AktualnościOsiemnastka trenera Nawałki

Osiemnastka trenera Nawałki

Podczas zorganizowanej dzisiaj konferencji prasowej poświęconej podsumowaniu rundy jesiennej sezonu 2004/05 trener Adam Nawałka przedstawił listę zawodników, na których liczy w rundzie wiosennej, a także tych którzy przynajmniej najbliższe pół roku spędzą na wypożyczeniach. Niestety trener nie zdradził nazwisk piłkarzy, którzy ewentualnie mogliby wzmocnić Jagiellonię, jedynie podał pozycje, które chciałby wzmocnić, a są to środkowa i lewa obrona oraz lewa pomoc.

Na dzień dzisiejszy nowymi zawodnikami w kadrze Jagiellonii są bramkarz – Łukasz Krymowski (ur. 04.06.1984 – ostatnio Lewart Lubartów), pomocnik – Grzegorz Juzwa (13.03.1986 – wychowanek) oraz napastnik Tales Schutz (22.08.1981 – Cianorte Futebol Lube – Brazylia).

Oto lista 18 zawodników, którzy na dzień dzisiejszy są w kadrze trenera Nawałki:
Bramkarze: Andrzej Olszewski, Łukasz Krymowski.
Obrońcy: Przemysław Kulig, Krzysztof Zalewski, Adrian Napierała, Robert Kolasa, Jacek Chańko.
Pomocnicy: Mariusz Dzienis, Grzegorz Juzwa, Dariusz Łatka, Jacek Markiewicz, Robert Speichler, Paweł Sobolewski.
Napastnicy: Ernest Konon, Piotr Matys, Tomasz Pawlak, Tales Schutz, Dzidosław Żuberek.

     W przypadku Roberta Kolasy, Dariusza Łatki oraz Piotra Matysa prowadzone są obecnie rozmowy na temat przedłużenia kontraktów, bądź podpisania nowych. Jak zapewnił obecny na konferencji dyrektor generalny klubu – Wojciech Sularz, wszystko jest na najlepszej drodze, by cała trójka została w klubie. Ponadto klub w najbliższych dniach także podejmie rozmowy z Wojtkiem Kobeszko, który obecnie jest kontuzjowany a jego kontrakt z „Jagą” wygasa z końcem czerwca. Oprócz naszego najskuteczniejszego napastnika w rundzie jesiennej na liście kontuzjowanych są: Wojciech Marcinkiewicz, Paweł Jurgielewicz, Michał Grygoruk, Marcin Szmurło oraz Adrian Citko.


    Kolejną grupę stanowią zawodnicy tzw. „gabinetu cieni” (określenie trenera nawałki), którzy są kandydatami do gry w I zespole, jednak na razie będą trenować w rezerwach bądź w zespołach juniorskich, a są to: Maciej Kudrycki, Sebastian Świerzbiński, Adrian Gudewicz, Marek Wasiluk, Rafał Muczyński, Piotr Czapliński i Adam Kisiel. 


     Ostatnia lista to zawodnicy, których w rundzie wiosennej w barwach „Jagi” nie zobaczymy, a jest ich w sumie dziesięciu. Jak wiadomo w ubiegłym tygodniu kontrakt z Koroną Kielce podpisał Łukasz Załuska. Do swych poprzednich klubów wrócą wypożyczeni latem Wojciech Ankowski (Cracovia Kraków) i Łukasz Tupalski (Górnik Łęczna). Pozostała siódemka, w której znaleźli się: Łukasz Trudnos, Tomasz Wołczyk, Mariusz Siara, Marcin Dworzańczyk, Rafał Onofryjuk, Łukasz Tyczkowski i Marcin Warakomski zostaną wypożyczeni do innych klubów.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00