AktualnościPZPN zajmie się meczem w Jaworznie. Pawlak już trenuje

PZPN zajmie się meczem w Jaworznie. Pawlak już trenuje

     W związku z pojawieniem się w prasie po meczu Jagiellonii ze Szczakowianką rozbieżności odnośnie piłkarzy ukaranych kartkami chcielibyśmy wyjaśnić, iż w naszym zespole żółte kartki otrzymali Jacek Markiewicz, Adrian Napierała, Dariusz Łatka i Robert Speichler, ponadto czerwoną kartką (nie dwoma żółtymi) za niesportowe zachowanie ukarany został Napierała.


     Sobotnim meczem w Jaworznie zajmie się we czwartek na cotygodniowym posiedzeniu wydział dyscypliny Polskiego Związku Piłki Nożnej. Niewykluczone, iż poproszony zostanie na nie nasz zawodnik (Napierała). Dzisiaj do PZPN-u zostało wysłane oficjalne odwołanie Jagiellonii w sprawie czerwonej kartki.  Z zapisu video wyraźnie widać, iż nasz zawodnik nie uderzył przeciwnika (Madrina Piegzika), a właśnie za to został wyrzucony z boiska. Jeżeli PZPN odwołania nie uwzględni Napierale grożą minimum dwa mecze pauzy. Byłoby to oczywiście sporą stratą dla Jagiellonii, gdyż Adrian należy do 

kluczowych zawodników naszego bloku obronnego.


     Dzisiaj jagiellończycy trenowali na własnym obiekcie przy ul. Jurowieckiej pod okiem trenerów Mirosława Dymka i Wiesława Jancewicza. W zajęciach po półtoratygodniowej przerwie wziął udział kontuzjowany Tomasz Pawlaka, który na razie ćwiczy bez piłki. Do normalnych zajęć powróci najprawdopodobniej pod koniec tego tygodnia. Jutrzejszy popołudniowy trening w związku z przyjazdem trenera Adama Nawałki został przełożony z godziny 16.00 na 17.00. Czy nowy trener poprowadzi nasz zespół z ławki już w meczu z Radomiakiem – nie wiadomo. Wiadomo natomiast, iż w środę będzie chciał zobaczyć w akcji całą szeroką kadrę piłkarzy w naszym klubie i w tym celu rozegrany zostanie najprawdopodobniej wewnętrzny sparing (w Supraślu o godz. 16.30). Problemem może być fakt, iż w tym samym czasie zespół rezerw będzie rozgrywał zaległy mecz ligowy z Pomorzanką Sejny i z pewnością trener Zbigniew Skoczyłas (trener II zespołu) zechce skorzystać z kilku piłkarzy, którzy na dzień dzisiejszy „nie łapią się” w pierwszym składzie.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00