AktualnościTrenerzy o meczu Jagiellonia – GKS

Trenerzy o meczu Jagiellonia – GKS

Mariusz Kuras (trener GKS-u Bełchatów): – Bardzo się cieszę z trzech punktów na tak gorącym terenie w Białymstoku. Obserwowałem przed tygodniem Jagiellonię w meczu z Koroną Kielce i byłem pod wrażeniem. Była tam zespołem zdecydowanie lepszym, niestety nie zawsze lepszy wygrywa. Pierwsza połowa dzisiejszego meczu bez dwóch zdań zdecydowanie należała do Jagiellonii. Myślę, że nasza niefrasobliwość w pierwszym kwadransie mogła skończyć się tym, że mogliśmy wracać do domu ze spuszczonymi głowami. Udało się jednak w podobnych okolicznościach jak w rundzie wiosennej. Bramka do szatni na 1 : 1, zaś po przerwie my byliśmy zespołem troszeczkę lepszym. Sam mecz nie był wielkim widowiskiem, cieszę się z tych trzech punktów, bo w tej chwili tylko to się liczy.

Mirosław Dymek (trener Jagiellonii Białystok): Gratuluję zwycięstwa trenerowi gości, chociaż nie ukrywam, że chciałem tego meczu przynajmniej nie przegrać. W pierwszej połowie nic nie wskazywało, że możemy ten mecz przegrać, gdyż przez długi czas nie pozwalaliśmy GKS-owi rozwinąć skrzydeł. Niestety indywidualne błędy przy obu bramkach zadecydowały o naszej porażce. Mimo wszystko jestem zadowolony z postawy chłopaków i ich dobrej gry, biorąc pod uwagę to, co mogłem zrobić przez jeden dzień. Goście wygrali dzisiaj przede wszystkim doświadczeniem, rutyną, w swoich akcjach zachowywali więcej spokoju i wykazali więcej cwaniactwa. My bardzo chcieliśmy, ale jeszcze tak grać nie potrafimy.