AktualnościZ Polonią w Radzionkowie

Z Polonią w Radzionkowie

Znane już jest miejsce rozegrania najbliższego meczu ligowego pomiędzy Polonią Bytom a Jagiellonią Białystok. Po wielu dniach starań i poszukiwań działacze z Bytomia porozumieli się z trzecioligowym Ruchem Radzionków i to właśnie na jego stadionie (ul. Narutowicza 11, Bytom – Stroszek) w najbliższą sobotę o godz. 15.30 beniaminek z Bytomia jako gospodarz podejmie Jagiellończyków. Jutro specjalna komisja z PZPN ma jeszcze sprawdzić, czy obiekt ten spełnia wymagania, jednak nie powinno być z tym problemu.

Przypomnijmy, iż dopiero po awansie zespołu z Bytomia do II ligi, władze miasta, które są właścicielem tamtejszego stadionu zaczęły starać się o przystosowanie obiektu do drugoligowych wymagań. Niestety remont zakończy się najwcześniej w połowie października, a w związku z tym miejscowy zespół musi korzystać z gościnności innych klubów. Z dotychczas rozegranych 6. spotkań bytomianie jedynie mecz inauguracyjny rozegrali jako gospodarz, na obiekcie Piasta w Gliwicach. Jednak koszty wynajęcia stadionu okazały się zbyt wysokie i kolejny mecz z KSZO zespół Polonii rozegrał jako gospodarz w … Ostrowcu Świętokrzyskim. Sobotni mecz z Jagiellonią działacze Polonii chcieli rozegrać na stadionie w Kietrzu, niestety pozwolenia na to nie wydała miejscowa policja. Bytomianie zwrócili się również do władz naszego klubu o rozegranie meczu w Białymstoku, w zamian na wiosnę mecz rewanżowy odbyłby sie w Bytomiu. Niestety wówczas nasz zespół musiałby rozgrywać na wiosnę cztery kolejne spotkania na wyjazdach, a to nie wchodzi w grę. Wobec powyższego ostatnią „deską ratunku” dla beniaminka okazał się stadion w Radzionkowie. Wiążące rozmowy odbyły się dzisiaj i w godzinach popołudniowych władze z Bytomia poinformowały nasz klub (na dzień dzisiejszy jedynie telefonicznie), iż mecz rozegrany zostanie na stadionie Ruchu, którego włodarze musieli z kolei przełożyć zaplanowany na sobotę mecz swojej drużyny z Odrą Opole.

Stadion Ruchu Radzionków:

Pojemność: 10.000 (w tym 200 miejsc siedzących)  
Adres: ul. Narutowicza 11 Bytom – Stroszek
Dojazd do stadionu: 
 
  Piekary Śląskie: autobus nr. 73 czas dojazdu 15 minut

  Bytom: autobus nr. 19 i 820 czas dojazdu 15-20 minut

  Bytom: tramwaj nr. 19 czas dojazdu 15-20 minut

  Tarnowskie-Góry: autobus nr. 19,820 czas dojazdu 10-15 minut

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00