AktualnościRemis nie wystarcza

Remis nie wystarcza

Nie udało się piłkarzom Jagiellonii zapewnić już dzisiaj pozostania w II lidze bez konieczności rozgrywania baraży. W swoim ostatnim spotkaniu wyjazdowym nasi piłkarze zremisowali w Ostrowcu Świętokrzyskim ze Stasiakiem/KSZO 1 : 1.

Prowadzenie dla Jagiellonii w 20 minucie fantastycznym uderzeniem z 25 metrów uzyskał Dariusz Łatka, do remisu doprowadził w 64 minucie Adrian Sobczyński po strzale z rzutu karnego. Niestety remis uzyskany w dzisiejszym spotkaniu sprawił, że zespół nasz musi w ostatniej kolejce pokonać Ruch Chorzów, w innym przypadku czekają nas baraże, najprawdopodobniej ze Stalą Rzeszów.

Minuta po minucie

1` – Paweł Gil daje sygnał do rozpczęcia spotkania. Gospodarze w białych strojach, natomiast goście w żółto-czerwonych.
3` – Z ok. 40 metrów z rzutu wolnego uderza Adrian Sobczyński – bardzo niecelnie.
5` – Doskonała sytuacja dla gospodarzy. Po zagraniu Marcina Kaczmarka wzdłuż linii bramkowej w ostatniej chwili nasi obrońcy wybili futbolówkę spod nóg nadbiegającego Waldemara Przysiudy.
6` – W odpowiedzi ładna i szybka akcja w wykonaniu białostoczan. Jacek Chańko do Marcina Danielewicza, ten dośrodkowuje w pole karne, jednak tam obrońcy gości uprzedzają nadbiegającego Wojtka Kobeszko.
13` – Po rzucie rożnym w wykonaniu Adriana Sobczyńskiego i strzale z jednego zawodników gospodarzy Mariusz Dzienis wybija na róg zmierzającą do bramki futbolówkę.
16` – Na strzał z dystansu zdecydował się Chańko, piłka przeszła 2 metry nad bramką Tomasza Dymanowskiego.
17` – Szybko wykonany rzut wolny przez zespół Stasiaka. Zbigniew Czerbniak zauważył wysuniętego z bramki Andrzeja Olszewskiego, uderzył chytrze i piłka minimalnie minęła słupek naszej bramki.
20` – GOOOOOLLLLLL!!! Rzut wolny dla „Jagi” na 25 metrze przed bramką gospodarzy. Paweł Sobolewski zagrywa krótko do Darka Łatki, ten przymierzył idealnie w lewy róg bramki Dymanowskiego i 1 : 0 prowadzą białostoczanie.
26` – Sobolewskiego próbował bezpośrednio z rzutu rożnego zaskoczyć Dymanowskiego i bramkarz gospodarzy wybija piłkę na kolejny rzut rożny.
27` – Żółta kartka dla Mariusza Dzienisa. To trzecia kartka naszego zawodnika w tych rozgrywkach, więc będzie mógł zagrać w kolejnym spotkaniu.
30` – Po akcji Przysiudy niesamowite zamieszanie pod bramką Olszewskiego i w ostatniej chwili Przemysław Kulig wybija piłkę z linii bramkowej.
43` – Za faul na Robercie Speichlerze żółtą kartkę otrzymuje Jaromir Wieprzęć.
45` – Sędzia dolicza minutę do regulaminowego czasu gry.
45+1` – Olszewski wybija piłkę pod nogi Tomasza Feliksiaka, na szczęście ten będąc w dogodnej sytuacji na 16 metrze nieczysto trafia w piłkę.
45+2` – Koniec pierwszej części spotkania. „Jaga” prowadzi 1 : 0. Oto wyniki do przerwy z innych boisk: Tłoki – Cracovia 0 : 0, Ruch – Arka 0 : 1, RKS – Zagłębie 0 : 0, Pogoń – Bełchatów 2 : 2, Szczakowianka – Piast 1 : 1, Aluminium – Podbeskidzie 0 : 0.

46` – 18.05 początek drugiej połowy. Zaczynają jagiellończycy. Jedna zmiana w naszym zespole. Marcin Warakomski zmienił Dariusza Łatkę, który w jednym ze starć doznał lekkiego urazu. Gramy więc w ustawieniu 4-4-2.
47` – Po uderzeniu Arkadiusza Maciejewskiego poprzeczka ratuje nasz zespół przed utratą bramki.
52` – Na strzał z 25 metrów zdecydował się Arkadiusz Sojka, piłka minimalnie mija prawy słupek bramki Olszewskiego. Od początku tej części meczu lekką przewagę uzyskali gospodarze.
54` – Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Roberta Speichlera groźnie głową strzela Przemysław Kulig – gospodarze wybijają na róg.
57` – Pierwsza zmiana w zespole Stasiaka. Grzegorz Bała zastępuje Waldemara Przysiudę
61` – W doskonałej sytuacji Feliksiak stojąc 3 metry przed pusta brramką „Jagi” nie trafia w piłkę.
62` – W odpowiedzi niecelnie na bramkę Dymanowskiego uderza Kobeszko.
63` – Andrzej Olszewski fauluje w polu karnym jednego z zawodników gospodarzy i rzut karny.
64` – Piłkę na 11 metrze ustawia Adrian Sobczyński i pewnym strzałem doprowadza do wyrównania.
69` – Zmiana w zespole gospodarzy. Arkadiusza Sojkę zmienia Arkadiusz Miklosik.
71` – Tym razem zmiana w Jagiellonii. Mariusza Dzienisa zastępuje Marcin Strzeliński
73` – Strzał Kobeszki broni Dymanowski.
76` – Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Chańki z piłką minimalnie mija się Kulig.
78` – Fantastyczne uderzenie z dystansu Chańki i Dymanowski z najwyższym trudem wybija piłkę na róg.
79` – Kolejna zmiana w Jagiellonii. Pawła Sobolewskiego zmienia Tomasz Reginis
80` – Za faul na Marcinie Kaczmarku żółtą kartkę otrzymuje Marcin Strzeliński.
86` –  Speichler podaje piłkę do … Grzegorza Bały, ten na szczęście strzela wprost w Olszewskiego.
87` – Zmiana w zespole gospodarzy. Na boisko wchodzi prezes i sonsor zespołu z Ostrowca – Mirosław Stasiak, a zmienia Tomasza Feliksiaka
88` – W sytuacji sam na sam z bramkarzem gości przegrywa Kobeszko.
90` – Po dograniu Danielewicza Reginis z 3 metrów nie trafia nie trafia do pustej bramki. Sędzia dolicza 2 minuty.
90+2` – Bała próbował lobować Olszewskiego, na szczęście nieudanie. Koniec meczu.

Wypowiedzi trenerów

Witold Mroziewski (trener Jagiellonii): – Ten mecz miał straszną dramaturgię, na pewno nie brakowało w nim emocji. Obfitował w mnóstwo niewykorzystanych sytuacji z obu stron. Dla mnie Ostrowiec jest szczęśliwym stadionem, wygrałem tutaj jesienią. Z tego remisu nikt nie jest zadowolony. Mogliśmy równie dobrze wygrać, jak i przegrać. Ze wszystkim musimy teraz czekać do piątku, kiedy okaże się, czy zdołamy uniknąć baraży. W tej kolejce padło bowiem sporo zaskakujących wyników. Do piątku mamy czas bardziej na odnowę psychiczną niż fizyczną. Dopiero piątkowy mecz z Ruchem zadecyduje, czy będziemy musieli grać w barażu o utrzymanie.

Czesław Palik (trener Stasiaka/KSZO): – Trudno mi zebrać myśli, bo pracuję już wiele lat w tym zawodzie, ale tylu niewykorzystanych sytuacji z obu stron jeszcze nie widziałem. Jak pudłował Przysiuda, to woła o pomstę do nieba. Chyba z diabłem się zbratał. Jeśli zawodnicy obejrzą ten mecz, to sami z siebie będą mogli się pośmiać. Feliksiak, zamiast normalnie strzelać, wykonywał jakieś akrobacje. Ostatnie 15 minut to już radosny futbol w wykonaniu obu drużyn. Może kibicom mogło to się podobać, ale ja nie chcę takich spotkań oglądać.