AktualnościPierwszy trening Jagiellonii

Pierwszy trening Jagiellonii

Piłkarze Jagiellonii rozpoczęli przygotowania do walki o awans do ekstraklasy. W środę przeszli testy wydolnościowe pod okiem najlepszego fachowca w tej dziedzinie w kraju, Ryszarda Szula z Wisły Kraków.

Dobry znajomy trenera Adama Nawałki przeprowadzał już takie testy w Białymstoku zimą. Teraz będzie można porównać wyniki i ocenić choćby, jakie postępy poczynili zawodnicy w tym czasie. Do porównania gotowy był też Ariel Jakubowski, który ostatnio grał w Lechu Poznań. Ten klub również pół roku temu korzystał z usług Ryszarda Szula.

Jakubowski okazał się jedynym (obok Rafała Muczyńskiego, juniora Hetmana Białystok) nowym zawodnikiem, który stawił się na pierwszych zajęciach Jagiellonii. O godz. 16.30 na stadionie lekkoatletycznym w Zwierzyńcu miał również ćwiczyć Tomasz Reginis, ale przeciągnęły się sprawy rozwiązania jego dotychczasowej umowy w Nowym Dworze Mazowieckim. Nim teraz napastnik dołączy do białostockiego zespołu, uda się na testy do Szula do Krakowa.

Wśród piłkarzy nie zabrakło Tomasza Pawlaka, który ma wolną rękę w poszukiwaniu klubu, ale jeśli nie znajdzie, ma podjąć rywalizację o miejsce w składzie. – Szukaniem klubu się nie zajmuję, od tego są menedżerowie. Staram się robić swoje – podsumował krótko napastnik, który jeśli już, to wyjedzie za granicę.

Byli też Ernest Konon i Adrian Napierała. Obu skończyły się dotychczasowe umowy, ale klub zaproponował im nowe. Kononowi na rok. – Obu stronom rok wystarczy, a po skończeniu sezonu będzie okazja, by porozmawiać dalszej przyszłości. Pozostało tylko złożyć podpis – powiedział nam Konon.

Napierała czeka zaś na podpisanie kilkuletniego kontraktu. Wczoraj zaraz po testach, które odbył jako pierwszy rano, wyjechał z Białegostoku, bo w sobotę czeka go ślub.

We wczorajszych zajęciach uczestniczył Dariusz Łatka, który ma jednak kilka poważnych ofert zmian barw. Podczas krótkiego urlopu na zaproszenie jednego z pierwszoligowych klubów odwiedził Belgię. Nie doszedł tam do porozumienia, ale:

– To chyba dobrze, bo z zagranicy przyszła lepsza oferta, a mam także propozycję z dobrego klubu pierwszoligowego w Polsce. Pozostało tylko się dogadać ze mną i przelać pieniądze na konto Jagiellonii. Okres transferowy trwa, nie mogę obiecać, że zostanę w Białymstoku – nie kryje Łatka, a w Jagiellonii zapowiadają, że chcą renegocjować z pomocnikiem dotychczasową umowę.

W testach wziął udział również Sebastian Świerzbiński. W poprzedniej rundzie był wyróżniającą się postacią w zespole rezerw i miał okazję zadebiutować w drugiej lidze. Teraz prawdopodobnie zostanie wypożyczony do innego klubu, by pograł wyżej niż w czwartej lidze.

Trener Nawałka postanowił sprawdzić bramkarza Kamila Ulmana, ostatnio wypożyczonego do ŁKS-u Łomża. Być może zostanie w Jagiellonii. Adam Nawałka wciąż nie chce nic mówić na temat zmian w kadrze. Wszystko zmienia się bardzo szybko, jak choćby we wtorek, kiedy Tomasz Albingier pakował się już do przyjazdu do Białegostoku, a chwilę później przedłużył umowę z Hetmanem Zamość. Więcej konkretów na temat wzmocnień można więc oczekiwać w poniedziałek – kiedy rozpocznie się zgrupowanie białostoczan w Straszęcinie.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00