AktualnościŁatka i Chańko w 11 PS

Łatka i Chańko w 11 PS

Dobra postawa naszego zespołu w meczu z liderem tabeli – szczecińską Pogonią nie pozostała bez echa w prasie. Najwyżej występ Jagiellonii ocenili dziennikarze „Przeglądu Sportowego” umieszczając dwóch naszych zawodników w „jedenastce kolejki”. Na wyróżnienie to zasłużyli dwaj pomocnicy, zdobywca bramki Dariusz Łatka oraz asystujący mu Jacek Chańko. Oto jak występ naszych zawodników ocenił dziennikarz „PS” Dariusz Jachno: „… po pierwszych 45 minutach goście prowadzili 1 : 0 i było to prowadzenie jak najbardziej zasłużone. Zespół z Białegostoku zaskoczył bardzo dobrą organizacją gry. Podopieczni Witolda Mroziewskiego nie zamierzali bronić remisu. Grali nie tylko ładnie dla oka, ale i skutecznie. Pierwszoplanową postacią w ich zespole był Dariusz Łatka. Dawno już na stadionie przy ulicy Twardowskiego kibice nie widzieli tak dobrze dysponowanego piłkarza drużyny gości (…) Oprócz Łatki w zespole Jagiellonii na wyróżnienie zasłużył grający przed laty w Pogoni  Jacek Chańko. To właśnie ten duet zapewnił „Jadze” prowadzenie. Chańko strzelił z 20 metrów w słupek, a Łatka przytomnie dobił odbitą piłkę.” 
     Miejmy nadzieję, iż dobra postawa naszych zawodników, w mimo wszystko przegranym meczu z Pogonią będzie zaczątkiem do lepszych wyników w decydujących meczach sezonu, a kolejne wyróżnienia będą za wygrane mecze.
     Oto pełna ocena naszego zespołu w skali od 1 do 10 przez dziennikarzy „PS”: A. Olszewski (5) – P. Kulig (5), K. Zalewski (5), M. Kośmicki (5) (72` J. Kocur – 2), M. Warakomski (6) (80` M. Strzeliński) – M. Dzienis (5), D. Łatka (8), R. Speichler (4), J. Chańko (7) – M. Danielewicz (5) (72` P. Sobolewski – 2), W. Kobeszko (4).
     A tak wygląda zdaniem „Przeglądu Sportowego” jedenastka 27 kolejki II ligi: Jakub Skrzypiec (ŁKS) – Jacek Wiśniewski (Szczakowianka), Janusz Bodzioch (Piast), Artur Januszewski (Zagłębie), Grzegorz Matlak (Pogoń) – Radosław Biliński (Pogoń), Przemysław Kaźmierczak (Pogoń), Dariusz Łatka (Jagiellonia)Jacek Chańko (Jagiellonia) – Grzegorz Niciński (Zagłębie), Piotr Uss (Piast). Trener: Wojciech Borecki (ŁKS).

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00