AktualnościWarakomski w Zagłębiu, Kobeszko w Amice

Warakomski w Zagłębiu, Kobeszko w Amice

Dzisiejsze spotkanie opłatkowe dla Marcina Warakomskiego i Wojtka Kobeszko było najprawdopodobniej pożegnalnym „opłatkiem” w Jagiellonii.

Jak wiemy Marcin po rundzie jesiennej znalazł się na liście transferowej naszego klubu. Początkowo miał być wypożyczony do jednego z klubów trzecioligowych na Podlasiu, jednak zawodnik postawił sobie wyższe cele i sam postanowił znaleźć sobie klub. Jak się okazało długo to nie potrwało.

Zainteresowanie 26-letnim lewym obrońcą wykazał rywal naszego zespołu w rozgrywkach II ligi – Zagłębie Sosnowiec, jednak warunkiem było posiadanie przez popularnego „Warę” własnej karty. Dzisiaj zawodnik doszedł do porozumienia z władzami naszego klubu i otrzymał kartę na rękę. Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy piłkarz będzie musiał wpłacić do kasy klubowej kilka tysięcy złotych. Po świętach Marcin uda się do Sosnowca na badania lekarskie i jeżeli przejdzie je pomyślnie podpisze z Zagłębiem kontrakt (od 1,5 do 2,5 roku).


    Przypomnijmy, iż Marcina Warakomskiego do Jagiellonii sprowadził poprzedniej zimy trener Witold Mroziewski. W rundzie wiosennej poprzedniego sezonu zawodnik ten rozegrał 14 spotkań, zaś jesienią bieżącego sezonu zaledwie 6.
     Jeżeli chodzi o Wojtka Kobeszko, w ubiegłym tygodniu informowaliśmy o poważnej ofercie wronieckiej Amiki. W miniony poniedziałek nasz najskuteczniejszy napastnik osobiście pofatygował się do Wronek, gdzie najprawdopodobniej ustalił już warunki przejścia. Zawodnik osobiście potwierdził, iż już od rundy wiosennej chciałby występować w czwartym zespole ekstraklasy.

Jak wiadomo wiąże się to z sumą odstępnego, jaką wroniecki klub będzie musiał wpłacić na konto Jagiellonii. Gdyby Wojtek zdecydował odejść latem, Jagiellonia nie otrzymałaby ani złotówki. Nasi działacze obecnie przygotowują ofertę dla pierwszoligowca i najprawdopodobniej po Nowym Roku dojdzie do spotkania przedstawicieli obu klubów.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00