AktualnościIV liga: Jagiellonia II – Mielnik 5 : 1

IV liga: Jagiellonia II – Mielnik 5 : 1

Drugie zwycięstwo tej wiosny odnieśli piłkarze rezerw białostockiej Jagiellonii, pokonując w meczu 20 kolejki IV ligi MKS Mielnik aż 5 : 1 (2 : 0). Podobnie jak w kilku ostatnich spotkaniach tak i tym razem trenerzy Wiesław Jancewicz i Zbigniew Skoczyłas nie mieli wielkiego wyboru zestawiając podstawową jedenastkę na mecz, gdyż mieli do dyspozycji … 12 zawodników. Jednak Ci spisali się znakomicie i zasłużenie odnieśli wysokie zwycięstwo nad wyżej notowanym w lidze zespołem, dzięki czemu przerwali passę 5 kolejnych spotkań bez zwycięstwa. Festiwal strzelecki rozpoczął w 20 minucie Konrad Bukin. Kolejne dwie bramki były dziełem Tomasza Tupalskiego. Oba padły po uderzeniach z dystansu, jednak szczególnie rzadkiej urody na czawrtoligowych boiskach była bramka na 2 : 0 w 25 minucie, kiedy to piłka po uderzeniu jagiellończyka z 25 metrów wpadła w samo okienko bramki strzeżonej przez Pawła Skwarka. Drugą bramkę Tomek zdobył na początku drugiej połowy. W 55 minucie było już 4 : 0. W polu karnym gości sfaulowany został Jacek Falkowski, a jedenastkę bezbłędnie wykonał bramkarz – Maciej Kudrycki. Bardzo ładna była też bramka na 5 : 0, po zespołowej akcji i ostrym dośrodkowaniu Robertowi Sokołwi zostało tylko dostawić nogę. Goście honorową bramkę zdobyli na 15 minut przed końcowym gwizdkiem sędziego, a jej strzelcem był Maciej Wojnar. Dzięki temu zwycięstwu młodzi jagiellończycy przesunęli się z 7 na 5 pozycję w czwartoligowej tabeli. Teraz w związku z wycofaniem się z rozgrywek zespołu ze Stawisk czeka ich dwutygodniowa przerwa, po czym zmierzą się z Turem Bielsk Podlaski w Białymstoku.

09.05.2004, Białystok: Jagiellonia II Białystok – MKS Mielnik 5 : 1 (2 : 0)
1 : 0 –
 Bukin (20 min.)
2 : 0 – Tupalski (25 min.)
3 : 0 – Tupalski (47 min.)
4 : 0 – Kudrycki (55 min. – karny)
5 : 0 – Sokół (69 min.)
5 : 1 – Wojnar (75 min.)
Sędziował: Tadeusz Hrynaszkiewicz (Suwałki)
Widzów: ok. 80
     Jagiellonia II: Kudrycki – Łoszakiewicz, Mężyński, Młynarczuk, Kutaszewicz, T. Kulhawik, T. Tupaski (77’ Szutko), Falkowski, Grygoruk, Sokół, Bukin. Trenerzy: Wiesław Jancewicz, Zbigniew Skoczylas.
     Mielnik: Oskwarek – Maksymowicz, Wojna, Hajnowski, Sypek (84’ Urbański), Piotrkowski (65’ Adamiuk), Pardo, Najdyhor, Żornaczuk, Artyszuk, Jakubowski. Trener: Krzysztof Wróbel.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00