AktualnościManifestacja sympatyków Jagiellonii

Manifestacja sympatyków Jagiellonii

Bezpośrednio po meczu z Arką Gdynia kilka tysięcy sympatyków Jagiellonii przeszło ze stadionu Hetmana ulicami Białegostoku pod Urząd Miejski, by przekazać prezydentowi miasta Ryszardowi Turowi apel w sprawie zgody na budowę przez udziałowców klubu galerii handlowo-rozrywkowej.

Wraz z apelem manifestujący wręczyli prezydentowi listy z prawie trzynastoma tysiącami podpisów, które organizatorzy (SSJB) zebrali przez kilka ostatnich dni. Prezydent nie powiedział wprost, czy popiera pomysł udziałowców Jagiellonii, ale zadeklarował, że będzie zabiegał o to, by opracowywane plany zagospodarowania przestrzennego uwzględniały też interesy klubu. Część manifestantów szła pod specjalnie uszytą „żółto-czerwoną” flagą klubu. Akcja miała charakter pokojowy i nie odnotowano podczas niej żadnych incydentów. Pod urzędem kibice śpiewali, klaskali, zapalili race. Po trwającym kilkanaście minut spotkaniu z prezydentem rozeszli się.

Kom. Jacek Dobrzyński (Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku): – Jestem naprawdę pod dużym wrażeniem białostockich kibiców. Sam zresztą też kibicuję Jagiellonii. Podczas dzisiejszego przemarszu nie było żadnych ekscesów. Kibice pokazali, że potrafią bawić się i kibicować z wielką kulturą.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00