AktualnościCracovia w ekstraklasie, Tłoki w III lidze

Cracovia w ekstraklasie, Tłoki w III lidze

Ostatnim aktem bieżących rozgrywek były mecze barażowe, których stawką były miejsca w I i II lidze. Przed tygodniem zainteresowane zespoły rozegrały pierwsze spotkania, natomiast dzisiaj doszło do rewanżów. I tak, w meczu o najwyższą stawkę Cracovia Kraków pozbawiła jakichkolwiek złudzeń pierwszoligowy do dzisiaj Górnik Polkowice, wygrywając na wyjeździe 4 : 0 (1 : 0). Przed tygodniem „Pasy” również wygrały 4 : 0 i tym samym po 20 latach wracają do ekstraklasy.

     W meczach, których stawką było zapewnienie sobie na przyszły sezon miejsca w II lidze wszystkie dzisiejsze spotkania zakończyły się zwycięstwami drugoligowców, jednak w przypadku Tłoków Gorzyce dzisiejsze zwycięstwo 2 : 1 (0 : 0) nad Radomiakiem Radom nie wystarczyło do zachowania drugoligowego statusu. Przed tygodniem radomianie zwyciężyli 3 : 1 i to oni w nowym sezonie zagrają w II lidze.
     W  pozostałych parach, w których przed tygodniem zanotowano remisy górą byli drugoligowcy. Arka Gdynia pokonała Śląsk Wrocław 2 : 1 (1 : 0)Ruch Chorzów – Stal Rzeszów 2 : 0 (1 : 0), Stasia/KSZO Celsa Ostrowiec Św. – Unia Janikowo 2 : 0 (0 : 0).

Baraż o I ligę (sobota, 26.06.2004):

Górnik Polkowice – Cracovia Kraków 0 : 4 (0 : 1) – pierwszy mecz 0 : 4, awans Cracovii
Bramki:
Bojarski (31 min.), Przytuła (50 i 89 min.), Szczorzarz (69 min.)
Żółte kartki: Jeziorny, Bosanac, Pilch (Górnik); Bojarski (Cracovia).
Sędziował: Mirosław Ryszka (Warszawa).
Widzów: ok 2 000.
Górnik: Banaszyński – Szymański, Jeziorny, Majewski (46` Żelasko), Adamski – Narwojsz (59`Wojtarowicz), Krzyżanowski, Dubicki (51` Malawski), Bosanac – Moskal, Pilch.
Cracovia: Olszewski (74` Cabaj) – Baster, Węgrzyn, Skrzyński, Radwański – Nowak (57` Szczorzarz), Przytuła, Baran, Bojarski, Drumlak – Bania.

Baraże o II ligę (sobota, 26 czerwca):

Stasiak/KSZO Celsa Ostrowiec Św. – Unia Janikowo 2 : 0 (0 : 0) – pierwszy mecz 0 : 0, Stasiak/KSZO utrzymał się w II lidze
Bramki:
Czerbniak – 2 (70 min. – karny, 89 min. – karny).
Żółte kartki: Wieprzęć, Czerbniak, Bednarczyk (Stasiak); Młodzieniak, Nykiel, Zając (Unia).
Czerwona kartka: Bednarczyk (Stasiak, 39 min. – za drugą żółtą), Maciej Zając (bramkarz Unii, 89 min. – za drugą żółtą).
Widzów: ok. 4 000.
Stasiak/KSZO: Dymanowski – Czerbniak, Wieprzęć, Gostyński, Bednarczyk, Maciejewski, Preis (58` Sojka), Kacprzak (46` Przysiuda), Kaczmarek, Feliksiak (81` Mrózek), Podstawek.
Unia: Zając – Nykiel (71` Bajdziak), Wódkiewicz, Łukomski, Młodzieniak, Urbanek (65` Kikowski; 89` Ciesielski), Krysiak, Thiede, Ciesielski, Grzelak, Klepczarek.

Tłoki Gorzyce – Radomiak Radom 2 : 1 (0 : 0) – pierwszy mecz 1 : 3, Radomiak awansował do II ligi
Bramki:
Kusiak (66 min.), Fabianowski (84 min.) – Sobieska (87 min.).
Żółte kartki: Syguła, Krawiec, Wtorek, Murdza (Tłoki); Wachowicz, Gołaś (Radomiak).
Czerwone kartki: Syguła (Tłoki, 63 min. – za drugą żółtą), Wachowicz (Radomiak, 44 min. – za drugą żółtą).
Widzów: ok. 2000.

Arka Gdynia – Śląsk Wrocław 2 : 1 (1 : 0) – pierwszy mecz 0 : 0, Arka utrzymała się w I lidze
Bramki:
Dymkowski – 2 (28 min., 64 min.) – Wróbel (47 min.).
Żółte kartki: Kowalski, Woroniecki, Bartoszewicz, Dymkowski, Pudysiak (Arka); Rudolf, Sasin, Grabowski, Małecki, Kosztowniak (Śląsk).
Czerwone kartki: Woroniecki (Arka, 90 min. – za drugą żółtą), Kosztowianik (Śląsk, 30 min. – za drugą żółtą), Sasin (Śląsk, 90 min. – za drugą żółtą).
Widzów: ok 3 500.

Ruch Chorzów – Stal Rzeszów 2 : 0 (1 : 0) – pierwszy mecz 1 : 1, Ruch utrzymał się w II lidze
Bramki:
Błażejewski (36 min. – głową, 78 min.).
Żółte kartki: Jarczyk, Śrutwa, Błażejewski (Ruch); Papierz, Nalepka, Kędzior (Stal).
Sędziował: Żyro (Bydgoszcz). 
Widzów: ok. 1 200.
Ruch: Kołodziejczyk – Cecot, Mosór, Szyndrowski – Plewko (72″ Lindner), Wawrzyńczok (78″ Foszmańczyk), Mizia, Błażejewski, Jarczyk – Ćwielong (89″ Suker), Śrutwa.
Stal: Pomianek – Janik (60″ Wójcik), Popiela, Rzucidło, Papierz, Nalepka, Kędzior, Kloc, Grębowski (79″ Sierżęga), Szeliga, Imiołek (65″ Pacuła).

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00