AktualnościSparing: Jagiellonia – Venta Kuldiga 2 : 0

Sparing: Jagiellonia – Venta Kuldiga 2 : 0

Pierwsze zwycięstwo podczas zgrupowania w Turcji odnieśli dzisiaj piłkarze pierwszego składu białostockiej Jagiellonii. W zakończonym przed godziną sparingu z beniaminkiem wyższej ligi łotewskiej FK Venta Kuldiga nasi wygrali 2 : 0 (1 : 0).

Kolejna dobra wiadomość, to ta, że obie bramki zdobyli napastnicy – pierwszą w 13. minucie Tales Schutz, zaś drugą w 63. Piotr Matys. Nasz zespół wystapił w następującym składzie: Olszewski – Zalewski (84` Kulig), Nawotczyński, Napierała (89` Wasiluk), Chańko – Łatka (48` Żuberek), Markiewicz, Speichler, Sobolewski – Schutz (70` Konon), Matys (70` Pawlak).

Venta (I połowa): Nalepa – Łużnyj, Ndeki, Bieno, Poliakow, Biezzubow, Chackiewicz, Kolesniczenko, Nagibin, Karlson. II połowa: Wanin – Kwasznin, Nestierenko, Rożkalis, Romanow, Karuklis, Łobanew, Redźko, Koziejkin, Blekte, Jakowliew. W dzisiejszym sparingu nie wystąpił Robert Kolasa, który narzeka na drobne dolegliwości, natomiast po ostrym wejściu jednego z piłkarzy łotewskich kontuzji stawu skokowego doznał Dariusz Łatka.