Aktualności31 urodziny Chańki

31 urodziny Chańki

31 urodziny obchodzi dzisiaj pomocnik białostockiej Jagiellonii – Jacek Chańko. Mierzący 185 cm wzrostu zawodnik jest wychowankiem naszego klubu. Jako junior w roku 1992 z kolegami zdobył tytuł Mistrza Polski juniorów starszych (trener Ryszard Karalaus). W tym też roku z rezprezentacją Polski U-19 zajął 5. miejsce w Mistrzostwach Europy (wspólnie z Danielem Boguszem, Markiem Citko i Bartoszem Jurkowskim). W zespole seniorów Jagiellonii zadebiutował mając niespełna 18 lat, w przegranym rzutami karnymi (2 : 4) drugim meczu barażowym o ekstraklasę z Zagłębiem Sosnowiec (30.06.1991). Rok później wraz z kolegami awansował do ekstraklasy, już bez konieczności rozgrywania barażów i 8 sierpnia 1992 roku zadebiutował zadebiutował na tym szczeblu rozgrywek w meczu z Zagłębiem Lubin (1 : 2). Po pięciu sezonach spędzonych w Jagiellonii jesienią 1996 przeniósł się do olsztyńskiego Stomilu. Dobra gra lewego pomocnika zaowocowała wiosną 1999 roku powołaniem do reprezentacji Polski na turniej o Puchar Króla w Tajlandii, zaś jesienią tego samego roku transferem do zespołu niemieckiej Bundesligi – Werderu Brema. Niestety nie zdołał się tam przebić do podstawowego składu i po roku wrócił do Polski, gdzie również bez powodzenia wystepował w Pogoni Szczecin (jesień 2001) i Widzewie Łódź (wiosna 2002), by jesienią 2002 roku ponownie trafić do Stomilu. Rok później zdecydował się na powrót do drugoligowej już Jagiellonii. Do dnia dzisiejszego z „J” na piersi rozegrał 159 spotkań ligowych (I i II liga), w których 12 razy wpisywał się na listę strzelców. 
      Z okazji dzisiejszego święta życzymy Jackowi aby omijały go kontuzje oraz kolejnych występów w ekstraklasie w barwach naszego klubu, a także sukcesów w życiu prywatnym.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00