AktualnościRemis na początek

Remis na początek

1 : 1 (1 : 0) zremisowali w Gdańsku z miejscową Lechią piłkarze białostockiej Jagiellonii na inaugurację nowego sezonu.

II liga – I kolejka 2005/06 Gdańsk, 2005-07-30, godz. 17.00

Lechia Gdańsk  1 – 1 (0 – 1) Jagiellonia Białystok (B)
  78` Brede – rzut karny 6` Chańko – rzut wolny 9` Wojciechowski
72` Fechner
73` Fechner
88` Gronowski 14` Markiewicz
21` Jakubowski
25` Sobolewski
30` Jakubowski
52` Kompała
73` Fechner – za dwie żółte 30` Jakubowski – za dwie żółte Artur Radziszewski (Warszawa).
  Widzowie: ponad 8 000 (w tym ok. 500 z Białegostoku)

Lechia: M. Bąk – P. Pęczak, K. Brede, M. Janus, S. Fechner – J. Biskup, S. Wojciehowski, M. Mysiak (32` J. Gronowski), M. Szczepiński (86` Ł. Giermasiński), M. Kalkowski (81` P. Wilk) – K. Rusinek. Trener: Marcin Kaczmarek.

Jagiellonia: A. Olszewski – A. Jakubowski, Ł. Nawotczyński, R. Kolasa, J. Chańko (71` A. Kubik) – D. Łatka, A. Kompała (57` R. Speichler), J. Markiewicz, P. Sobolewski – R. Sobociński (68` I. Zubrzycki), W. Kobeszko. Trener: Adam Nawałka

Prowadzenie dla naszego zespołu już w 6 minucie strzałem z rzutu wolnego uzyskał Jacek Chańko. Od 30 minuty, po tym jak drugą żółtą kartkę ujrzał Ariel Jakubowski nasz zespół grał w osłabieniu. Od tego momentu miejscowi uzyskali przewagę, jednak nie potrafili udokumentować jej bramką. Gdy w 73 minucie również za dwie żółte kartki boisko opuścił Sebastian Fechner wydawało się, iż żółto-czerwoni „dowiozą” prowadzenie do końca. Niestety pięć minut później, chwilę po tym jak znakomitej sytuacji nie wykorzystał Kobeszko w naszym polu karnym Łatka sfaulował Rusinka i sędzia bez wahania wskazał na „rzut karny”, którego pewnym egzekutorem okazał się Krzysztof Brede1` – Artur Radziszewski z Warszawy daje sygnał do rozpoczęcia meczu. Jagiellończycy w żółto-czerwonych psach (pszczółkach), natomiast gospodarze na biało-zielono-biało.
2` – w starciu z Jakubem Biskupem ucierpiał Robert Kolasa.
6` – rzut wolny dla „Jagi” 18 metrów przed bramką Mateusza Bąka. Do piłki podchodzi pełniący po raz pierwszy funkcję kapitana Jacek Chańko i ładnym strzałem uzyskuje prowadzenie dla „żółto-czerwonych”. 1 : 0 !!!
9` –
żółta kartką za faul na Pawle Sobolewskim ukarany Sławomir Wojciechowski.11` –  kolejny rzut wolny dla „Jagi”. Tym razem Chańko „wrzuca” piłkę w pole karne i ta pada łupem bramkarza gospodarzy.
12` – po akcji Łatki z Jakubowskim i dośrodkowaniu tego drugiego główkuje Sobociński – pewnie broni Bąk.
14` – tym razem żółta kartka dla Jacka Markiewicza
18` – po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Sobolewskiego nieudana próba strzału przewrotką Kobeszki.
21` – za dyskusję z sędzią żółta kartką ukarany Ariel Jakubowski
22` – rzut wolny 20 metrów przed bramką Olszewskiego. Kalkowski zagrywa krótko do Bisupa, ten trafia w naszego obrońcę i tylko róg.
23` – po rzucie rożnym głową uderza Janus, broni Olszewski.
25` – kolejna żółta kartka dla naszego zawodnika, tym rzem upomniany zostaje Paweł Sobolewski.
26` – po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Wojciechowskiego nasi zawodnicy mijają się z piłką, na szczęście nikt z gdańszczan nie zamyka akcji.
30` – za faul na Wojciechowskim drugą żółtą a w efekcie czerwoną kartką ukarany został Ariel Jakubowski.
32` – zmiana w zespole gospodarzy, Macieja Mysiaka zmienia Jakub Gronowski, tym samem gospodarze przechodzą z systemu 4-5-1 na 4-4-2.
40` – z rzutu wolnego ponownie uderza Chańko, tym razem trafia w mur.
42` – z lewej strony w pole karne „wpada” Sobolewski, którego strzał w ostatniej chwili zablokował Pęczak – tylko rzut rożny.
45` – sędzia dolicza 2 minuty do regulaminowego czasu gry.
45+3` – po akcji Pęczaka z Kalkowskim i błędzie Olszewskiego – Gronowski minimalnie chybił. Koniec I połowy meczu. Jaga prowadzi w Gdańsku 1:0

46` – początek drugiej połowy, oba zespoły bez zmian.
48` – strzał …, a raczej podanie Wojciechowskiego do Olszewskiego.
49` – z dystansu uderza Janus – pewnie broni Olszewski.
52` – piąta żółta kartka dla naszego zespołu, tym razem dla Adama Kompały
54` – groźny strzał Biskupa, na szczęście piłka przechodzi ponad metr obok lewego słupka „Jagi”.
57` – pierwsza zmiana w naszym zespole, Adama Kompałę zmiania Robert Speichler
58` – dośrodkowanie z rzutu rożnego Wojciechowskiego pewnie wyłapuje Olszewski.
64` – po dośrodkowaniu Pęczaka główkuje Rusinek – na róg wybija Kolasa.
68` – druga zmiana w naszym zespole, zniesionego na noszach Remigiusza Sobocińskiego zastępuje Ivo Zubrzycki.
69` – boisko na noszach opuszcza Chańko. Bardzo nieudany strzał Wojciechowskiego.
70` – minimalnie niecelny strzał z 16 metrów Biskupa.
71` – Jacek Chańko nie wraca już na boisko, a jego miejsce zajmuje Arkadiusz Kubik.
72` – kolejna żółta kartka w tym meczu, tym razem dla zawodnika gospodarzy Sebastiana Fechnera. Z rzutu wolnego niecelnie uderza Sobolewski.
73` – Sebastian Fechner w przeciągu minuty otrzymuje drugą żółtą, a w efekcie czerwoną kartkę – tym razem za próbę wymuszenia rzutu karnego. Oba zespoły grają w osłabieniu.
77` – w doskonałej sytuacji Kobeszko zbyt długo zwleka ze strzałem.
78` – w odpowiedzi akcja gospodarzy i w naszym pou karnym Łatka fauluje Rusinka i rzut karny. „Jedenastkę” na bramkę zamienia Krzysztof Brede1 : 1.
80` – strzał Gronowskiego broni Olszewski.
81` – zmiana w zespole Lechii, Macieja Kalkowskiego zmienia Piotr Wilk
86` – ostatnia zmiana w zespole gospodarzy, Michała Szczepińskiego zmienia Łukasz Giermasiński
88` – za faul na Jacku Markiewiczu żółtą kartką ukarany Jakub Gronowski
90` – przepiękny strzał z dystansu Wojciechowskiego i równie dobra interwencja Olszewskiego. Sędzia dolicza 4 minuty do regulaminowego czasu gry.
90+4` – koniec meczu. Jagiellonia remisuje na inaugurację w Gdańsku z miejscową Lechią 1:1.
Autor: Dariusz Gryko
Źródło: własne
Statystyki meczu
Lechia Jagiellonia 1 Gole 1 7 Strzały celne 3 5 Strzały niecelne 2 9 Rzuty rożne 3 16 Faule 13 3 Spalone 0 4 Żółte kartki 5 1 Czerwone kartki 1