Pogrom !!!

W meczu na szczycie II ligi piłkarze białostockiej Jagiellonii po bardzo dobrej grze rozgromili trzeci zespół rozrywek KSZO Ostrowiec Świętokrzyski aż 6:0 (1:0).

Pierwsza połowa spotkania nie zapowiadała tak wysokiego zwycięstwa jagiellończyków. Gra była w miarę wyrównana i toczyła się głównie w środku boiska, a żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć klarownej sytuacji do zdobycia bramki. Gdy wydawało się, że oba zespoły zejdą na przerwe przy bezbramkowym remisie z rzutu rożnego dośrodkował Paweł Sobolewskia Przemek Kulig w swoim stylu, strzałem głową pokonał Pawła Kapsę. Drugą połowę podopieczni Adama Nawałki rozpoczęli od bramki już dwie minuty po wznowieniu gry. Piłkę w pole karne „wrzucił” Sobolewski, głową ładnie do Michała Trzeciakiewicza zgrał Ernest Konon i nasz młody pomocnik mając przed sobą tylko bramkarza podwyższył na 2:0. Taki wynik utrzymywał się do 73 minuty. kiedy to po rajdzie lewą stroną i dośrodkowaniu „Sobolka” na 3: 0 podwyższył ładnym strzałem z pierwszej piłki Remigiusz Sobociński. Cztery minuty później po raz kolejny w pole karne dośrodkował Sobolewski, próbujący wybić piłkę Adam Gmitrzuk zagrał ręką i sędzia wskazał na rzut karny. „Jedenstkę” na bramkę pewnym strzałem zamienił Arkadiusz Kubik. Ostatnie dwie bramki padły po stałych fragmentach gry a ich autorem był kapitan naszego zespołu Jacek Markiewicz, który za pierwszym razem (87 min.) pokonał bramkarza KSZO strzałem głową po dośrodkowaniu z lewej strony Sobocińskiego, natomiast w drugim przypadku (91 min.) futbolówkę do naszego pomocnika tym razem z prawej strony dogrywał niezawodny Paweł Sobolewski (na zdjęciu).
     Dzisiejsze zwycięstwo było 200 wygraną naszego zespołu w historii jego występów w rozgrywkach drugoligowych.

11` – na 20 metrze przed bramką KSZO sfaulowany zostaje Trzeciakiewicz. Rzut wolny wykonuje sam poszkodowany, niestety trafia piłką zawodnika gości i tylko rzut rożny.
13` – w doskonałej sytuacji znalazł się Kosiorowski, na nasz szczęście źle przyjął piłkę ta padła łupem Stachowiaka, w przeciwnym przypadku zawodnik KSZO stanąłby oko w oko z naszym bramkarzem.
17` – pierwsza składna akcja w wykonaniu naszego zespołu. Łatka przebiegł z piłką ok. 30 metrów, po czym przed polem karnym wymienił ją z Łukaszem Kubikiem, jednak w ostatniej chwili futbolówkę naszemu pomocnikowi wybił obrońca KSZO.
24` – po dośrodkowaniu Sobolewskiego głową strzela Kulig, pewnie broni Kapsa.
28` – doskonałe podanie młodszego z braci Kubików do Kuliga, od którego minimalnie szybszy okazał się bramkarz gości.
32` – z dystansu uderza Łatka, pewnie broni Kapsa.
45` – z rzutu rożnego dośrodkowuje na długi słupek Sobolewski, tam najwyżej wyskakuje Przemysław Kulig i celnym strzałem głową tuż przy słupku umieszcza piłkę w bramce KSZO. Prowadzimy 1 : 0.
47` – z lewej strony w pole karne dośrodkowuje Sobolewski, Konon zgrywa piłkę głową do Michała Trzeciakiewicza, który mając przed sobą tylko Kapsę podwyższa na 2:0.
53` – „Sobolek” zagrywa krótko z wolnego do Markiewicza, ten zaś z ok. 25 metrów uderza nad bramką.
54` – z 18 metrów obok bramki strzela Łatka.
58` – z rzutu wolnego uderza Berensztajn, broni Stachowiak.
62` – tym razem rzut wolny dla „Jagi”, ładny strzał Arka Kubika, jednak piłka w rękach Kapsy.
67` – Preis próbuje lobować wysuniętego z bramki Stachowiaka, robi to jednak mało precyzyjnie i piłka przelatuje nad poprzeczką.
69` – z narożnika pola karnego minimalnie niecelnie uderza Pawlak.
71` – w odpowiedzi tuż obok słupka uderza Preis.
73` – akcja lewą stroną boiska „Sobolka” zakończona dośrodkowaniem z linii końcowej i Remigiusz Sobociński ładnym strzałem z pierwszej piłki podwyższa na 3:0.
75` – po dośrodkowaniu z prawej strony pola karnego Łatki niecelnie główkuje Trzeciakiewicz.
76` – w polu karnym gości przy próbie wybicia piłki ręką zagrywa Adam Gmitrzuk i główny sędzia zawodów po konsultacji z bocznym wskazuje na rzut karny.
77` – piłkę na jedenastym metrze ustawia Arkadiusz Kubik i pewnym strzałem w prawy róg podwyższa na 4:0.
87` – tuż przed linią pola karnego faulowany jest Zubrzycki Z wolnego piłkę wrzuca Sobociński, a Jacek Markiewicz ładnym strzałem głową pod poprzeczkę pokonuje Kapsę. 5:0
90+1` – tym razem rzut wolny po prawej stronie boiska. Piłkę w pole karne „wrzuca” niezawodny „Sobolek”, tam przedłuża ją jeden z naszych zawodników a Jacek Markiewicz ustala wynik meczu na 6:0.

Jagiellonia: Stachowiak – Kulig, Nawotczyński, Markiewicz, A. Kubik – Łatka, Trzeciakiewicz, Ł. Kubik (83` Zubrzycki), Sobolewski – Pawlak (71` Sobociński), Konon (60` Kobeszko). Trener: Adam Nawałka.

KSZO: Kapsa – Tychowski, Warszawski (74` Wójcik), Wysocki, Stefańczyk, Gmitrzuk, Rogalski, Skwara (57` Preis), Berensztajn, Kosiorowski, Wesecki. Trener: Jerzy Wyrobek.