Lekcja futbolu

Najwyższej porażki w bieżących rozgrywkach doznali piłkarze białostockiej Jagiellonii w meczu 31. kolejki, przegrywając 0 : 4 (0 : 2) w Jaworznie z miejscową Szczakowianką.

Gospodarze prowadzenie uzyskali w 23 minucie po celnej główce Rafała Góraka. Na 2: 0 przed przerwą podwyższył Dariusz Kozubek (41 min.). Kolejną bramkę w 55 min. zdobył Grzegorz Król dobijając strzał Huberta Jaromina. Wynik meczu w 69 minucie strzałem z rzutu karnego ustalił Maciej Iwański. Oto składy w jakich wystąpiły oba zespoły – Szczakowianka: Bledzewski – Górak, Kozubek, Jaromin (75` Chudy), Wawrzyczek, Kompała, Iwański, Król (75` Bernardo Nunes), Czerwiec (39` Wiśniewski), Gierczak, Księżyc. Jagiellonia: Załuska – Kulig, Zalewski, Wołczyk, Kocur – Dzienis, Łatka, Speichler, Chańko (61` Danielewicz), Sobolewski (72` Grygoruk) – Kobeszko (61` Reginis). Sędziował: Tomasz Witkowski (Warszawa).

Przez całe spotkanie gospodarze posiadali zdecydowaną przewagę i odnieśli jak najbardziej zasłużone i efektowne zwycięstwo. O ile w pierwszej połowie jagiellończycy próbowali dotrzymywać kroku gospodarzom i stworzyli kilka groźnych sytuacji, po których powinni zdobyć bramkę, to po przerwie na boisku panowała niepodzielnie już tylko Szczakowianka. Oprócz dwóch bramek, dwukrotnie po strzałach gospodarzy futbolówka trafiała w poprzeczkę bramki Załuski. Pomimo porażki, za sprawą korzystnych wyników na innych stadionach (ŁKS-Piast 2 : 1; Stasiak – RKS 1 : 1) nasz zespół utrzymał 10. miejsce w drugoligowej tabeli. W środę czeka nas spotkanie z przedostatnim w tabeli Polarem.

5` – Z 25 metrów potężnie na bramkę Łukasza Załuski uderza Piotr Gierczak i piłka minimalnie mija naszą bramkę.
8` – Dariusz Kozubek do Grzegorza Króla, który umieszcza piłkę w bramce Jagi, jednak zawodnik gospodarzy był na spalony.
23` – Rzut rożny dla gospodarzy. Do dośrodkowania Huberta Jaromina najwyżej wyskakuje Rafał Górak i strzałem głową w długi róg pokonuje Załuskę.
31` – Po strzale głową Króla piłka minimalnie mija naszą bramkę.
33` – Mariusz Dzienis dp pawła Sobolewskiego, ten strzela jednak pewnie broni Bledzewski.
34`- Doskonała okazja do wyrównania dla jagiellończyków. Po ładnej zaspołowej akcji Robert Speichler zauważa w polu karnym Przemysława Kuliga, który mając przed sobą Bledzewskiego przegrywa pojedynek sam na sam z golkiperem Szczakowianki i tylko rzut rożny.
39` – Po zderzeniu z Jackiem Chańko boisko opuszcza kapitan gospodarzy Ryszard Czerwiec, w jego miejsce wchodzi Jacek Wiśniewski
41` – 2 : 0 dla gospodarzy. Piłkarze Szczakowianki wychodzą w sytuacji 4 na 2 i Dariusz Kozubek podyższa wynik meczu.
44` – Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Sobolewskiego, głową do Kobeszki zagrywa Kulig, niestety strzał głową naszego napastnika broni Bledzewski.
45+2` – Koniec I połowy. Szczakowianka prowadzi z Jagiellonią 2 : 0. W innych spotkaniach po 45 min. Aluminium przegrywa z Cracovią 0 : 1, ŁKS remisuje z Piastem 1 : 1, Bełchatów prowadzi 1 : 0 z Podbeskidziem, zaś w meczu Stasiaka z Radomskiem wynik jest bezbramkowy.

53` – Z dystansu (ok. 30 m) uderza Gierczak – niecelnie.
56` – Chańko traci piłkę 20 metrów przed własną bramkę. Król uderza na bramkę Załuski, ten odbija piłkę, dopada do niej Grzegorz Król i podwyższa na 3 : 0.
61` – Dwie zmiany w białostockiej drużynie. Wojtka Kobeszko zastępuje Tomasz Reginis, natomiast Jacka ChańkoMarcin Danielewicz.
62` – Z rzutu wolnego technicznie strzela Maciej Iwańki i poprzeczka ratuje nasz zespół przed utratą kolejnej bramki.
69` – W polu karnym piłkę ręką zagrywa Kulig i sędzia wskazuje na rzut karny. Jedenastkę na bramkę zamienia Maciej Iwański i gospodarze prowadzą już 4 : 0.
72` – Kolejna zmiana w Jagiellonii. Pawła Sobolewskiego zmienia Michał Grygoruk
74` – Tym razem dwie zmiany w zespole Szczakowianki. Huberta Jaromina zastępuje Robert Chudy, natomiast Grzegorza Króla brazylijczyk Sidicley Bernardo Nunes.
77` – Po ostrym dośrodkowaniu jednego z zawodników Szczakowianki nadbiegający Krzysztof Zalewski o mały włos nie trafił do własnej bramki.
84` – Po rzucie rożnym groźnie strzela Nunes, tym razem broni Załuska.
88` – Z pierwszej piłki uderza Wiśniewski – niecelnie.
90` – Potężne uderzenie Wiśniewskiego i po raz drugi w tym meczu nasz zespół przed utratą bramki ratuje poprzeczka. Sędzia dolicza 3 min.

Autor artykułu: Dariusz Gryko
Źródło artykułu: własne
Data powstania artykułu: 2004-05-29 19:05:32