AktualnościPodlaski PP: Iskra Narew – Jagiellonia II 1 : 2

Podlaski PP: Iskra Narew – Jagiellonia II 1 : 2

Piłkarze rezerw białostockiej Jagiellonii awansowali do 1/4 finału Pucharu Polski województwa podlaskiego. Podopieczni trenera Zbigniewa Skoczylasa nie bez problemów pokonali dzisiaj w Narwi występujący na co dzień w klasie okręgowej zespół miejscowej Iskry 2 : 1 (0 : 1). W pierwszej 45 minutach jagiellończycy nie potrafili uporządkować gry i niespodziewanie na przerwę schodzili przy stanie 0 : 1. Bramka dla ambitnie grających gospodarzy padła w 36 minucie, gdy po nieudanej pułapce ofsajdowej zawodnik miejscowych znalazł się w sytuacji sam na sam z Maciejem Kudryckim i nie dał najmniejszych szans naszemu bramkarzowi. Po zmianie stron piłkarze rezerw od początku ruszyli do zdecydowanych ataków i obraz gry diametralnie się zmieniłi, a efektem tego były dwie bramki, których autorami zostali Radosław Nikołajuk (58 minuta) i Mariusz Dzienis (62 minuta). Zanim jednak nasi zawodnicy zdobyli oba gole grali już w „dziesiątkę”, gdyż w 52 minucie za faul czerwoną kartką ukarany został Łukasz Tupalski. Pomimo kolejnych dogdonych sytuacji – m.in. Dzworzańczyk i Dzienis trafili w słupek, zaś Świerzbiński w doskonałej sytuacji nie trafił w światło bramki – wynik meczu nie uległ zmianie. Oto skład w jakim wystąpili jagiellończycy: Kudrycki – Ł. Tupalski, Marcinkiewicz, Mężyński, T. Tupalski – Łoszakiewicz (46Citko), Falkowski, Nikołajuk, Dzienis - Sokół (46 Dworzańczyk), Świerzbiński. Mecze 1/4 finału rozegrane zostaną 11 maja.