AktualnościSprawiedliwy remis

Sprawiedliwy remis

Sprawiedliwym podziałem punktów zakończył się mecz dwóch pretendentów do awansu Jagiellonii Białystok i Zagłębia Sosnowiec. W pierwszej połowie spotkania przewagę posiadali podopieczni trenera Adama Nawałki, niestety doskonałych sytuacji do zdobycia bramek nie wykorzystali Wojtek Kobeszko i Dzidosław Żuberek. Ze strony gości najlepszą okazję do zdobycia bramki zaprzepaścił Dawid Chylaszek, który przegrał pojedynek sam na sam z Adamem Stachowiakiem.

Po zmianie stron od początku przewagę uzyskali goście i na jej efekty nie trzeba było długo czekać. Cztery minuty po wznowieniu gry piłkę z rzutu rożnego w pole karne dośrodkował Chylaszek a tam najprzytomniej zachował się jeden z najmniejszych na boisku Janusz Waloński i strzałem głową pokonał Stachowiaka. Goście z prowadzenia cieszyli się jedynie dziesięć minut, kiedy to z rzutu wolnego piłkę w pole karne wrzucił Remigiusz Sobociński, nie trafił w nią głową Łukasz Nawotczyński, w końcu w zamieszaniu dopadł do futbolówki Jacek Markiewicz i skierował do bramki. Przez ostatnie pół godziny oba zespoły starały się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść i stworzyły kilka dogodnych ku temu sytuacji, jednak wynik do końca nie uległ już zmianie.

Pomimo remisu nasz zespół zachował nadal szanse na tytuł mistrza jesieni, a stanie się tak w przypadku zwycięstwa ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, który rozegrany zostanie już w najbliższy czwartek na stadionie przy ul. Słonecznej (początek o godz. 13.00).
1` – Piotr Wieczerzak z Krakowa daje sygnał do rozpoczęcia meczu. Zaczynają jagiellończycy.
2` – rzut wolny dla gości 30 metrów od bramki Stachowiaka. Po dośrodkowaniu Malinowskiego piłkę głową z pola karnego wybija Kulig.
5` – po strzale Żuberka i rykoszecie bramkarz gości wybija piłkę na róg.
8` –  strzał Kobeszki blokuje Malinowski, rzut rżny dla Jagi.
12` – kąśliwy strzał Kłody broni Stachowiak.
15` – po mocnym dośrodkowaniu Kobeszki Treściński na róg.
16` – po rzucie rożnym głową nad poprzeczką uderza Markiewicz.
20` – po dośrodkowaniu Pitrego źle w piłkę na 5 metrze trafia Kłoda.
23` – Żuberek próbuje lobować bramkarza Zagłębia, minimalnie chybia.
24` – z 13 metrów niecelnie uderza Kobeszko.
25` – po dośrodkowaniu Sobolewskiego Adżem wybija piłkę na róg.
26` – po stałym fragmencie gry niecelnie główkuje Nawotczyński.
31` – z 18 metrów nad bramką uderza Sobociński.
33` – trzy kolejne rzuty rożne dla gości, za każdym razem nasi zawodnicy wybijają piłkę z własnego pola karnego.
34` – w zamieszaniu pod bramką Zagłębia z najbliższej odległości Kobeszko trafia w bramkarza.
35` – w sytuacji sam na sam Chylaszek przegrywa ze Satchowiakiem.
36` – Treściński o mały włos nie skierował piłki do własnej bramki.
43` – po dośrodkowaniu Łatki obok bramki główkuje Żuberek.
45` – sędzia kończy I połowę spotkania.

46` – drugą połowę zaczynają sosnowiczanie. W zespole gości w miejsce Hadisa Zubanovicia wszedł Dawid Skrzypek, Jagiellonia bez zmian.
46` – z dystansu niecelnie strzela Chylaszek.
47` – w boczną siatkę trafia Pitry.
49` – z rzutu rożnego dośrodkowuje Chylaszek a najniższy na boisku Janusz Wolański strzałem głową pokonuje Stachowiaka. Przegrywamy 0:1
59` – GOOLLLL. Z rzutu wolnego dośrodkowuje Sobociński, w piłkę głową nie trafia Nawotczyński, a w zamieszaniu piłkę do bramki Zagłębia skierował Jacek Markiewicz.
62` – W znakomitej sytuacji Kulig zamiast podać do mającego przed sobą pustą bramkę Żuberka trafia w bramkarza.
63` – po rzucie rożnym Lachowski w znakomitej sytuacji trafia w Kuliga.
68` – podwójna nasza w naszym zespole, Dzidosława Żuberka i Pawła Sobolewskiego zastępują Ernest Konon i Ariel Jakubowski.
70` – za faul na Skrzypku żółtą kartką ukarany Remigiusz Sobociński.
71` – z rzutu wolnego uderza Adżem, trafia jednak w mur.
73` – za faul na Łatce żółtą kartką ukarany Admir Adżem.
76` – po błędzie Kolasy Pitry mając przed sobą tylko Stachowiaka strzela tuż obook słupka.
78` – ostatnia zmiana w naszym zespole, Remigiusza Sobocińskiego zastępuje Łukasz Kubik.
79` – po rzucie rożnym minimalnie niecelnie główkuje Nawotczyński.
80` – na boisku leży Dawid Chylaszek.
84` – za kontuzjowanego Dawida Chylaszka wchodzi Bratłomiej Chwalibogowski.
86` – kolejna zmiana w zespole gości – Admira Adżema zastępuje Patryk Stęplewski.
87` – po rzucie rożnym i główce Pitrego piłka odbija się od poprzeczki a Jakubowski wybija ją z pustej już bramki.
90` – sędzia dolicza 2 min. do regulaminowego czasu gry. Z 18 metrów obok słupka uderza Markiewicz.
90+1` – strzał głową Skrzypka z 5 metrów broni Stachowiak.
90+2` – Koniec meczu. 1:1.
Autor: Dariusz Gryko
Źródło: własne
Statystyki meczu
Jagiellonia Zagłębie S. 1 Gole 1 3 Strzały celne 5 6 Strzały niecelne 3 11 Rzuty rożne 11 18 Faule 22 3 Spalone 4 1 Żółte kartki 1 0 Czerwone kartki 0
Jagiellonia: Stachowiak – Kulig, Kolasa, Nawotczyński, A. Kubik – Łatka, Sobociński (78` Ł. Kubik), Markiewicz, Sobolewski (68` Jakubowski) – Żuberek (68` Konon), Kobeszko. Trener: Adam Nawałka.
Zagłębie: Piętka – Adžem (86` Stęplewski), Treściński, Malinowski, Warakomski – Chylaszek (84` Chwalibogowski), Lachowski, Wolański, Kłoda – Pitry, Zubanović (46` Skrzypek). Trener: Krzysztof Tochel.