AktualnościIV liga: Sparta – Jagiellonia 1:2

IV liga: Sparta – Jagiellonia 1:2

Trzy punkty z gorącego terenu w Augustowie przywieźli w sobotę piłkarze rezerw białostockiej Jagiellonii pokonując 2 : 1 (0 : 1) Spartę Augustów.

Jako pierwsi w meczu prowadzenie objęli gospodarze, po tym jak Arkadiusz Kidrycki w 20. minucie sfaulował we własnym polu karnym Grzegorza Klejpsa, za co sędzia słusznie podyktował rzut karny. „Jedenastkę” na bramkę zamienił Dariusz Doliwa. Pomimo, iż podopieczni Zbigniewa Skoczylasa po stracie bramki uzyskali dość znaczną przewagę, nie zdołali przed przerwą zdobyć bramki, chciaż sytuacji nie brakował, m.in. dwukrotnie doskonałych okazji nie wykorzystał najlepszy na boisku Tomasz Pawlak. Za pierwszym razem strzał naszego napastnika odbił bramkarz Sparty, zaś za drugim trafił w obrońcę.

Pięć minut po przerwie wreszcie piłka wpadła do bramki gospodarzy. Po stałym fragmencie gry głową uderzył Adrian Napierała, bramkarz Sparty odbił futbolówkę, dopadł do niej nie kto inny, jak Tomek Pawlak i doprowadził do remisu. Dwanaście minut później było już 2 : 1 dla „jagiellończyków”. Na indywidualną akcję zdecydował się Mariusz Siara, który ograł przed polem karnym kilku zawodników Sparty, a następnie Zbigniew Skoczylas - trener II zespołu strzałem z 15 metrów nie dał najmniejszych szans bramkarzowi. W końcówce nasz zespół mógł jeszcze podwyższyć wynik spotkania, jednak po lobie Pawlaka piłka trafiła w spojenie słupka z poprzeczką, zaś Robert Sokół nie potrafił skierować z bliska piłki do bramki, po ładnej akcji Kamila Wesołowskiego.

Zbigniew Skoczylas (trener rezerw Jagiellonii) – Gospodarze bardzo ambitnie podeszli do meczu, jednak równorzędną rywalizację toczyli z nami do momentu zdobycia bramki. Od tego czasu to my dyktowaliśmy warunki, graliśmy lepiej taktycznie, no i byliśmy lepsi technicznie. To, że Sparta przegrała tylko 1 : 2 jest wynikiem naszej nieskutecznoiści. Nie chiałbym nikogo wyróżniać w swoim zespole, jednak widać było, że Tomasz Pawlak i Adrian Napierała, to piłkarze zupełnie innej klasy. Chiałbym też podkreślić, iż dobrą zmianę w końcówce dał Kamil Wesołowski.

02.10.2004, Augustów: Sparta Augustów – Jagiellonia II Białystok 1 : 2 (1 : 0)
1 : 0 – D. Doliwa (20 min. – rzut karny)
1 : 1 – Pawlak (50 min.)
1 : 2 – Siara (62 min.)

Jagiellonia: Kudrycki – Łoszakiewicz, Napierała, Mężyński, Koźlik – Kidrycki (46` Sokół), Falkowski, Walukiewicz, Siara (78` Wesołowski) – Pawlak, Tyczkowski.