AktualnościPODSUMOWANIE 20. KOLEJKI

PODSUMOWANIE 20. KOLEJKI

Podsumowanie kolejki Na środę zaplanowano mecze 20. kolejki drugiej ligi. Nadspodziewanie gładkie zwycięstwo nad Szczakowianką odniosła Jagiellonia. Zespół z Białegostoku już do przerwy prowadził 3:0, po golach Napierały, Żuberka i Chańki. W drugiej połowie gospodarze spokojnie kontrolowali sytuację.

Cenne trzy punkty wywalczył ŁKS. Zespół z Łodzi wygrał na wyjeździe z lokalnym rywalem – RKS Radomsko 2:0, po trafieniach Roberta Łakomego i Rafała Niżnika.

Podziałem punktów zakończył się mecz Piasta Gliwice z MKS Mława. Remis 1:1 jest sukcesem gości. Cenną wygraną odniosło Podbeskidzie, które pokonało drugą w tabeli Arkę Gdynia. Gola na wagę trzech punktów strzelił Jarosław Bujok.

Za to poradził sobie lider. GKS Bełchatów wygrał na wyjeździe z Widzewem 2:1 i jest coraz bliżej Idea Ekstraklasy. Radomiak skrzętnie zbiera punkty. Beniaminek drugiej ligi wygrał w Chorzowie z Ruchem 2:0. W roli „kata Niebieskich” wystąpił strzelec dwóch goli – Abel Salami.