AktualnościSprawiedliwy podział punktów

Sprawiedliwy podział punktów

Po wczorajszym remisie 1 : 1 (1 : 1) z Podbeskidziem Bielsko-Biała piłkarze białostockiej Jagiellonii są jedynym zespołem, który po dziewięciu kolejkach drugiej ligi nie ma na koncie wygranej. Po raz kolejny nasz zespół jako pierwszy objął prowadznie, niestety też po raz kolejny nie potrafł go utrzymać do końcowego gwizzdka sędziego. Losy spotkania z Podbeskidziem rozstrzygnęły się już po pól godzinie gry. Białostoczanie prowadznie objęli już w 14 minucie, po strzale z rzutu wolnego Pawła Sobolewskiego. Goście do remisu doprowadzili dwanaście minu później, kiedy to kiks Roberta Kolasy wykorzystał Artur Rozmus, lobem pokonując naszego bramkarza. Oto składy w jakich wystąpiły oba zespoły – Jagiellonia: Olszewski – Kulig, Kolasa, Napierała (76` Konon), Zalewski – Dzienis (69` Łatka), Speichler, Markiewicz, Chańko, Sobolewski – Kobeszko (76` Pawlak). Podbeskidzie: Merda – Cienciała, Piekarski, Prokop, Bujok – Sibik (80` Pater), Kompała, Koman, Prusek (68` Rączka) – Dubicki (86` Błasiak), Rozmus. Żółta kartka: Jarosław Bujok. Sędziowali: Janusz Oparcik (jako główny) oraz Tomasz Smoliński i Mariusz Borkowski (jako asystenci, wszyscy WS Radom). Widzów: ok. 2 000.

8`- Bardzo niecelny strzał z dystansu Jacka Markiewicza.
9`- Ładne długie, prostopadłe podanie Krzysztofa Zalewskiego do Pawła Sobolewskiego, którego strzał na rzut rożny sparował bramkarz gości.
14`- Przy linii bocznej boiska faulowany zostaje Paweł Sobolewski. Rzut wolny wykonuje sam poszkodowany, w piłkę nie trafia żaden z zawodników i ta niespodziewanie zatrzepotała w siatce Podbeskidzia. 1 : 0.
19`- Długie krzyżowe podanie Jarosława Bujoka do Artura Rozmusa, który będąc w doskonałej sytuacji zagubił się w dryblingu, a następnie … podał piłkę Andrzejowi Olszewskiemu.
23`- Po dośrodkowaniu Pawła Sibika, Bogdan Prusek mając przed sobą pustą bramkę strzela głową nad poprzeczką. Całą sytuację sprokurował Adrian Napierała, który atakowany przez Daniela Dubickiego nie trafił w piłkę.
26`- Tym razem po zagraniu Pawła Sibika w futbolówkę nie trafia Robert Kolasa i Artur Rozmus bez problemu lobuje wybiegającego z bramki Olszewskiego. 1 : 1.
27`- Kolejny kiks naszego obrońcy, na z prezentu nie skorzystał Dubicki, który mając przed sobą tylko bramkarza posyła piłkę obok słupka.
28`- Okres fatalnej gry pary naszych środkowych obrońców. Tym razem w piłkę nie trafia Adrian Napierała, na szczęscie po strzale Piotra Komana futbolówka tylko musnęła poprzeczki naszj bramki.
40`- Po kolejnym kiksie naszych obrońców z linii pola karnego tuż nad poprzeczką uderza Prusek.
44`- Po ładnej i składnej akcji naszego zespołu w pole karne dośrodkowuje Wojtek Kobeszko, jednak ustawiony tyłem do bramki Robert Speichler uderza z obrotu bardzo niecelnie.
45`- Doskonałe podanie Jacka Chańki do Pawła Sobolewskiego, niestety naszego pomocnika uprzedził w ostatniej chwili wybiegający z bramki Łukasz Merda.
54`-  Po podaniu „Sobolka” niezbyt mocny strzał Jacka Markiewicza, jednak sprawił sporo problemu bramkarzowi Podbeskidzia, który wybił piłkę na róg.
57`- Z rzutu wolnego (z ok. 30 metrów) piłkę tuż nad poprzeczką posyła Prusek.
59`- Po dośrodkowaniu Sobolewskiego niecelnie główkuje Speichler.
62`- Z rzutu rożnego dośrodkowuje Speichler, a Sibik posyła futbolówkę minimalnie nad poprzeczką … własnej bramki.
65`- Po akcji Markiewicza i dośrodkowaniu Sobolewskiego nad bramką uderza Kobeszko.
67`- Ładny i mocny strzał będącego w trudnej sytuacji Kobeszki, bramkarza gości odbija piłkę przed siebie, niestety nadbigającego do dobitki Speichlera w ostatniej chwili uprzedził Prokop.
80`- Po zagraniu Markiewicza minimalnie przestrzelił Ernest Konon.
90+2`- Jeden z nielicznych „wypadów” w drugiej częsci spotkania gości pod naszą bramkę o mały włos nie zakończył się powodzeniem, na szczęście Łukasz Błasiak trafia w boczną siatkę.