AktualnościBracia Chodykinowie trenują z Jagą

Bracia Chodykinowie trenują z Jagą

Do przebywających na zgrupowaniu w Zaździerzu koło Płocka piłkarzy białostockiej Jagiellonii wczoraj po obiedzie dołączyło dwóch nowych zawodników, bracia Aleksandr i Andriej Chodykin. Aleksandr (ostatnio występował w Kazachstanie) ma 29 lat i może występować zarówno na środku, jak i na lewej obronie, natomiast dziesięć lat młodszy Andriej (ostatnio rezerwy Dynama Moskawa) jest napastnikiem. Obu Rosjan do Polski przywiózł były dyrektor sportowy Legii – Janusz Olędzki.

W miniony weekend bracia próbowali przekonać co do swoich umiejętności trenerów warszawskiej Legii. Od początku jednak nie mieli praktycznie szans na pozostanie w stolicy, gdyż trafili do stołecznego klubu w bardzo niefortunnym terminie, pomiędzy zgrupowaniami.
     Z Jagiellonią bracia Chodykinowie będą trenować do końca tygodnia, a także wezmą udział w sparingach z Górnikiem Łęczna, Pelikanem Łowicz oraz Wisłą Płock. Wówczas o ich ewentualnej przydatności do drużyny zadecyduje trener Adam Nawałka.
     Wczoraj Jagiellończycy trenowali trzykrotnie, z rana i wieczorem na hali w Łącku, zaś popołudniu na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Płocku. We wczorajszych zajęciach nie brał udziału kapitan naszego zespołu Krzysztof Zalewski, który podczas porannych ćwiczeń rozciągających zgłosił uraz ścięgna Achillesa. Dzisiaj popularny „Misiek” nie uskarżał się już na bóle, jednak na wszelki wypadek wieczorem pojedzie z kierownikiem drużyny do Płocka na prześwietlenie USG.
     Jutro jagiellończyków czekają dwa sparingi, pierwszy skład o godz. 15.00 zmierzy się z pierwszoligowym Górnikiem Łęczna, zaś dwie godziny później dublerzy zagrają z liderem trzeciej ligi – Pelikanem Łowicz. Przed meczami naszego zespołu dojdzie do sparingu ŁKS-u Łódź z Wisłą Płock, która będzie kolejnym sparingpartnerem „Jagi” (w sobotę).

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00