AktualnościPiast – Jagiellonia 0:2

Piast – Jagiellonia 0:2

Trzecie zwycięstwo z rzędu odnieśli piłkarze białostockiej Jagiellonii w meczu 12. kolejki. Wygrana 2 : 0 (0 : 0) jest tym bardziej cenna, iż odniesiona w meczu wyjazdowym z zawsze groźnym na własnym stadionie Piastem Gliwice.

Bohaterem spotkania został niewątpliwie strzelec obu bramek – Wojtek Kobeszko, który bramkarza gospodarzy pokonał w 50 i 78 minucie. Za pierwszym razem nasz napastnik przedłużył głową dośrodkowanie z rzutu wolnego Pawła Sobolewskiego, zaś przy drugiej bramce Wojtek wykorzystał znakomite podanie Roberta Kolasy i będą sam na sam nie dał najmniejszych szans obrony Jackowi Gorczycy. W zespole Jagiellonii zabrakło Jacka Markiewicza, który na jednym z ostatnich treningów doznał kontuzji stawu skokowego i wczoraj wrócił do Białegostoku. Na ile jest to groźny uraz powinno się wyjaśnić po dzisiejszej wizycie Jacka u lekarza.

Piast: Gorczyca – Zadylak, Bodzioch, Michniewicz, Żyrkowski (46` Kędziora), Gamla, Szmatiuk, Stolarz (75` Uss), Kaszowski, Chyła, Kocur (46` Pałkus).
Jagiellonia: Olszewski – Kulig, Zalewski, Kolasa, Warakomski (90` Wołczyk) – Łatka, Speichler, Chańko, Sobolewski (83` Dzienis) – Kobeszko, Konon (59` Żuberek).
Widzów: ok. 2 000.
Żółte kartki: Konon, Żuberek (Jagiellonia); Szmatiuk (Piast).

1` – Piotr Wieczerzak daje sygnał do rozpoczęcia spotkania. Gospodarze w granatowych strojach, Jagiellonia w żółto-czerwonych.
7` – rzut wolny na 30 metrze dla białostoczan. Uderza Jacek Chańko, piłkę odbija Jacek Gorczyca i tylko rzut rożny.
8` – tuż przed linią pola karnego do strzału składa się Robert Speichler, zostaje nieprzepisowo zablokowany, jednak zdaniem sędziego zagranie obrońcy Piasta było czyste i mamy kolejny rzut rożny dla „Jagi”.
9` – po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Pawła Sobolewskiego minimalnie niecelnie z 7 metrów główkuje Chańko.
11` – seria kilku rzutów rożnych dla gospodarzy, jednak nie stanowią one większego zagrożenia dla bramki Andrzeja Olszewskiego.
18` – po strzale z 18 metrów Michała Stolarza piłka przechodzi ok. 2 metrów na poprzeczką bramki „Jagi”.
27` – fragment chaotycznej gry w wykonaniu obu zespołów.
28` – na strzał z dystansu zdecydował się Sobolewski, jednak bardzo niecelnie.
29` – ładne dośrodkowanie w pole karne Speichlera, niestety Wojtek Kobeszko na spalonym.
32` – za faul na Jarosławie Kaszowskim żółta kartką upomniany zostaje Ernest Konon.
34` – rzut wolny dla „Jagi” tuż przy narożniku pola karnego Piasta, jednak dośrodkowanie Speichlera bez problemu wybijają obrońcy gospodarzy.
35` – po dobrym zagraniu Darka Łatki fatalnie zachował się w doskonałej sytuacji Kobeszko, który mógł podać lepiej ustawionemu Kononowi, jednak zdecydował się na strzał.
37` – bardzo niecelny strzał z 30 metrów Chańki.
45+1` – ostatni gwizdek sędziego w I połowie.

46` – początek drugiej połowy. W zespole gospodarzy dwie zmiany. Boisko opuścili Marcin Kocur i Łukasz Żyrkowski, a ich miejsce zajęli Wojciech Kędziora i Przemysław Pałkus. Nasz zespół bez zmian.
47` – po strzale z rzutu wolnego Stolarza Olszewski odbija piłkę przed siebie, po czym zostaje sfaulowany przez piłkarzy Piasta.
50` – goooooolllll !!! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Sobolewskiego piłkę głową przedłuża Wojtek Kobeszko i prowadzimy 1 : 0.
54` – ładna kontra w wykonaniu „Jagi”, po akcji z Kuligiem piłkę na 17 metr Chańce wykłada Sobolewski, nasz pomocnik mocno uderza i bramkarz gospodarzy z trudem wybija piłkę na róg.
55` – Maciej Szmatiuk ukarany żółta kartka za faul na Kobeszce.
59` – pierwsza zmiana w Jagiellonii, Ernesta Konona zmienia Dzidosław Żuberek.
60` – rzut wolny dla „Jagi” z 18 metrów. Ładny strzał Łatki i Gorczyca z trudem na róg.
73` – płasko po ziemi uderza Speichler, broni Gorczyca.
75` – trzecia zmiana w zespole gospodarzy, Michała Stolarza zmienia Piotr Uss.
76` – po rzucie wolnym dla Piasta nożycami niecelnie uderza Kędziora.
77` – za faul na Pawle Gamli żółta kartkę otrzymuje Dzidosław Żuberek.
78` – Robert Kolasa odbiera piłkę zawodnikowi gospodarzy, zagrywa do Wojtka Kobeszko, który będąc sam na sam z Gorczycą podwyższa na 2 : 0.
83` – Druga zmiana w Jagiellonii, Pawła Sobolewskiego zmienia Mariusz Dzienis.
87` – po krótko rozegranym rzucie wolnym z 18 metrów niecelnie uderza Gamla.
90` – pierwszy groźny i celny strzał w tym spotkaniu w wykonaniu Piasta, strzela Pałkus – broni Olszewski. Sędzia dolicza 4 minuty do regulaminowego czasu gry.
90+1` – Ostatnia zmiana w Jagiellonii, Marcina Warakomskiego zmienia Tomasz Wołczyk.
90+4` – Koniec meczu. Zasłużone zwycięstwo jagiellończyków, po dwóch bramkach Wojtka Kobeszko. Jest to trzecie kolejne zwycięstwo naszego zespołu i zarazem szósty mecz bez porażki.