AktualnościZaczynamy z Lechią

Zaczynamy z Lechią

 Już dzisiaj o godz. 17.00 meczem w Gdańsku z miejscową Lechią piłkarze białostockiej Jagiellonii zainaugurują drugoligowy sezon 2005/06. Nasz zespół przystępuje do rozgrywek jako jeden z głównych faworytów do awansu, natomiast gospodarze są beniaminkiem i z pewnością w jak najlepszym stylu będą chcieli przywitać II ligę. 


     Powracająca po czterech latach w szeregi drugoligowców Lechia Gdańsk obok Piasta Gliwice i Zawiszy Bydgoszcz należy do klubów, które w historii rozgrywek najwięcej sezonów spędziły na tym poziomie. Dla gdańszczan będzie to już 29 sezon na zapleczu ekstraklasy.
     Obecny zespół Lechii to mieszanka rutyny i młodości. Gwiazdą zespołu jest niewątpliwie były zawodnik Bayernu Monachium – 32-letni Sławomir Wojciechowski. Pierwszoligowym doświadczeniem z polskiej ekstraklasy mogą pochwalić się Maciej Kalkowski oraz pozyskani tego lata Marcin Janus z Wisły Płock i Paweł Pęczak z GKS-u Katowice. Obok nich trener Marcin Karczmarek do Gdańska ściągnął zawodników nieco młodszych – Macieja Mysiaka (GKS Katowice) oraz Mariusza Dzienisa, który na rok czasu został wypożyczony z Jagiellonii. Jednak jutrzejszy mecz popularny „Maniek” obejrzy z trybun, gdyż przy podpisywaniu kontraktu zawarta została dżentelmeńska umowa, iż zawodnik nie będzie mógł wystąpić przeciwko swoim niedawnym kolegom. Pozostałą kadrę stanowią głównie zawodnicy mający, co najwyżej trzecioligowe doświadczenie. Przed rozpoczęciem sezonu Lechia przez fachowców uznawana jest za zespół, który będzie walczył o miejsce w środku tabeli.

     Podopieczni trenera Adama Nawałki w bieżących rozgrywkach uchodzą za faworyta numer jeden do awansu i trudno się temu dziwić. W ubiegłym sezonie nasz zespół do końca walczył o ekstraklasę, zaś po ostatnich transferach kadra wygląda jeszcze bardziej imponująco. Przypomnijmy, iż w przerwie letniej trener Adam Nawałka sprowadził do Białegostoku kilku bardzo doświadczonych zawodników, jak: Kompała, Kubik, Krzyształowicz, Jakubowski, Sobociński oraz trzech zawodników młodszego pokolenia: Trzeciakiewicz, Zubrzycki, Stachowiak.
     Na dzisiejszy mecz jagiellończycy wyruszyli już wczoraj z samego rana. W osiemnastoosobowej kadrze zabrakło m.in.: Krzysztofa Zalewskiego (kontuzja), Przemysława Kuliga (wczoraj wrócił z Lecha Poznań) oraz Michała Trzeciakiewicza, którego losy przynależności klubowej dopiero dzisiaj rozstrzygnęła Komisja Odwoławcza PZPN.

Przewidywane składy obu drużyn:
     Lechia: Bąk – Pęczak, Janus, Brede, Fechner – Biskup, Wojciechowski, Szczepiński, Kalkowski – Bławat, Rusinek.
     Jagiellonia: Olszewski – Jakubowski, Nawotczyński, Kolasa, Kubik (Chańko) – Łatka, Kompała (Speichler), Markiewicz, Sobolewski – Kobeszko, Sobociński.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00