodkował piłkę idealnie na głowę Roberta Sokoła, który celnym strzałem z 5 metrów nie dał najmniejszych szans bramkarzowi gospodarzy. Wynik meczu ustalony został 5 minut przed końcowym gwizdkiem sędziego, kiedy to po indywidualnej akcji Rafała Onofryjuka bramkę zdobył strzałem tuż przy lewym słupku Krzysztof Maliszewski. Pogoń na dobrą sprawą w całym meczu stworzyła jedną sytuację bramkową, przy stanie 0 : 2 jeden z zawodników gospodarzy próbował zaskoczyć dobrze dysponowanego w tym dniu Macieja Kudryckiego strzałem zza pola karnego, niestety piłka przeleciała nad poprzeczką. Na szczególne wyróżnienie w tyłach zasłużyli Kamil Młynarczuk i Jacek Kocur, dla którego był to pierwszy oficjalny mecz w „żółto-czerwonych” barwach. W meczu z Pogonią nie mógł wystąpić jeszcze wypożyczony wczoraj z Hetmana Białystok Kamil Wojtkielewicz, ponieważ nie został jeszcze potwierdzony w Podlaskim ZPN-ie.

14 kolejka IV ligi
27.03.2004, Łapy: Pogoń Łapy – Jagiellonia II Białystok 0 : 3 (0 : 1)
0 : 1 –
 Tyczkowski (15 min.)
0 : 2 – Sokół (38 min. – głową)
0 : 3 – Maliszewski (85 min.)
     Jagiellonia II: M. Kudrycki – P. Koźlik, J. Kocur, K. Młynarczuk, Ł. Łoszakiewicz – T. Tupalski, T. Kulhawik (60’ K. Bukin), T. Mężyński, M. Strzeliński (70’ A. Citko), R. Sokół (46’ R. Onofryjuk), Ł. Tyczkowski (80’ K. Maliszewski). Trenerzy: Wiesław Jancewicz i Zbigniew Skoczylas.
Pogoń: Kurzyna – Gałczyk (60’ Miłosiewicz), M. Gąsowski, Purzycki, Sikorski, R. Maciejczuk, R. Gąsowski, Gumieniak, Burchart, Giedrojć, Minow (70’ Kulesza).