AktualnościTupalski w Kujawiaku

Tupalski w Kujawiaku

Łukasz Tupalski, który rundę wiosenną spędził w rezerwach Jagiellonii Białystok, podpisał roczną umowę z drugoligowym Kujawiakiem Włocławek

25-letni dziś lewonożny obrońca półtora roku temu był jeszcze podstawowym zawodnikiem drugoligowej Jagiellonii. Wtedy to postanowił skorzystać z kuszącej oferty Górnika Łęczna, z którym podpisał dłuższą umowę. Szybko jednak stracił miejsce w podstawowym składzie drużyny z ekstraklasy (rozegrał cztery mecze – 181 minut). Po pół roku, na zasadzie wypożyczenia do czerwca 2005 r. wrócił do Jagiellonii, prowadzonej nadal przez trenera Witolda Mroziewskiego. W rundzie jesiennej zakończonego niedawno sezonu grał tylko w siedmiu spotkaniach (w sześciu w podstawowym składzie), ale miał też problemy zdrowotne.

Nowy szkoleniowiec białostoczan Adam Nawałka po rundzie zrezygnował jednak z usług Tupalskiego. Zawodnik wylądował w rezerwach i grał w czwartej lidze. Teraz szukał nowego klubu, bo nie miał po co wracać do Łęcznej. Trener Bogusław Kaczmarek i tak na niego, by nie stawiał.

– Rozegrałem sparing w Kujawiaku i niemal od razu dogadałem się z trenerem Bogusławem Baniakiem – opowiada Łukasz Tupalski. – W czwartek udało się rozwiązać definitywnie kontrakt w Łęcznej, a w piątek podpisałem roczną umowę w Kujawiaku.

Tupalski dysponuje niezłymi warunkami fizycznymi. Jest waleczny, ambitny, a przy tym zadziorny. Przez to miał kłopoty u Kaczmarka i Nawałki.

– Z Baniakiem szybko doszedłem do porozumienia, niektórzy lubią takich zawodników. A może się zmieniłem? – zastanawia się Łukasz Tupalski. – Przechodzę do Kujawiaka przede wszystkim po to, żeby odbudować się jako piłkarz. Mam nadzieję, że powalczymy o awans.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00