NationalTupalski wypożyczony na rok !!!

Tupalski wypożyczony na rok !!!

24-letni obrońca, wychowanek Włókniarza Białystok, a ostatnio zawodnik pierwszoligowego Górnika Łęczna – Łukasz Tupalski – do końca obecnego sezonu będzie ponownie bronił „żółto-czerwonych” barw. Włodarze Jagiellonii doszli wczoraj do porozumienia z działaczami Górnika i wypożyczyli popularnego „Tupala” na rok. Już dzisiaj zawodnik odbędzie pierwszy trening z drużyną.
      Przypomnijmy, iż w styczniu bieżącego roku Tupalski został wypożyczony na pół roku do Górnika Łęczna. Z końcem czerwca Łukaszowi wygasła umowa z Jagiellonią i stał się on „wolnym” zawodnikiem. Pomimo, iż w rundzie wiosennej wystąpił w zaledwie 4 spotkaniach na pierwszoligowych boiskach, działacze z Łęcznej postanowili podpisać z nim 3-letni kontrakt. 
     Łukasz Tupalski urodził się 04.09.1980 roku w Białymstoku. Przygodę z piłką rozpoczął we Włókniarzu Białystok, następnie przeniósł się do Jagiellonii gdzie występował w drużynach juniorskich. W sezonie 1998/99 występował w czwartoligowym KP (Wersal Podlaski) Wasilków, zaś od następnego sezonu powrócił do „Jagi”, której barw – z przerwą na półroczne wypożyczenie do Wigier Suwałki (wiosna 2002) – bronił do końca rundy jesiennej 2003 roku. W zespole seniorów Jagiellonii debiutował 07.08.1999 meczem Jagiellonia – Bug Wyszków 4 : 0 (IV liga). Łącznie w „żółto-czerwonych” barwach rozegrał 108 spotkań (II, III, IV liga), zdobywając w nich 4 bramki.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00