AktualnościRadomsko – Jagiellonia 1 : 2

Radomsko – Jagiellonia 1 : 2

Piłkarze białostockiej Jagiellonii pokonali zasłużenie w Radomsku ostatni w tabeli RKS 2 : 1 (1 : 1) i nadal liczą się w walce o czwarte miejsce, premiowane udziałem w barażu o ekstraklasę. Prowadzenie dla naszego zespołu w 26 minucie po dośrodkowaniu Pawła Sobolewskiego strzałem głową uzyskał Przemysław Kulig. Ambitnie grający gospodarze po niespełna kwadransie doprowadzili do remisu, a bramkę ładnym strzałem z 12 metrów zdobył Damian Marcioch. Druga połowa rozpoczęła się dla „żółto-czerwonych” bardzo udanie, gdyż już w pierwszej akcji bramkę zdobył Ernest Konon, jak się później okazało była to bramka zwycięska.

1` – sędzia Marek Kowal daje sygnał do rozpoczęcia spotkania. Jagiellonia na „żółto-czerwono” – Radomsko w strojach „niebiesko-białych”.
2` – piłkę w polu karnym otrzymał Schutz, jednak jego strzał był zbyt anemiczny by zaskoczyć bramkarza RKS-u.
16` – lekka przewaga Jagiellonii, jednak nasz zespół nie ma pomysłu na rozmontowanie obrony gospodarzy.
23` – nieczyste uderzenie Łatki zza pola karnego i piłka o kilka dobrych metrów mija bramkę Mańki.
25` – groźnie pod bramką Radomska. Strzelają Sobolewski i Matys, jednak gospodarze skutecznie blokuja te strzały i tylko rzut rożny.
26` – z rzutu rożnego po lewej stronie dośrodkowuje Sobolewski a Przemek Kulig strzałem głową w „krótki róg” uzyskuje prowadzenie dla „Jagi”.
30` – żółtą kartką za faul na Kowalczyku ukarany kapitan naszego zespołu Krzysztof Zalewski
31` – strzał z dystansu Dopierały przechodzi obok słupka bramki Olszewskiego.
32` – tym razem żółta kartka dla zawodnika gospodarzy. Za faul na Kononie upomniany zostaje Rafał Dopierała.
37` –Słupecki fauluje wychodzącego na czystą pozycję Żuberka, za co zostaje ukarany jedynie żółtą kartką.
38` – z rzutu wolnego minimalnie niecelnie uderza Nawotczyński.
39` – po rzucie rożnym dla gospodarzy Bajdziak ogrywa Zalewskiego, wykłada piłkę na 12 metr do Damiana Marciocha, który ładnym strzałem doprowadza do wyrównania.
42` – szybko rozegrany rzut wolny przez jagiellończyków, niestety piłka po strzale Schutza przechodzi minimalnie obok prawego słupka bramki Mańki.
45` – sędzia dolicza minutę do regulaminowych 45 minut.
45+1` – za faul na Łatce żółta kartka dla kapitana RKS-u – Sławomira Majaka.
45+2` – koniec pierwszej części meczu. Radomsko remisuje z Jagiellonią 1 : 1.

46` – początek drugiej połowy, oba zespoły bez zmian.
47` – wspaniały początek drugiej połowy w wykonaniu naszego zespołu. Schutz zagrywa do Łatki, ten w pole karne do Ernesta Konona, który posyła piłkę obok Mańki i „Jaga” ponownie obejmuje prowadzenie.
53` – pierwsza zmiana w naszym zespole. Talesa Schutza zastępuję Tomasz Pawlak.
58` – kolejna zmiana w naszym zespole. Dzidosława Żuberka zmienia Mariusz Dzienis, który zajmuje miejsce na prawej pomocy a na lewa stronę przechodzi Sobolewski.
63` – strzał Pawlaka broni Mańka.
65` – w doskonałej sytuacji znalazł się Kulig, jednak w ostatniej chwili składającego się do strzału naszego obrońcę zablokował Słupecki.
71` – w starciu z Molińskim w polu karnym przewraca się Sobolewski, niestety zdaniem arbitra nic nie było. Nasz pomocnik zdołał jeszcze oddać strzał na bramkę RKS-u, jednak pewnie broni Mańka.
73` – pierwsza zmiana w zespole gospodarzy. Mikołaja Szymańskiego zmienia Dawid Wróbel
77` – kolejna zmiana w Radomsku, Tomasza Walioszczyka zmienia Mateusz Makowski.
79` – po rzucie rożnym z 12 metrów minimalnie chybił Bajdziak.
80` – ostatnia zmiana w zespole gospodarzy. Piotra Bajdziaka zastępuje Tomasz Siwczyk
84` – w doskonałej sytuacji znalazł się Konon, jednak bramkarz gospodarzy ładnie wyłuskał piłkę spod nóg naszego napastnika.
88` – po dośrodkowaniu Łatki ładnie z pierwszej piłki uderza Pawlak, zaś Mańka instynktownie odbija piłkę na poprzeczkę i tylko rzut rożny.
90` – na pustą bramke z połowy boiska uderza Konon, niestety piłka nie dolatuje do bramki Radomska.
90+1` – ostatnia zmiana w naszym zespole, za Piotra Matysa wchodzi Grzegorz Juzwa.
90+2` – lekki strzał Konona broni Mańka.
90+3` – koniec meczu. Jagiellonia wygrywa w Radomsku z miejscowym RKS-em 2 : 1