AktualnościSparing: Jagiellonia – Piast B. 8 : 0

Sparing: Jagiellonia – Piast B. 8 : 0

Zwycięstwem 8 : 0 (5 : 0, 2 : 0, 1 : 0) zakończył się mecz sparingowy pomiędzy białostocką Jagiellonią a czwartoligowym Piastem Białystok.

Podobnie jak rozegrane przed tygodniem spotkanie z Supraślanką, tak i dzisiejsze składało się z trzech tercji (1 x 40 min. + 2 x 25 min.). Po stronie Jagiellonii mecz rozpoczęła najsilniejsza „jedenastka”, która z pewnością wybiegnie od pierwszej minuty w sobotnim meczu o punkty przeciwko Radomsku: Olszewski (31` Załuska) – Kulig, Zalewski, Kolasa, Tupalski (31` Warakomski) – Łatka, Speichler, Chańko, Sobolewski – Kobeszko,  Dworzańczyk (31` Konon). Jak widać w końcu trener Adam Nawałka zdecydował się na ustawienie 4-4-2, jednak wobec absencji Jacka Markiewicza, który w meczu z Stasiakiem/KSZO ujrzał 4 i 5 zółtą kartkę w sezonie należało się tego spodziewać. Przewaga w tej tercji jagiellończyków nawet przez moment nie podlegała dyskusji, a kolejne bramki były tylko kwestią czasu.

Festiwal strzelecki rozpoczął w 8 min. Wojtek Kobeszko, który po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Roberta Speichlera, trącił jedynie piłkę nawet nie zmieniając jej toru lotu. Po kolejnym dośrodkowaniu „Szpei” cztery minuty później bramkarz gości Dawid Święciński odbił futbolówkę wprost pod nogi Przemka Kuliga, który bez problemu umieścił ją w bramce. Dwie kolejne bramki były ponownie autorstwa Kobeszki, przy pierwszej (17 min.) ograł on w polu karnym dwóch obrońców po czym udwerzył w długi róg, zaś przy drugiej (23 min.) wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Najładniejszą bramkę pierwszej tercji, a może nawet całego meczu zdobył w 35 min. Paweł Sobolewski, który przepięknym uderzeniem po indywidualnej akcji nie dał najmniejszych szans Święcińskiemu.

Po krótkiej przerwie na murawę wybiegała zupełnie nowa jedenastka, z wyjątkiem trójki zawodników, którzy pojawili się  na boisku po 30 min. gry w pierwszej tercji. Oto skład jaki zagrał w tej tercji: Załuska (62` Kudrycki) – Siara, Wołczyk, Wasiluk, Warakomski – Dzienis, Ankowski, Markiewicz, Żuberek – Konon, Pawlak. Pomimo kilku doskonałych okazji nasz zespół w tej części gry zdobył jedynie dwie bramki. Na 6 : 0 podwyższył w 44 min. Dzidosław Żuberek, dobijając strzał Tomka Pawlaka. Druga bramka (65 min.) padła po dwójkowej akcji naszych napastników, Ernest Konon dośrodkował z prawej strony na głowę Tomka Pawlaka, który z najbliższej odległości dopełnił formalności.

W trzeciej tercji zobaczyliśmy na boisku kolejnych trzech zawodników – Koźlika, Świerzbińskiego i Matysa. W tej części gry przewaga naszego zespółu była najmniej widoczna, a jedyną bramkę zobył w 84 min. po dośrodkowaniu Mariusza Dzienisa – Piotr Matys. W końcówce meczu goście przeprowadzili jedyną sytuację, po której byli bliscy zdobycia bramki, jednak po strzale Augustynowicza piłka trafiła w poprzeczkę. Oto skład w jakim trzecią tercję zagrała „Jaga”: Kudrycki – Siara, Koźlik, Wołczyk, Warakomski (73` Wasiluk) – Dzienis, Ankowski, Świerzbiński, Żuberek – Matys, Pawlak.

Zespół Piasta Białystok, którego trenerem jest dobrze znany naszym kibicom Jacek Bayer wystąpił w następującym składzie: Święciński – Rojsza, Kowalko, Jurczuk, Jakimiuk, Aleksiejczuk, Klepacki, Turczyński, Jackiewicz, Mudź, E. Czarnowski. Na zmiany weszli: Seroczyński, Frąckiel, Grzanka, Augustynowicz, Ł. Czarnowski.
Sędziował: Przemysław Sarosiek (Białystok).

Na dzisiejszym treningu Jagiellonii pojawił się czeczeński napastnik Magomed Selmudżajew, jednak sparing z Piastem obserwował z trybun.