
Zapowiedź 22. kolejki
Po przerwie związanej ze śmiercią Jana Pawła II w sobotę i niedzielę drugoligowi piłkarze powrócą na boiska, by rozegrać mecze 22. kolejki. Poprzedzi je minuta ciszy w hołdzie Ojcu Świętemu, a na znak żałoby zawodnicy będą grali z czarnymi opaskami.
Hitem kolejki będzie z pewnością mecz lidera – GKS-u Bełchatów w Bielsko-Białej z szóstym w tabeli Podbeskidziem. Gospodarze, jeżeli chcą się nadal liczyć w walce o ekstraklasę będą musieli pokonać bełchatowian, co nie będzie z pewnością łatwe, o czym przekonały się już w rundzie wiosennej ekipy Jagiellonii i Arki.
Nie mniej interesująco zapowiadają się derby województwa Świętokrzyskiego, w których 8. w tabeli KSZO Ostrowiec Św. zmierzy się z wiceliderem – Koroną Kielce.
Trzecia w tabeli Arka zagra w Radomsku z ostatnim zespołem tabeli miejscowym RKS-em. Gdyński zespół rozegrała w tym sezonie osiem wyjazdowych spotkań i wygrał tylko raz, w Mławie. Jeżeli chce walczyć o awans do ekstraklasy, musi zacząć zdobywać punkty poza własnym bosikiem, a najlepszą ku temu okazją będzie mecz z najsłabszym zespołem w lidze.
Zajmujący barażowe – 4. miejsce Kujawiak Włocławek zmierzy się w Gliwicach z przetrzebionym kartkami i kontuzjami Piastem. Faworytem tego spotkania wydają się więc goście, tym bardziej, iż gliwiczanie nie najlepiej zaczęli wiosnę, zdobywając w dwóch meczach z sąsiadami z tabeli zaledwie 1 punkt.
Ciekawie zapowiada się mecz w Łodzi, gdzie jeden z faworytów ligi, miejscowy Widzew zmierzy się z przedostatnim w tabeli Radomiakiem. Patrząc na zajmowane miejsca murowanym faworytem wydaje się być Widzew, jednak może okazać się to złudne. Wiosną łodzianie doznali dwóch porażek i tracą już pięć punktów do zespołów z miejsc dających bezpośredni awans, zaś piłkarze Radomiaka są rewelacją rozpoczętej rundy i w dwóch wiosennych meczach wywalczyli sześć punktów. Jeżeli jednak podopieczni Stefana Majewskiego poważnie myślą o ekstraklasie nie mogą pozwolić w tym meczu na stratę jakichkolwiek punktów.
Zajmująca 7. miejsce w tabeli Jagielloniia podejmować będzie jutro na własnym stadionie chorzowski Ruch. Dla obu zespołów jest to bardzo ważne spotkanie. Białostoczanie chcąc włączyć się do wali o I ligę nie mogą pozwolić nawet na remis, zaś dla trenera „niebieskich” – Jerzego Wyrobka – jest to chyba ostatnia szansa na utrzymaniu posady w klubie, po fatalnych pierwszych dwóch meczach wiosny.
W Sosnowcu zmierzą się dwa zespoły, które bardzo dobrze rozpoczęły rundę rewanżową, odnosząc po dwa zwycięstwa, miejscowe Zagłębie podejmować będzie ŁKS- Łódź. Trenerzy obu drużyn zapowiadają kolejne zwycięstwo.
W Nowym Dworze Mazowieckim spotkają się zespoły środka tabeli, miejscowy Świt zmierzy się ze Szczakowianką Jaworzno. Gospodarze jeżeli chcą uniknąc nerwowych najbliższych tygodni i nie znaleźć się w strefie barażowej muszą pokusić się o trzy punkty. W zespole Szczakowianki zabraknie dwóch Serbów: Milosza Drobnjaka i Nenada Milasinovicia, którzy wobec kłopotów finansowych klubu najprawdopodobniej wrócą do ojczyzny.
Zapowiedź 22. kolejki
W ostatnim spotkaniu 22. kolejki dojdzie do pojedynku dwóch zespołów znajdujących się obecnie w strefie barażowej, Górnik Polkowice podejmie na własnym stadionie Mławę. Dla gospodarzy zwycięstwo jest szansą na wydostanie się z tej strefy, zaś dla gości na oddalenie się od strefy bezpośredniego spadku.
Program 22. kolejki II ligi:
sobota (09.04.2005)
Jagiellonia Białystok – Ruch Chorzów (15.30)
Zagłębie Sosnowiec – ŁKS Łódź (godz. 15.30)
Piast Gliwice – Kujawiak Włocławek (15.30)
RKS Radomsko – Arka Gdynia (15.30)
Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Szczakowianka Jaworzno (18.00)
Widzew Łódź – Radomiak Radom (18.00)
KSZO Ostrowiec – Korona Kielce (18.00)
niedziela (10.04.2005)
Podbeskidzie Bielsko-Biała – GKS Bełchatów (14.30)
Górnik Polkowice – MKS Mława (18.00)