AktualnościPuchar Polski: Olimpia – Jagiellonia 2:0

Puchar Polski: Olimpia – Jagiellonia 2:0

Bardzo przykrą niespodziankę sprawili piłkarze białostockiej Jagiellonii przegrywając na wyjeździe z czwartoligową Olimpią Sztum 0 : 2 (0 : 2). Tym samym podopieczni Witolda Mroziewskiego już w pierwszej rundzie pożegnali się z Pucharem Polski.

Losy meczu rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie. W 2 minucie prowadzenie dla gospodarzy uzyskał Nikodem Twardowski, zaś w 25 minucie wynik meczu ustalił Damian Dudziński. Grający w eksperymentalnym składzie Jagiellończycy przed przerwą zupełnie nie panowali nad tym co się dzieje na boisku i już po 25 minutach przegrywali 0 : 2. Po zmianie stron trener Mroziewski wprowadził trzech zawodników z podstawowego składu, co poprawiło nieco grę, jednak nie na tyle aby odrobić straty. Wprawdzie Żółto-Czerwoni stworzyli kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki, jednak po strzałach Adriana Naierały, Rafała Onofryjuka i Łukasza Tyczkowskiego futbolówka nie znalazła drogi do bramki Michała Rybarczyka, zaś po uderzeniu Tomasza Pawlaka wylądowała na słupku. W ten oto sposób nie zobaczymy „naszych” w rozgrywkach grupowych rozgrywanego w nowej formule Pucharu Polski. Oto składy w jakich zagrały oba zespoły –

Olimpia: Rybarczyk, Ratajczyk, Bernat, Korda, Symołon, Manuszewski (75′ Pliszka), Wilmański (83’ Podbereźny), Honory, Wilk, Dudziński (80′ Statkiewicz), Twardowski.

Jagiellonia: Załuska - Strzeliński (46’ Napierała), Wołczyk, Warakomski, Siara, Speichler, Onofryjuk, Sobolewski (46′ Dzienis), Sokół (70’ Pawlak), Tyczkowski, Ankowski.

Żółte kartki: Korda, Wilmański, Wilk (Olimpia); Onofryjuk, Tyczkowski (Jagiellonia).

Sędziował: Marek Ryżek (Piła).

Widzów: ok. 500.