AktualnościPierwszy trening Nawałki

Pierwszy trening Nawałki

     Trener Adam Nawałka poprowadził dzisiaj pierwszy trening z zespołem Jagiellonii, jednak na ławce trenerskiej zasiądzie dopiero w meczu z łódzkim Widzewem (05.09.2004). Kontrakt (najprawdopodobniej trzyletni) z naszym klubem trener podpisze 1 września. Wiadomo też, iż przy pierwszym zespole pozostaną prowadzący w ostatnich dwóch spotkaniach „Jagę” Mirosław Dymek i Wiesław Jancewicz.


     Zanim zawodnicy wyszli dzisiaj na boisko wraz z trenerem Dymkiem przeanalizowali sobotnie spotkanie ze Szczakowianką. Następnie, już na murawie boiska wysłuchali założeń taktycznych nowego szkoleniowca, po czym odbyli trening. W sumie pierwsze zajęcia z trenerem Nawałką trwały grubo ponad dwie godziny. W tym czasie szkoleniowiec nie szczędził ostrych reprymend za źle wykonywane zagrania, zaś od czasu do czasu uspokajał tych bardziej rozkojarzonych zawodników. W dzisiejszych zajęciach nie brał udziału trener Wiesław Jancewicz, który udał się dzisiaj do siedziby PZPN-u z zapisem video meczu ze Szczakowianką.

Rozmowa z trenerem Adamem Nawałką: 
 

Panie trenerze, od kiedy oficjalnie obejmie Pan Jagiellonię? 
– Umówiony jestem z działaczami, że pierwszego września podpisujemy umowę. Dlatego tak późno, gdyż zadaniem lekarza nie jestem jeszcze w stu procentach przygotowany fizycznie do udziału we wszystkich zajęciach, a jestem taki, że jeżeli mam prowadzić zespół to na sto procent. Do tego czasu oczywiście będę pomagał trenerom Dymkowi i Jancewiczowi, którzy będą zasiadać na ławce trenerskiej w trakcie spotkań. Pieniądze natomiast w Jagiellonii będę zarabiał od 1 września.
Kto więc ustali skład Jagiellonii na sobotni mecz z Radomiakiem?
– Odpowiem krótko – sztab trenerski. Niemożliwe jest abym po dwóch treningach mógł decydować o tym, kto ma wystąpić w meczu. Obaj trenerzy (Dymek i Jancewicz) mają najlepsze rozeznanie, jak kto się prezentuje. Owszem niektórych zawodników znam, jednak aby poznać wszystkich potrzebuję trochę czasu. Dlatego też tutaj jestem.
Czy dlatego, aby bardziej poznać chłopaków dzisiejszy trening trwał grubo ponad dwie godziny?
– Przede wszystkim liczy się intensywność zajęć i jeżeli zauważył Pan, to te zajęcia trwały 75 minut, pozostały czas to rozgrzewka oraz indywidualne ćwiczenia na zakończenie treningu. Nie może przecież być tak, że treningi od wtorku do soboty przebiegały będą na zasadzie odpoczynku i leżenia.
Prewiduje Pan jakieś wzmocnienia, bądź miany w kadrze?
– Do zakończenia okna transferowego pozostało jeszcze dwa tygodnie (do 31 sierpnia). Na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie odpowiedzieć, czy w zespole potrzebne są jakieś zmiany, czy też nie. Nie wykluczam jednak takiej możliwości.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00