AktualnościJagiellonia – Górnik Polkowice 2 : 0 (0 : 0)

Jagiellonia – Górnik Polkowice 2 : 0 (0 : 0)

W meczu 23. kolejki II ligi piłkarze białostockiej Jagiellonii pokonali dzisiaj przed własną publicznością Górnik Polkowice 2 : 0 (0 : 0). Obie bramki podopieczni trenera Adama Nawałki zdobyli w drugiej połowie spotkania, w pierwszej i ostatniej minucie tej części gry.

W 46 minucie Łukasz Nawotczyński wrzucił piłkę z autu na piąty metr przed bramkę Górnika, tam jeden z obrońców gości nieczysto trafił futbolówkę głową, ta odbijając się w „gąszczu nóg” trafiła do Jacka Chańki, który płaskim strzałem pokonał Sebstiana Szymańskiego. Wynik meczu w 4 minucie doliczonego czasu gry z rzutu karnego ustalił Robert Speichler.

Oto składy w jakich wystąpiły oba zespoły:

Jagiellonia: Olszewski – Kulig (88` Zalewski), Nawotczyński, Kolasa, Chańko – Łatka, Speichler, Markiewicz, Sobolewski – Schutz (63` Konon), Matys (63` Pawlak). Górnik: Szymański – Kocot, Jeziorny, Manuszewski, Smoliński, Rogoż (76` Pytlarz), Adamczyk, Górski, Łagiewka (56` Szałęga) – Witkowski (74` Kalinowski), Moskal.
Sędziował: Jacek Walczyński (KS Lublin).
Widzów: 4 200.
Żółte kartki: Jacek Markiewicz (Jagiellonia); Marcin Jeziorny, Przemysław Kocot (Górnik).

7` – prawą stroną boiska Łatka ucieka zawodnikom Górnika, zagrywa do Matysa, który sprytnie przepuszcza piłkę do Schutza, ten naciskany przez obrońcę gości strzela niecelnie.
9` – Moskal ładnie wypuścił w uliczkę Witkowskiego, na szczęście Kolasa po profesorsku wyłuskał piłkę napastnikowi gości.
10` – Łatka ładnie wypuścił piłkę Schutzowi, który wygrał pojedynek biegowy z bramkarzem Górika, jednak uderzył nad bramką.
16` – po dośrodkowaniu Witkowskiego Moskal w doskonałej sytuacji stojąc na 6 metrze nieczysto trafia głową w piłkę i ta wychodzi w aut.
17` – Łatka do Matysa, ten uderza z 15 metrów obok spojenia słupka z poprzeczką.
19` – z rzutu wolnego dośrodkowuje Speichler, niecelnie główkuje Schutz.
20` – Łatka zauważył wbiegającego w pole karne Matysa, dośrodkował do niego, Piotrek bardzo ładnie przyjął piłkę na klatkę piersiową, wyszedł sam na sam z bramkarzem Górnika, niestety nasz napastnik przegrał ten pojedynek.
26` – rzut wolny dla „Jagi” po faula na Chańce. Piłkę na 25 metrze przed bramką Górnika ustawia Markiewicz, ładnie uderza a zmierzającą w okienko futbolówkę z trudem odbija Szamański.
45` – W doskonałej sytuacji z narożnika pola karnego bardzo niecelnie uderza Matys.
45+1` – tuż obok słupka z 10 metrów z ostrego kąta uderza Witkowski.

W przerwie meczu kibice podziękowali oraz wręczyli kwiaty ustępującemu prezesowi klubu Lechowi Rutkowskiemu.

46` – daleki wyrzut z autu Nawotczyńskiego, obrońca gości nieczysto trafia głową w piłkę, do odbitej piłki dopada Jacek Chańko i płaskim strzałem prawa nogą pokonuje Szamańskiego. 1 : 0.
63` – kolejny daleki wyrzut z autu Nawotczyńskiego, tym razem w zamieszaniu obok słupka piłkę posyła Kulig.
65` – przepiękne uderzenie z 25 metrów Speichlera i bramkarz gości końcami palców zbija piłkę na róg.
69` – w rewanżu ładnie z dystansu uderza wprowadzony kilka minut wcześniej Szłęga, bardzo dobrze broni Olszewski.
82` – doskonała sytuacja gości do wyrównania. Po podaniu Moskala Witkowski wychodzi sam prze Olszewskiego, jednak powracający Kulig i Nawotczyński ładnie i czysto odbierają piłkę napastnikowi gości.
85` – po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Górskiego piłkę głową obok słupka posyła Smoliński.
86` – okres przewagi Górnika, tym razem po podaniu Kalinowskiego w znakomitej sytuacji Moskal z kilku metrów trafia w boczną siatkę.
90+3` – na indywidualną akcję zdecydował się Speichler. Ograł przy linii końcowej dwóch zawodników gości, następnie wbiegł w pole karne, gdzie został sfaulowany przez Pytlarza i sędzia bez wahania wskazał na rzut karny.
90+4` – do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł sam poszkodowany (Robert Speichler) i pewnym strzałem podwyższył wynik meczu na 2 : 0.