AktualnościREMIS Z KUJAWIAKIEM

REMIS Z KUJAWIAKIEM

Zasłużonym podziałem punktów zakończył się przed chwilą we Włocławku mecz 13. kolejki II ligi, w którym miejscowy Kujawiak zremisował 1:1 (0:1) z Jagiellonią Białystok.

Nasz zespól bardzo szybko, bo już w 12 minucie uzyskał prowadzenie po ładnej akcji Kubik-Trzeciakiewicz-Kobeszko zakończonej celnym strzałem Ernesta Konona. Ten sam zawodnik na początku drugiej połowy mógł podwyższyć wynik spotkania, niestety w sytuacji sam na sam z bramkarzem Kujawiaka minimalnie chybił. Do końcowego sukcesu naszym zawodnikom zabrakło 4 minut. Wówczas to po rzucie rożnym najwięcej zimnej krwi w zamieszaniu pod naszą bramką zachował Piotr Klepczareki doprowadził do remisu. Pomimo remisu nasz zespól nadal prowadzi w drugoligowej tabeli.

1- sędzia Mariusz Rogalski daje sygnał do rozpoczęcia meczu, zaczynają gospodarze. Jagiellonia na biało-czarno, natomiast Kujawiak w strojach żółto-niebieskich. 4 – po rzucie wolnym nad poprzeczką uderza Łatka.
10- rzut rożny dla gospodarzy, dośrodkowuje Staniszewski - bardzo niecelnie uderza Mikulenas. 12 – GOOOL Trzeciakiewicz do Kobeszki, ten zgrywa Ernesta Konona, który wpada w pole karne i mocym strzałem z 11 metrów pokonuje Skrzypca.
15- groźna akcja Kujawiaka, na szcęście Stachowiak w ostatniej chwili uprzedza Mikulenasa. 19 – na spalonym Mikulenas i Staniszewski.
22- rzut wolny dla gospodarzy, ładnie do dośrodkowania wychodzi Stachowiak. 24 – po strzale Mikulenasa piłka odbija się od Markieiwcza i tuż przy lewym słupku wychodzi na róg.
28- Kobeszko do Trzeciakiewicza, ten wychodzi sam na sam ze Skrzypcem i po starciu znim przewraca się - gwizdek sędziego jednak milczy. 29 – z rzutu wolnego uderza Augustyniak, pewnie broni Stachowiak.
45- wysoko nad naszą bramką strzela Jacek. 45+2 – koniec I połowy – Jagiellonia prowadzi 1:0.

46- rozpoczyna się II połowa, oba zespoły bez zmian. 48 – bardzo wysoko nad bramką z 15 metrów uderza Mikulenas.
49- tym razem Mikulenas celnie, na posterunku jednak Stachowiak. 49 – żółtą kartą ukarany zostaje Łukasz Nawotczyński.
54- po podaniu Kobeszki w sytuacji sam na sam ze Skrzypcem znalazł się Konon, strzela w długi róg, niestety minimalnie chybił. 59 – pierwsza zmiana w naszym zespole, Ernesta Konona zastępuje Iwo Zubrzycki.
60- tym razem pierwsza zmiana w zespole gospodarzy, w miejsce Tomasza Feliksiaka zastępuje Maxwell Kalu. 63 – Zubrzycki do Trzeciakiewicza, ten w polu karnym za mocno wypuszcza sobie piłkę.
65- ładnie głową strzela Kulig, piłka jednak mija słupek. 70 – Gražvydasa Mikulenasa zmienia powracający do gry po kontuzji Ryszard Remień.
72- groźniny strzał Kalu z problemami, ale broni Stachowiak. 73 – ostatnia zmiana w zespole Kujawiaka, Piora Jacka zmienia Adrian Woźniczka.
81- Wojtka Kobeszko zastępuje Dzidosław Żuberek. 83 – w dobrej sytuacji nieczysto w piłkę trafia Truszczyński.
85- z rzutu wolnego groźnie uderza Truszczyński, piłka odbija sie po drodze od Markiewicza i wychodzi na róg. 86 – po rzucie rożnym w zamieszaniu pod naszą piłkę do bramki skierował Piotr Klepczarek.
90- sędzia dolicza 4 minuty do regulaminowego czasu gry. 90+2 – rzut wolny dla gospodarzy tuż przed linią naszego pola karnego. Starzela Augustyniak – broni Stachowiak.
90+3- żółtą kartką ukarany Iwo Zubrzycki. 90+4 – po dośrodkowaniu Sobolewskiego niecelnie główkuje Żuberek.
90+4` – Koniec meczu. Kujawiak – Jagiellonia 1:1.

Wypowiedzi trenerów:

Trener Adam Nawałka (Jagiellonia Białystok): – Uważam ze mecz był prowadzony w dobrym tempie, natomiast co do poziomu gry to nie był on najwyższy. Niemniej jednak widać, że zawodnicy obydwu drużyn włożyli bardzo dużo serca w ten mecz i grali z dużym zaangażowaniem. Prowadziliśmy 1:0, niemniej prowadzenie to w jakiś sposób spowodowało, że głęboko cofnęliśmy się. Po przechwycie piłki nie potrafiliśmy się utrzymać w środkowej strefie. Uważam, że to mysmy stworzyli więcej sytuacji stuprocentowych, jednak liczy się to co jest w siatce i wpływa na końcowy wynik. O bramce, którą straciliśmy w końcówce, po stałym fragmencie fragmencie gry można powiedzieć, że była przypadkowa, jednak gospodarze dążyli do wyrównania i to im się udało. My natomiast po stracie bramki mieliśmy jeszcze dwie doskonałe sytuacje i ten mecz powinniśmy rozstrzygnąć na swoją korzyść. Mogę tylko powiedzieć, że obecnie liczy się najbliższy mecz z Łęczną.

Bogusław Baniak (Kujawiak Włocławek): – Z przyjemnością Adaś wysłuchałem Twojej opinii. Bogusław Baniak Na pewno zgodzę się w pewnych kwestiach, w innych jednak nie, a byłem przecież na tym samym meczu. Media zrobiły bębenek i słusznie, bo po to państwo jesteście żeby właśnie wzmagać takie zespoły, żeby zapełniać trybuny i się temu wcale nie dziwię. Cieszę się, że dziś zapełniły się trybuny we Włocławku, gdyż przyjechała Jagiellonia z super trenerem. Atmosfera meczu sparaliżowała jednym i drugim nogi. W pewnym momencie zaczął się bój o każdy kawałek boiska, a nie była to przecież taktyka jaką ja i Adam zakładaliśmy przed meczem. Jaga w pierwszej połowie oddała jeden strzał na bramkę i zdobyła bramkę po błędzie Skrzypca, który sam sobie wrzucił piłkę do siatki. My cały czas prowadziliśmy grę. Właściwie nie pamiętam takiego spotkania żebyśmy „grali w szesnastu metrach”. Wiem dobrze jaka jest taktyka kiedy się prowadzi na wyjeździe. Jagiellonia jest liderem, chciała po prostu to utrzymać wynik i kontrować grę. Zgodzę się z Adamem również, że gdyby sytuacja na 2:0, w której piłka trafiła w słupek byłoby już po meczu. Na szczęście dzisiaj we Włocławku było przynajmniej trochę sprawiedliwości, że Kujawiak zremisował, a nie przegrał, mimo iż zasłużył sobie na zwycięstwo. Cieszę się z bardzo z remisu, a także z faktu, że po siedmiu miesiącach historia tego klubu – mówię o Rysiu Remieniu – weszła na boisko i myślę, że jego wejście podniosło morale zespołu w dążeniu do remisu. To w dużym stopniu zaważyło, że zdążyliśmy i wyrównaliśmy. Gratuluję Jagiellonii wspaniałej postawy do tej pory i cieszę się Adaś, że te dwa punkty mimo wszystko zostawiłeś we Włocławku.