AktualnościJagiellonia – ŁKS 0:2 (0:0)

Jagiellonia – ŁKS 0:2 (0:0)

Gorycz pierwszej porażki w bieżących rozgrywkach przełknęli dzisiaj kibice przy ul. Słonecznej. Nasz zespół po stojącym na słabym poziomie spotkaniu przegrał 0 : 2 (0 : 1) z ŁKS-em Łódź. Obie bramki goście zdobyli w ostatnich minutach spotkania.

W 80 minucie Robert Łakomy wrzucił piłkę na piąty metr przed bramkę debiutującego w „żółto-czerwonych” Andrzeja Krzyształowicza gdzie naszych obrońców ubiegł Svetosłav Barkanichkov i strzałem pod poprzeczkę dał prowadzenie gościom. Wynik meczu już w doliczonym czasie gry ustalił Jarosław Piątkowski, który po zagraniu Rafała Niżnika strzelił obok wychodzącego z bramki Krzyształowicza.
     Była to pierwsza porażka naszego zespołu w Białymstoku pod wodzą trenera Adama Nawałki, a także pierwsza odkąd nasz zespół rozgrywa swe mecze przy ul. Słonecznej.

Jagiellonia
: Krzyształowicz – Zalewski, Nawotczyński (86` Ł. Kubik), Napierała, A. Kubik – Jakubowski (66` D. Łatka), Kompała, Markiewicz, Sobolewski – Konon, Sobociński (71` Dz. Żuberek).
    ŁKS: Wyparło – Radunović, Kościuk (51` Łochowski), Sierant, Łakomy – Mysona, Niżnik, Jikia (76` Barkanichkov), Kłus – Piątkowski, Sypniewski (86` Sotirović).
Żółta kartka: Jarosław Piątkowski (ŁKS).
Widzów: ok. 3 000.
Sędziował: Piotr Pielak (Warszawa).

3` – po rzucie rożnym dla gości niepewnie interweniuje debiutujący w naszej bramce Krzyształowicz, na szczęście całą sytuację wyjaśnia Zalewski.
4` – w odpowiedzi ładna akcja Konona, którego dośrodkowanie wyłapuje jednak Wyparło.
8` – Arek Kubik zagrywa do „Sobola”, po którego dośrodkowaniu gorąco zrobiło się w polu karnym Wyparły, jednak obrońcy gości w ostatniej chwili wybijają piłke na róg.
15` – po błędzie Napierały Niżnik wypuszcza na czystą pozycję Sypniewskiego, który na nasze szczęście fatalnie przestrzelił.
16` – po dośrodkowaniu Piątkowskiego w idealnej sytuacji Sypniewski trafia w słupek, zaś dobitka Niżnika przechodzi obok słupka.
23` – pierwszy strzał na bramkę w wykonaniu naszego zespołu, z 18 metrów uderza Sobolewski, jednak bardzo niecelnie.
24` – po dośrodkowaniu Kubika, piłkę głową do Sobocińskiego zgrywa Jakubowski, niestety strzał naszego napastnika mija światło bramki.
28` – Jakubowski do Zalewskiego, ten zauważa w polu karnym Kompałe, którego strzał z jedenastu metrów broni Wyparło.
31` – wysoko nad bramką z 20 metrów posyła piłkę Markiewicz.
32` – po dośrodkowaniu Sobolewskiego nad poprzeczką główkuje Sobociński.
39` – strzałem z 25 metrów Krzyształowicza próbował zaskoczyć Jikia, jednak uderzył zbyt słabo i nasz bramkarz pewnie łapie piłkę.
43` – groźnie pod naszą bramką, na szczęście strzał Kłusa zablokował Napierała i tylko rzut rożny.

50` – z rzutu wolnego uderza Mysona, z problemami ale broni Krzyształowicz.
64` – po rzucie rożnym wykonanym przez Sobolewskiego minimalnie niecelnie główkuje Markiewicz.
71` – po zagraniu Markiewicza oko w oko z Wyparłą znalazł się Sobleski, niestety trafił wprost w bramkarza gości.
72` – po dośrodkowaniu Żeberka nad poprzeczką główkuje Markiewicz.
80` – wzdłuż pola karnego swobodnie przebiegł Sypniewski, podał do łakomego, ten wrzucił na 5 metr przed bramkę Krzyształowicza, a tam najszybciej się znalazł Svetoslav Barkanichkov i strzałem pod poprzeczkę zdobywa bramkę dla gości. 0:1.
85` – po dobrym podaniu Barkanichkova fatalnie strzela Sypniewski.
88` – zamieszanie pod bramką Wyparły, niestety żadne z naszych zawodników nie potrafił skierować piłki do bramki.
90+1` – kontra w wykonaniu gości, Niżnik do Jarosława Piątkowskiego, który strzałem obok wybiegającego z bramki Krzyształowicza ustala wynik meczu na 2 : 0 dla ŁKS-u.