AktualnościProblem z terminarzem

Problem z terminarzem

Białostoczanie chcieliby jeszcze w tej rundzie: rozegrać dwa mecze pucharowe, nadrobić zaległości ligowe i jeszcze polecieć do Stanów Zjednoczonych, by spotkać się z kibicami.

Polski Związek Piłki Nożnej już wcześniej wyznaczył terminy na mecze 1/8 finału Pucharu Polski. Zgodnie z nimi w Białymstoku Jagiellonia powinna podjąć Polonię Warszawa 8 lub 9 listopada. W tym czasie jednak (9 XI) białostoczanie zaplanowali już rozegranie zaległego spotkania z 10. kolejki II ligi ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki (nie odbyło się z powodu tragicznego wypadku autokaru z maturzystami).

– W uzgodnieniu z PZPN postanowiliśmy, że 9 listopada zagramy z Polonią – informuje Artur Kapelko, dyrektor operacyjny Jagiellonii. – Ze Świtem być może zmierzymy się dopiero wiosną.

Rewanż w Pucharze w Warszawie PZPN wyznaczył na 22-23 listopada. Tyle że na stadionie przy Konwiktorskiej montowana jest podgrzewana murawa. Pierwszy mecz może się na niej odbyć dopiero 26 listopada. Polonia zaproponowała więc termin 29-30 listopada. Jagiellonia zaś – że opłaci warszawskiej drużynie przejazd i pobyt w Białymstoku, niech tylko spotkanie odbędzie się 16 listopada. Białostoczanie zaraz po ostatnim meczu ligowym (19 listopada) planują bowiem wylot do USA. Polonia jednak chce grać u siebie, bo liczy na awans dalej.

– Jeszcze nie wiem, co z tym będzie. Polonia poprosiła o czas do zastanowienia do poniedziałku – mówi Kapelko.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00