AktualnościJagiellonia – Radomsko 4 : 1

Jagiellonia – Radomsko 4 : 1

Zwycięstwem 4 : 1 (0 : 1) zakończył się mecz Jagiellonii Białystok z ostatnim w tabeli RKS-em Radomsko. Pomimo, iż wynik sugeruje łatwe zwycięstwo naszego zespołu, to wcale tak nie było, gdyż po pierwszych 45 minutach goście prowadzili całkiem zasłużenie 1 : 0. Po przerwie jednak zobaczyliśmy zupełnie inną Jagiellonią i gdyby nasz zespół wykorzystał jeszcze kilka dogodnych sytuacji wynik z pewnością mógłby być wyższy. Goście prowadzenie objęli w 35 minucie po fantastycznym uderzeniu z 30 metrów Andrzeja Bednarza. Cztery minuty po podaniu Przemysława Kuliga w polu karnym Sławomir Majak fauluje Wojtka Kobeszko i sędzia dyktuje rzut karny. Niestety strzał z jedenastu metrów Jacka Chańki obronił Krzysztof Kozik. Niewykorzystany rzut karny nie załamał jednak naszego zespołu. W 56 min. po akcji Chańko-Sobolewski-Speichler z 25 metrów uderza Dariusz Łatka, piłka odbija się od jednego z zawodników gości i wpada tuż przy słupku do bramki gości. W 63 min. tuz przed linią pola karnego faulowany zostaje Chańko. Piłkę ustawia Dzidosław Żuberek i przepięknym strzałem w samo okienko zdobywa drugą bramkę dla „Jagi”. Dziesięć min. później kolejny rzut woly. Z 30 metrów dośrodkowuje Robert Speichler, futbolówk głową trąca Żuberek i prowadzimy 3 : 1. Wynik meczu w 80 min. ustalił Wojtek Kobeszko dobijając do pustej bramki odbitą od poprzeczki piłkę po strzale Darka Łatki. 
     Oto składy w jakich wystąpiły oba zespoły – Jagiellonia: Olszewski – Kulig, Zalewski, Kolasa, Warakomski – Łatka (82` Konon), Speichler, Chańko, Sobolewski (88` Dzienis) – Kobeszko, Dworzańczyk (46″ Żuberek). Radomsko: Kozik – Sadzawicki, Bednarz, Jóźwiak, Kukulski, Krawiec, Majak, Lato, Stefańczyk (64` Słupecki), Żelazowski (72` Kowalczyk), Berensztajn (80` Słupecki). Sędziowali: Andrzej Kusak (jako główny – Częstochowa) oraz Marcin Lis (asystent 1 – Katowice) i Andrzej Sikora (asystent 2 – Częstochowa). Widzów: ok. 2 500. Żółte kartki: Dariusz Łatka i Dzidosław Żuberek (Jagiellonia); Sławomir Majak, Daniel Bugajski, Grzegorz Słupecki (Radomsko).

Minuta po minucie

11` – Po prostopadłym podaniu Krzysztofa Kukulskiego minimalnie przestrzelił Tomasz Żelazowski.
13` – Po strzale głową Przemysława Kuliga piłka spada na górna siatkę bramki Radomska.
15` – Po dośrodkowaniu Darka Łatki głową strzela Wojciech Kobeszko, niestety zbyt słabo i wprost w ręce bramkarza gości.
26` – Lekką przewagę posiada Radomsko. Po strzale z 20 metrów Andrzeja Bednarza futbolówka o metr mija bramkę Andrzeja Olszewskiego.
30` – Po faulu na Marcinie Dworzańczyku rzut wolny dla „Jagi” egzekwuje Robert Speichler, uderza jednak zbyt lekko i Krzysztof Kozik bez problemu broni.
35` – Po odegraniu Kukulskiego fantastyczny strzał z ok. 30 metrów Andrzeja Bednarza i goście prowadzą 1 :0.
38` – Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Pawła Sobolewskiego bardzo niecelnie z pięciu metrów uderza Dworzańczyk. Gdyby nasz młody napastnik przepuścił piłkę, z pewnością znalazłaby się ona w bramce Radomska.
43` – Ładny i mocny strzał z rzutu wolnego Jacka Chańko, niestety w środek bramki i piłka ponownie w rękach Kozika.
45` – Po indywidualnej akcji potężne uderzenie z 16 metrów Jacka Chańko zablokował obrońca przyjezdnych.

47` – Z rzutu wolnego minimalnie obok słupka piłkę posyła Robert Speichler.
49` – Kulig ładnie wypuścił w pole karne Kobeszkę, który urwał się Sławomirowi Majakowi, a ten widząc, że nie dogoni naszego napastnika fauluje go, za co sędzia dyktuje rzut karny, zaś faulującego karze żółtą kartką.
50` – Na „jedenastce” piłkę ustawia Jacek Chańko, strzela w prawy róg i niestety Kozik broni.
51` – Po dośrodkowaniu Dzidosława Żeberka, Kobeszko przepuszcza piłkę do nadbiegającego Kuliga, jednak ten strzela fatalnie.
53` – Po ładnym zagraniu Speichlera oko w oko z Kozikiem staje Żuberek, nasz zawodnik mija bramkarza gości i zostaje wywrócony, zdaniem arbitra faulu nie było i nasz zawodnik otrzymuje żółtą kartkę.
56` – Ładna akcja w wykonaniu „Jagi”. Krótko rozegrany rzut rożny przez Sobolewskiego i Chańkę, po czym Robert Speichler wykłada piłkę na 25 Darkowi Łatce, po którego strzale futbolówka odbija się od pleców Bednarza i wpada tuż przy słupku obok rozpaczliwie interweniującego Kozika. 1 : 1.
57` – Z rzutu wolnego groźnie strzela Speichler – broni golkiper Radomska.
63` – Tuż przed linią pola karnego faulowany zostaje Chańko. Piłkę na 17 metrze ustawia Dzidosław Żuberek i precyzyjnym strzałem w samo okienko nie daje najmniejszych szans Kozikowi. Prowadzimy 2 :1.
70` – Po długim krzyżowym dośrodkowaniu Chańki z 20 metrów minimalnie obok słupka uderza Żuberek.
73` – Kolejny w tym meczu rzut wolny dla „żółto-czerwonych”. Z 30 metrów uderza Speichler lot piłki głową zmienia Żuberek i jest już 3 : 1.
76` – Strzał z 18 metrów Warakomskiego bez problemu broni Kozik.
80` – Doskonałe podanie Marcina Warakomskiego do Łatki, który strzela nad wybiegającym z bramki Kozikiem, piłka odbija się od poprzeczki doada do niej Wojtek Kobeszko i pewnym strzałem podwyższa na 4 : 1.
87` – Pierwszy i jedyny strzał w drugiej połowie na bramkę Olszewskiego w wykonaniu gości. Z rzutu wolnego obok słupka strzela Jarosław Lato.
88` – Przepiękna kontra w wykonaniu „Jagi”. Speichler zagrywa do Żuberka, który staje oko w oko z Kozikiem, widząc jednak lepiej ustawionego po prawej stronie Ernesta Konona podaje mu, ten zaś w znany tylko sobie sposób podaje piłkę bramkarzowi gości.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00