AktualnościPodsumowanie 3. kolejki

Podsumowanie 3. kolejki

Po trzech kolejkach II ligi komplet punktów mają już tylko dwa zespoły: Szczakowianki Jaworzno i GKS-u Bełchatów. Kolejne trzy punkty znacznie trudniej przyszły zespołowi z Jaworzna, który dopiero w końcówce meczu przechylił szale zwycięstwa nad Jagiellonią, na dodatek po mocno kontrowersyjnym rzucie karnym.

Problemów ze zwycięstwem nie mieli bełchatowianie, którzy udzieli lekcję futbolu spadkowiczowi z ekstraklasy – Widzewowi – wygrywając aż 4 : 1. W zespole gości w meczu tym zadebiutowało kolejnych sześciu zawodników, jak widać na niewiele się to zdało.
     Pierwsze punkty w bieżących rozgrywkach straciły zespoły Stasiaka/KSZO i Korony. Zespół z Ostrowca Świętokrzyskiego przegrał we Włocławku z beniaminkiem. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył dla gospodarzy 20 minut przed końcem spotkania Bartłomiej Grzelak.
     Zaledwie remis uzyskali w meczu ze Świtem na własnym stadionie piłkarze Korony. W meczu tym udział wzięło aż trzech zawodników, którzy w ubiegłym sezonie reprezentowali barwy Jagiellonii – Marcin Danielewicz i Tomasz Reginis w Świcie oraz Marcin Kośmicki w Koronie. Każdy z nich zapisał się w meczowym protokole. Reginis w pierwszej połowie wyprowadził zespół z Nowego Dworu na prowadzenie, natomiast dwaj pozostali w rubryce z żółtymi kartkami, a że kartka Kośmickiego była drugą w tym meczu – musiał więc przedwcześnie opuścić boisko.
     Sporo emocji przeżyli kibice w Sosnowcu gdzie miejscowy beniaminek (Zagłębie) podejmował spadkowicza z ekstraklasy – Górnika Polkowice. Goście już po pierwszej połowie prowadzili 3 : 0 i wydawało się, że losy spotkania zostały rozstrzygnięte. Nic bardziej mylnego, ambitni i waleczni gospodarze po przerwie w przeciągu minuty zdobyli dwie bramki, jednak strat odrobić nie zdołali.
     Pierwszą bramkę w bieżącym sezonie i od razu trzy punkty wywalczyli piłkarze chorzowskiego Ruchu na stadionie w Radomiu, pokonując miejscowy zespół 1 : 0. Przez większość spotkania przewagę posiadali miejscowi, jednak nie popisali się ich napastnicy pudłując kilkakrotnie w wybornych sytuacjach. Zwycięską bramkę dla gości zdobył tuż przed przerwą Piotr Ćwieląg.
     Pewne i wysokie zwycięstwo odnieśli na własnym stadionie piłkarze ŁKS-u, pokonując w derbach województwa RKS Radomsko 4 : 1. W barwach ŁKS-u kapitalne spotkanie rozegrał zdobywca dwóch bramek Marcin Wachowicz, bardzo dobrze zaprezentowali się doświadczeni Niżnik i Leszczyński.
     Zaledwie 300 osób obserwowało w Mławie pierwszy w historii 30-tysięcznego miasta mecz w II lidze. Po słabiutkim meczu miejscowy MKS przegrał z Piastem Gliwice 0 : 1, a decydującą o losach spotkania bramkę zdobył 39-letni Janusz Bodziach.
     W piątkowym meczu Arka Gdynia pewnie wygrała z faworyzowanym Podbeskidziem Bielsko-Biała 2 : 0, po trafieniach: Roberta Dymkowskiego i Krzysztofa Piskuły. Pierwszy z nich został bohaterem meczu, gdyż oprócz zdobytej bramki wywalczył rzut karny. Dla gości było to pierwsza porażka w bieżących rozgrywkach, natomiast gospodarze po raz drugi odnieśli zwycięstwo i w tej chwili są wyżej w tabeli od swego rywala.
     Podsumowując w dziewięciu meczach 3. kolejki padło 25 bramek, w tym 3 z rzutów karnych. Sędziowie ukarali piłkarzy 43 żółtymi i 5 czerwonymi kartkami. Stadiony odwiedziło około 30 tysięcy widzów, z czego najwięcej w Bełchatowie – około 7 tys. Oto komplet wyników 3. kolejki II ligi:

Piątek (13.08.2004)

GKS Bełchatów – Widzew Łódź 4 : 1 (1 : 0)
Bramki:
 dla GKS – Król – dwie (12 i 48 min.), Dziedzic (54 min. – karny), Matusiak (88 min.); dla Widzewa – Radosław Michalski (86 min.).
Żółte kartki: Cecot, Kuranty (GKS); Madera, Pawlak, Wyczałkowski, Lewandowski, Caldwell (Widzew).
Czerwona kartka: Rafał Pawlak (84 min. – Widzew-za niesportowe zachowanie)
Widzów: ok. 7 000.

Arka Gdynia – Podbeskidzie Bielsko-Biała 2 : 0 (2 : 0)
Bramki:
 Dymkowski (12 min.), Piskuła (27 min. – karny).
Żółte kartki: Griszczenko, Piskuła (Arka); Prokop, Pater, Sibik (Podbeskidzie).
Widzów: ok. 2 500.

Sobota (14.08.2004)

Zagłębie Sosnowiec – Górnik Polkowice 2 : 3 (0 : 3)
Bramki:
 dla Zagłebie – Treściński (53 min.), Lachowski (54 min.); dla Górnika – Łągiewka (2 min.), Pytlarz (38 min.), Moskal (39 min.).
Żółte kartki: Treściński, Grzmot (Zagłebie); Kocot, Jeziorny, Łągiewka (Górnik).

MKS Mława – Piast Gliwice 0 : 1 (0 : 0)
Bramka: Bodzioch (73 min.).
Czerwona kartka: Tomasz Leszczyński (MKS Mława – 82 min.).
Widzów: około 300.

Kujawiak Włocławek – Stasia/KSZO Ostrowiec 1 : 0 (0 : 0)
Bramka: Grzelak (72 min.).
Żółte kartki: Mrvaljevic, Remień i Klatt (Kujawiak); Przysiuda, Dymanowski, Wieprzęć i Gostyński (Stasiak).
Widzów: ok. 5 000.

Korona Kielce – Świt Nowy Dwór Maz. 1 : 1 (0 : 1)
Bramki:
 dla Korony – Bilski (61 min.); dla Świtu – Reginis (19 min.).
Żółte kartki: Kośmicki, Kaliszan (Korona); Konopna, Gmitrzuk, Danielewicz (Świt).
Czerwone kartki: Kośmicki (Korona, 74 min. – za drugą żółtą), Gmitrzuk (Świt, 92 min. – za drugą żółtą).
Widzów: ok. 3 500.

Szczakowianka Jaworzno – Jagiellonia Białystok 2 : 1 (1 : 1)
Bramki:
 dla Szczakowianki – Iwański (32 min.), Księżyc (85 min., rzut karny); dla Jagiellonii – Speichler (42 – rzut wolny).
Żółte kartki: Hosić, Piegzik (Szczakowianka); Markiewicz, Napierała, Łatka, Speichler (Jagiellonia).
Czerwona kartka: Adrian Napierała (Jagiellonia, 88 min. – za niesportowe zachowanie).
Widzów: ok. 2 000.

Radomiak Radom – Ruch Chorzów 0 : 1 (0 : 1)
Bramka: Ćwielong (45).
Żółte kartki: Iwanowski (Radomia); Toborek, Hejnowski, Mrózek, Pokładowski, Ćwielong, Molek (Ruch).
Widzów: ok. 4 000.

ŁKS Łódź – RKS Radomsko 4 : 1 (1 : 0)