AktualnościPP: Górnik Łęczna – Jagiellonia 1:2 (1:0, 1:0) – po dogr.

PP: Górnik Łęczna – Jagiellonia 1:2 (1:0, 1:0) – po dogr.

Piłkarze białostockiej Jagiellonii pokonując po dogrywce w Łęcznej miejscowy Górnik 2:1 (0:1, 0:1) awansowali do 1/8 finału PP, gdzie zmierzą się z Polonią Warszawa. Prowadzenie w meczu tuż przed przerwą uzyskali gospodarze, po tym jak piłkę na środku boiska stracił jeden z naszych pomocników. Kamil Ozimczuk zagrał do Andrzeja Kubicy, w piłkę mimo wślizgu nie trafił Łukasz Nawotczyński, zaś napastnik Górnika mimo asysty Przemka Kuliga posłał futbolówkę do bramki obok wychodzącego z niej Adama Stachowiaka. Po przerwie oba zespoły stworzyły sobie kilka dogodnych sytuacji do zmiany rezulatatu, jednak to jagiellończycy byli biżsi zdobycia bramki. W 79 minucie tuż przed polem karnym sfaulowany został Darek łatka. Do ustawionej na 18 metrze piłki podeszli Dzidosław Żuberek i Remigiusz Sobociński, po którego strzale piłka odbiła się od poprzeczki. Kolejnych dwóch dogodnych sytuacji do wyrównania jagiellończycy nie wykorzystali już w doliczonym czasie gry. Najpierw Paweł Sobolewski ładnie przymierzył z szesnastki i … trafił w słupek, zaś kilka chwil później Dzidosław Żuberek nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Andrzejem Bledzewski, trafiając wprost w bramkarza gospodarzy.
     Pierwsza połowa dogrywki oraz początek drugiej nie zapowiadały, iż wynik meczu zostanie rozstrzygnięty po 120 minutach, aż nadeszła 113 minuta spotkania. Wówczas nasi zawodnicy przeprowadzili akcję, którą można byłoby oglądać do znudzenia. Ariel Jakubowski dośrodkował futbolówkę w pole karne na głowę Przemka Kuliga, ten zgrał do Jacka Markiewicza, który zauważył nadbiegającego Michała Trzeciakiewicza, odegrał mu na 16 metr, zaś mierzący równo 200 cm nasz młody pomocnik przepięknym strzałem w samo okienko pokonał Andrzeja Bledzewskiego. Zanim miejscowi otrząsnęli się po stracie bramki, przegrywali już 1:2. Tym razem na listę strzelców wpisał się Jacek Markiewicz, który dopadł do odbitej przez bramkarza gospodarzy piłki i ładnym strzałem ustalił wynik meczu.
     Górnik: Bledzewski – G. Bronowicki, Jurkowski, Popiela, Bożyk – Madej, Nikitović, Wędzyński (78` Pawelec), Sokołowski (65` Andruszczak) – Kubica, Oziemczuk (58` Bykowski). Trener: Bogusław Kaczmarek.
     Jagiellonia: Stachowiak – Kulig (110` Jakubowski), Napierała, Nawotczyński, Zalewski (75` Zalewski) – Łatka, Kompała (78` Trzeciakiewicz), Markiewicz, Sobolewski – Żuberek, Sobociński. Trener: Adam Nawałka.
Sędziował: Zdzisław Bakaluk (Olsztyn).
Żółte kartki: Bartosz Jurkowski, Jarosław Popiela, Artur Andruszczak (Górnik); Paweł Sobolewski, Krzysztof Zalewski, Remigiusz Sobociński, Ariel Jakubowski, Łukasz Nawotczyński (Jagiellonia).

1` – Zdzisław Bakaluk z Olsztyna daje sygnał do rozpoczęcia meczu. Górnik na zielono-biało, Jagiellonia na żółto-czerwono. Zaczęli jagiellończycy.
3 `- rzut wolny dla JAGI wykonuje Sobolewski, główkuje Napierała, jednak przy tym fauluje.
7` – rzut rożny dla gospodarzy, bez efektów.
9` – po dośrodkowaniu Sobolewskiego nieczysto w piłkę trafia głową Łatka.
14` – pierwszy róg dla JAGI. Sobolewski krótko do Markiewicza, ale ten traci piłkę.
16` – kontra w wykonaniu jagiellończyków, niestety Sobociński źle zagrywa do Żuberka.
20` – minimalnie niecelnie główkuje Oziemczuk.
21` – wysoko nad bramką uderza Sokołowski.
23` – ostre starcie Łatki z G. Bronowickim.
27` – po dośrokowaniu Żuberka niecelnie główkuje Łatka.
30` – za faul na Jurkowskim żółtą kartką ukarany Paweł Sobolewski.
33` – groźnie pod bramką Stachowiaka, po dośrodkowaniu Nikitovicia w piłkę nie trafia Kubica.
34` – płasko po ziemi uderza Kubica, pewnie broni Stachowiak.
37` – groźnie z dystansu Jurkowski, broni Stachowiak.
38` – bardzo ładny strzał Sokołowskiego i jeszcze ładniejsza obrona naszego bramkarza. Tylko róg dla Górnika.
40` – Żuberek do Sobocińskiego, szybszy Bledzewski.
43` – z 18 metrów Sobociński, broni Bledzewski.
45` – błąd naszej defensywy po podaniu Oziemczuka i Andrzeja Kubica pokonuje Stachowiaka. Przegrywamy 0:1.Sędzia dolicza 2 min. do I połowy meczu.
45+2` – koniec I połowy. Górnik prowadzi 1:0.

46` – początek II połowy, tym razem zaczynają gospodarze. Oba zespoły bez zmian.
47` – po dośrodkowaniu Łatki obok słupka główkuje Sobociński.
48` – po rzucie rożnym w ostatniej chwili Kuliga uprzedził G. Bronowicki.
54` – Kubica do Madej, ten mimo asysty Zalewskiego strzela minimalnie obok słupka.
55` – za faul na Sobolewskim żółtą kartką ukarany Bartosz Jurkowski.
56` – z wolnego strzela Sobociński, pewnie broni Bledzewski.
58` – pierwsza zmiana w zespole gospodarzy, Kamila Oziemczuka zastępuje Maciej Bykowski.
59` – po błędzie Stachowiaka w doskonałej sytuacji chybił Bykowski.
60` – z 17 metrów niecelnie Markiewicz.
61` – za faul na Madeju żółta kartka dla Krzysztofa Zalewskiego.
63` – tym razem Remigiusz Sobociński fauluje Sokołowskiego i również otrzymuje żółtą kartkę.
64` – strzał Madeja broni Stachowiak.
65` – druga zmiana w zespole gospodarzy, Tomasza Sokołowskiego zmienia Artur Andruszczak.
67` – sędzia Bakaluk wysłał na trybuny trenera Górnika Bogusława Kaczmarka.
74` – Kubica ładnie do Madeja, po którego strzale piłkę na róg wybija Stachowiak.
75` – pierwsza zmiana w naszym zespole, Krzysztofa Zalewskiego zmienia Arkadiusz Kubik.
78` – zmiany w obu zespołach. Adama Kompałę zastępuje Michał Trzeciakiewicz, zaś Grzegorza Wędzyńskiego – Mariusz Pawelec.
79` – z wolnego Sobociński i… piłka odbija się od poprzeczki.
82` – po dośrodkowaniu Żuberka głową strzela A. Kubik – broni Bledzewski.
82` – za faul taktyczny żółta kartka dla Jarosława Popieli.
83` – tym razem A. Kubik uderza z dystansu – obok bramki.
85` – strzał Bykowskiego broni Stachowiak.
90 ` – sędzia dolicza 3 minuty do zakończenia regulaminowych 90 minut.
90+1` – fantastyczny strrzał z narożnika pola karnego Sobolewskiego i piłka trafia w słupek.
90+3` – kolejna doskonała sytuacja naszego zespołu, Żuberek mając przed sobą Bledzewskiego trafia wprost w niego.
90+4` – sędzia kończy regulaminowe 90 minut, przed nami dogrywka 2×15 min.

91` – początek dogrywki, zaczynają jagiellończycy.
93` – na boisku leży Sobociński.
95` – Sobociński wraca na boisko, po chwili nasz napastnik na spalonym.
104` – w swoim polu bramkowym faulowany Stachowiak.
105` – za faul na Łatce żółtą kartkę ujrzał Artur Andruszczak. Koniec pierwszej części dogrywki, nadal 1:0 prowadzi Górnik.

106` – drugą połowę dogrywki zaczynają gospodarze.
108` – po strzale Kubicy piłka odbija się od jednego z naszych piłkarzy i wychodzi nad bramką na róg.
110` – ostatnia zmiana w naszym zespole, Pawła Sobolewskiego zastępuje Ariel Jakubowski.
111` – za faul na G. Bronowickim żółta kartka dla Ariela Jakubowskiego
113` – GOOOLLL fantastyczna akcja JAGI. Jakubowski do Kuliga, ten głową do Markieiwcza, który odgrywa do Michała Trzeciakiewicza a ten ładnym strzałem z 16 metrów w samo okienko doprowadza do wyrównania.
114` – GOOOLLL prowadzimy 2:1, tym razem Bledzewskiego pokonuje Jacek Markiewicz.
116` – żółtą kartką ukarany Łukasz Nawotczyński.
120` – Koniec meczu. JAGA wygrywa 2:1 i w 1/8 finału zmierzy się z Polonią Warszawa.