AktualnościPP: Polonia W. – Jagiellonia 2:3 (0:2)

PP: Polonia W. – Jagiellonia 2:3 (0:2)

Zwycięstwem 3:2 (2:0) ze stołeczną Polonią w rewanżowym meczu 1/8 finału PP zakończyli tegoroczne występy piłkarze białostockiej Jagiellonii. Tym samym zespół Polonii obronił wywalczoną w Białymstoku zaliczkę (wygrana 3:1) i to on zagra w ćwierćfinale tych rozgrywek ze zwycięzcą pary Wisła Kraków – Zagłębie Lubin.
     Przed dzisiejszym spotkaniem niewielu kibiców wierzyło w to, iż po słabszych występach w końcówce rundy jagiellończycy zdołają odrobić dwubramkową stratę z pierwszego meczu, w dodatku na boiska rywala. Tymczasem nasz zespół po pierwszej połowie prowadził jak najbardziej zasłużenie 2:0. Prowadzenie dla „żółto-czerwonych” już w 12 minucie po zagraniu Pawła Sobolewskiego strzałem z 10 metrów uzyskał Remigiusz Sobociński. W 28 minucie wynik pierwszej połowy ustalił Dzidosław Żeberek, zamykając celnym strzałem z najbliższej odległości dośrodkowanie Ariela Jakubowskiego.
     Po przerwie wreszcie zaatakowali niemrawo grający w pierwszej połowie gospodarze i w 56 minucie za sprawą Jacka Kosmalskiego zdobyli kontaktową bramkę. Odpowiedź podopiecznych Adama Nawałki była natychmiastowa i po trzech minutach po raz drugi na listę strzelców w tym meczu wpisał się „Dzidek”, wygrywając pojedynek sam na sam z bramkarzem Polonii. W ten sposób straty z pierwszego meczu zostały odrobione. Niestety po niespełna dwudziestu minutach gospodarze zdobyli drugą bramkę, a jej strzelcem był Esnar Arifović. Jak się okazało po końcowym gwizdku sędziego była to ostatnia bramka w tym meczu i to gospodarze mogli się cieszyć z awansu do kolejnej rundy. Niemniej jednak naszemu zespołowi należy pogratulować postawy oraz tego, iż pomimo strat z pierwszego meczu podjęli walkę i byli bardzo blisko sprawienia niespodzianki.
     Polonia: M. Sławik – S. Jarczyk, K. Markowski, K. Igwe, P. Stokowiec – I. Gołaszewski, D. Seweryn, K. Bąk, A. Łukasiewicz – J. Kosmalski (80` M. Iezzi), G. Król (37` E. Arifović). Trener: Cezary Moleda.
     Jagiellonia: A. Stachowiak – P. Kulig, J. Markiewicz, Ł. Nawotczyński, A. Kubik – A. Jakubowski, D. Łatka, R. Speichler, P. Sobolewski (82` I. Zubrzycki) – Dz. Żuberek, R. Sobociński. Trener: Adam Nawałka.
Sędziował: Leszek Gawron (Podkarpackie KS).
Żółte kartki: Piotr Stokowiec, Damian Seweryn (Polonia); Jacek Markiewicz (Jagiellonia).
Widzów: ok. 400.

1` – sędzia Leszek Gawron daje sygnał do rozpoczęcia meczu. Jagiellonia na żółto-czerwono, Polonia na biało.
4` – oba zespoły bardzo spokojnie rozpoczęły spotkanie.
5` – rzut wolny dla JAGI 35 metrów przed bramką Polonii, po dośrodkowaniu Jakubowskiego w pole karne Kulig fauluje w wyskoku zawodnika gospodarzy.
11` – na pozycji spalonej Żuberek.
12` – GOOOLLL po zagraniu Sobolewskiego z lewej strony boiska bramkę strzałem z 10 metrów zdobywa Remigiusz Sobociński.
13` – na środku boiska zderzyli się Stokowiec z Łatką, po chwili obaj wstają z murawy. Rzut wolny dla gospodarzy, jednak żółtą kartką ukarany zostaje Piotr Stokowiec – za niesportowe zachowanie.
17` – z 16 metrów obok słupka uderza Żuberek.
19` – Stachowiak szybszy od Króla w wyścigu biegowym po piłkę.
20` – po dośrodkowaniu Sobolewskiego minimalnie z piłką minął się Żuberek.
23` – po strzale z 18 metrów Bąka piłka przelatuje dwa metry nad bramką Stachowiaka.
23` – po zagraniu Stokowca sam przed Stachowiakiem znalazł się Król, ale na nasze szczęście napastnik Polonii nie trafia w bramkę.
25` – pierwszy w meczu rzut rożny dla Jagiellonii. Speichler do Łatki, ten w pole karne, niestety górą obrońcy gospodarzy.
28` – GOOOLLL Jakubowski zagrywa na drugi metr przed bramkę do Dzidosława Żuberka, a ten strzałem pod poprzeczkę podwyższa na 2:0.
36` – obok prawego słupka uderza z dystansu Łatka.
37` – pierwsza zmiana w zespole gospodarzy, Grzegorza Króla zastępuje Esnar Arifović.
41` – po zagraniu Igwe na spalonym Kosmalski.
42` – po strzale Sobolewskiego i rykoszecie piłka pada łupem Sławika.
45` – koniec I połowy. Jagiellonia dość niespodziewanie prowadzi 2:0 i do awansu brakuje jej już tylko jednej bramki.

46` – początek drugiej połowy, oba zespoły bez zmian.
48` – w straciu z zawodnikiem Polonii ucierpiał Sobociński i na noszach opuszcza boisko.
52` – po zagraniu Łatki z 16 metrów strzela Sobociński, broni Sławik.
54` – Jarczyk w ostatniej chwili uprzedził składającego się do strzału Sobocińskiego.
56` – Jacek Kosmalski strzałem z 12 metrów zdobywa bramkę dla gospodarzy.
59` – GOOOLLL Sobociński do Sobolewskiego, ten przedłuża do Dzidosława Żuberka, który będąc sam na sam ze Sławikiem podwyższa na 3:1.
63` – rzut rożny dla Jagiellonii, po dośrodkowaniu Speichlera piłkę wybijają zawodnicy Polonii.
67` – z rzutu wolnego z 25 metrów uderza Gołaszewski, piłka przechodzi kilka metrów obok naszej bramki.
70` – po dośrodkowaniu Kosmalskiego strzał z 11 metrów Arifovicia broni Stachowiak.
76` – ładnie zapowiadającą się akcję naszego zespołu przerywa Igwe.
77` – Łatka do Sobocińskiego, ten niestety na spalonym.
77` – po dośrodkowaniu Kosmalskiego bramkę dla gospodarzy strzałem głową zdobywa Esnar Arifović. Jagiellonia prowadzi już tylko 3:2.
80` – druga zmiana w zespole gospodarzy, Jacka Kosmalskiego zastepuje Massimiliano Iezzi.
82` – pierwsza zmiana w naszym zespole, za Pawła Sobolewskiego wchodzi Iwo Zubrzycki.
84` – z rzutu wolnego uderza Markowski, pewnie broni Stachowiak.
86` – nieclenie z dystansu uderza Sobociński.
90` – sędzia dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry.
90+2` – po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Spiechlera niecelnie główkuje Zubrzycki.
90+3` – Koniec meczu. Jagiellonia wygrywa z Polonią 3:2, jednak to zespół z Warszawy zagra w 1/4 finału PP.