AktualnościKadra Jagiellonii zamknięta

Kadra Jagiellonii zamknięta

Wczoraj o północy zamknął się okres transferowy w polskiej lidze. Do kadr drużyn mogą być jednak nadal zgłaszani tzw. zawodnicy wolni, czyli tacy, którzy nie są związani kontraktem z żadnym klubem. Kierownik drużyny naszego klubu Sławomir Wołczyk zgłosił w PZPN pięciu nowych zawodników, a są nimi bramkarz Łukasz Krymowski (21 lat, ostatnio Lewart Lubartów), obrońca Łukasz Nawotczyński (23, Wisła Kraków), pomocnik Grzegorz Juzwa (19, wychowanek) oraz dwaj napastnicy – Piotr Matys (27, Górnik Łęczna) i Tales Schulz (24, Cianorte Futebol Clube – Brazylia). Zdaniem trenera Adama Nawałki: – uzupełnienie składu było konieczne, jednak rotacja na tym etapie budowy zespołu jest wystarczająca. Szutz, Matys, Juzwa i Krymowski dołączyli do nas już wcześniej, natomiast Nawotczyński podczas zgrupowania w Turcji. Sprowadzenie tych zawodników zwiększyło rywalizację na każdej pozycji. Ponadto cały czas obserwuję młodych zawodników w naszym klubie i na pewno wyróżniający się otrzymają zaproszenia na treningi pierwszego zespołu.
     Znacznie liczniejszą grupę stanowią zawodnicy, którzy w  przerwie zimowej opuścili nasz klub, jednak zdecydowana większość z nich została wypożyczona. Definitywnie z Jagiellonią pożegnali się: Łukasz Załuska (23, Korona Kielce), Marcin Warakomski (26 lat, Zagłębie Sosnowiec), Łukasz Trudnos (23, rozwiązanie kontraktu z winy piłkarza) oraz Wojciech Ankowski (26, powrót do Cracovii Kraków). Pozostali zawodnicy zostali wypożyczeni, a są to: Tomasz Wołczyk (25, ŁKS Łomża), Łukasz Tyczkowski (22, ŁKS Łomża), Mariusz Siara (23, Mlekovita Wysokie Mazowieckie), Rafał Onofryjuk (20, Lewart Lubartów), Tomasz Walukiewicz (21, Warmia Grajewo), Przemysław Koźlik (20, Warmia Grajewo), Kamil Wałuszko (18, Warmia Grajewo). 
     Ponadto dwaj zawodnicy, którzy w rundzie jesiennej trenowali z pierwszym zespołem przesunięci zostali do drużyny rezerw, są to Łukasz Tupalski i Marcin Dworzańczyk.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00