AktualnościW SOBOTĘ MECZ ZE ŚWITEM

W SOBOTĘ MECZ ZE ŚWITEM

   

Jeszcze nie wszyscy chłonęliśmy po wczorajszym zwycięstwie z Widzewem w Łodzi (2 : 1), a już w sobotę czekają nas kolejne emocje, tym razem „żółto-czerwoni” przed własną publicznością podejmować będą ósmy w tabeli Świt Nowy Dwór Mazowiecki (początek o godz. 15.30). Czasu na przygotowanie do meczu jest więc niewiele. Dzisiaj nasi zawodnicy po południu mieli odnowę biologiczną oraz zajęcia na siłowni. Jutro rano czeka ich trening, zaś po południu tradycyjnie już udadzą się na minizgrupowanie do „Ptasiej Osady” w Ploskach.  
     Wiadomo, iż trener Adam Nawałka nie zabierze ze sobą Roberta Speichlera, który w meczu z Widzewem doznał kontuzji i już po godzinie gry musiał opuścić boisko, z podejrzeniem zerwania wiązadeł kolana. Dzisiaj przed południem Robert udał się do lekarza i na szczęście okazało się, że to nic poważnego. Na dokładną diagnozę trzeba jednak poczekać do następnego tygodnia, wtedy właśnie kolano zostanie prześwietlone.
     Speichlera w meczu ze Świtem najprawdopodobniej zastąpi Jacek Chańko, który zostanie przesunięty z lewej obrony, zaś jego miejsce zajmie Krzysztof Zalewski. Nie wiadomo czy już w meczu ze Świtem do obrony powróci Robert Kolasa, który odczuwa jeszcze skutki przebytej niedawno kontuzji mięśnia czworogłowego prawej nogi.  
     Największą niewiadomą wydaje się jednak obsada linii ataku. Najprawdopodobniej od pierwszej minuty wybiegnie Tales Schutz. Dużo gorzej jednak przewidzieć, kto będzie jego partnerem. Czy najskuteczniejszy wiosną Dzidosław Żuberek, czy ktoś z pary zawodników, jak na razie chyba najbardziej zawodzących: Tomasz Pawlak – Piotr Matys, a może Ernest Konon, który wiosną otrzymuje najmniej okazji do zaprezentowania swoich możliwości.
     Przewidywany skład Jagiellonii:
Olszewski – Kulig, Napierała, Nawotczyński, Zalewski – Łatka, Chańko, Markiewicz, Sobolewski – Żuberek (Matys), Schutz
Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00