AktualnościJagiellonia – ŁKS Łomża 3:3 i 7:0

Jagiellonia – ŁKS Łomża 3:3 i 7:0

Piłkarze białostockiej Jagiellonii na zakończenie sześciodniowego zgrupowania w Straszęcinie rozegrali dzisiaj dwumecz sparingowy z trzecioligowym ŁKS-em Łomża. Pierwszy z meczów (2×40 min.) zakończył się remisem 3:3 (1:2). Bramki dla neszego zespołu zdobyli: Michał Trzeciakiewicz (głową), Remigiusz Sobociński i Jacek Markiewicz (z rzutu karnego, po faulu na Darku Łatce), natomiast dla ŁKS-u – Rafał Boguski – dwie i Chioma Chimezie. W końcówce spotkania po faulu na Pawle Sobolewskim, rzutu karnego nie wykorzystał Jacek Markiewicz. W tym meczu nasz zespół wystąpił w następującym składzie: Olszewski – Nawotczyński, Trzeciakiewicz, Kolasa, Chańko (Kubik) – Łatka, Kompała, Markiewicz, Sobolewski – Sobociński, Kobeszko (Konon).

W drugim ze sparingów (2×45 min.) jagiellończycy wygrali zdecydowanie 7:0 (4:0), po dwóch bramkach Roberta Speichlera (obie z rzutów karnych, pierwszy po faulu na Przemku Kuligu, zaś drugi na Erneście Kononie) i Dzidosława Żuberka oraz po jednej Krzysztofa Zalewskiego i Ariela Jakubowskiego, ostatnia bramka padła po strzale samobójczym jedengo z zawodników ŁKS-u. Oto skład w jakim wystąpili żółto-czerwoni: Stachowiak – Kulig, Jurgielewicz, Napierała, Kubik – Zubrzycki, Zalewski, Speichler, Jakubowski – Żuberek (Muczyński), Konon.

W sparingach tych nie zagrali Mateusz Cieciuch, Andrzej Krzyształowicz i Tomasz Pawlak. Pierwszy z już wcześniej opuścił zgrupowanie, zaś Andrzej podczas środowej gierki wewnętrznej doznał urazu ręki, jednak za tydzień powinien być zdolny do gry. Pawlak natomiast wyjechał wczoraj na testy do jedengo z klubów drugoligowych. 

Po dzisiejszych sparingach nasi piłkarze wyruszli w drogę powrotną do Białegostoku. Niedziela będzie dniem wolnym, natomiast w poniedziałek po wieczornym treningu cała ekipa wyruszy do Warszawy, skąd w poniedziałek o 8.00 rano uda się na kolejne zgrupowanie, tym razem do Niemiec.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00