FALSTART

Od falstartu rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze białostockiej Jagiellonii remisując bezbramkowo w Nowym Mieście Lubawskim z ostatnim w tabeli Finishparkietem. Od początku mecz nie był porywającym widowiskiem, a sytuacji pod obiema bramkami było jak na lekarstwo. W pierwszej połowie najgroźniejsza sytuacja miała miejsce dopiero w 43 minucie, kiedy po strzale Remigiusza Hebdy z 12 metrów piłkę na rzut rożny odbił Adam Piekutowski. Po zmianie stron jagiellończycy zagrali agresywniej, jednak obraz gry nie uległ diametralnej zmianie. Pomimo, iż trener Adam Nawałka dokonał zmiany w ustawieniu (przesunął Jacka Markiewicza z obrony do środka pomocy) jagiellończycy nadal nie potrafili stworzyć składnej akcji, po której mogliby poważnie zagrozić bramce dobrze dysponowanego w dniu dzisiejszym Siergieja Astapczika, zaś gospodarze z atakami za bardzo się nie kwapili. W 60 minucie nasz trener musiał dokonać kolejnych roszad w ustawieniu, gdyż boisko musiał opuścić kontuzjowany Dariusz Łatka. Najgroźniejsze sytuacji pod bramką rywali białostoczanie stworzyli dopiero w końcówce meczu, a w obu przypadkach bliski wpisania się na listę strzelców był Tomasz Moskal. W 85 minucie po rzucie rożnym strzał naszego napastnika z 7 metrów wybronił Astapczik, zaś trzy minuty później po strzale z rzutu wolnego piłka minimalnie minęła słupek bramki gospodarzy. Pomimo doliczonych 4 minut do regulaminowego czasu gry żadnej z drużyn nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

1` – Sędzia Artur Radziszewski z Warszawy daje sygnał do rozpoczęcia spotkania, białostoczanie tradycyjnie w żółto-czerwonych „pszczółkach”, gospodarze na biało-niebiesko.
1` – po rzucie wolnym bliski szczęścia był Fedoruk, na szczęście urzedził go Piekutowski.
4` – pierwszy rzut rożny dla Jagi, po dośrodkowaniu Speichlera obrońcy wybijają na kolejny róg. Ty razem po dośrodkowaniu naszego pomocnika pewnie piłkę wyłapuje Astapczik.
4` – z 16 metrów uderza Żuberek, jednak jego strzał w środek bramki bez problemu wyłapuje Astapczik.
7` – groźnie pod naszą bramką, po podaniu Fedoruka z 12 metrów strzela Domżalski – Piekutowski na róg.
8` – tym razem rzut rozny dla Jagiellonii, po raz kolejny dośrodkowuje Speichler i po raz kolejny górą Astapczik.
10` – nieudane dośrodkowanie Sawali z rzutu wolnego.
10` – strzał z dystansu Wróbla pewnie broni Piekutowski.
13` – za faul na Hebdzie żółtą kartklą upomniany zostaje Jacek Chańko.
14` – po dośrodkowaniu z lewej stronie Sobolewskiego główą strzela Moskal – broni Astapczik.
15` – z rzutu wolnego w pole karne gospodarzy piłkę wrzuca Speichler, jednak obońcy wybijają piłkę.
16` – tym razem po dośrodkowaniu z wolnego Speichlera głową strzela Napierała, ponownie broni bramkarz Finishparkietu.
18` – w starciu z zawodnikiem gospodarzy ucierpiał Sobociński.
21` – rzut rożny dla Finishparkietu, po dośrodkowaniu Domżalskiego sytuację wyjaśniają nasi obrońcy.
27` – bardzo niecelny strzał z dystansu Chańki.
32` – dłuższy okres bezbarwnej gry z obu stron.
34` – rzut rożny dla Jagi, po którym uderza Chańko, trafia jednak w Wincla i kolejny rzut rożny dla naszego zespołu, tym razem również bez efektu.
39` – kolejny rzut rożny dla Jagi, po dośrodkowaniu Speichlera Astapczik przerzuca piłkę nad poprzeczką.
42` – z 16 metrów ładnie uderza Sobociński, broni bramkarz gospodarzy.
43` – w doskonałej sytuacji Hebda z 12 metrów trafia w naszego bramkarza.
45` – sędzia dolicza minutę do pierwszej połowy.
45+1` – koniec pierwszej połowy, Finishparkiet remisuje bezbramkowo z Jagiellonią.

46` – początek drugiej połowy, Oba zespoły bez zmian. Rozpoczynają Moskal i Żuberek.
47` – za faul taktyczny na Domżalskim żółtą kartką ukarany kapitan naszego zespołu Jacek Markiewicz.
54` – pierwsza zmiana w naszym zespole, Dzidosława Żuberka zmienia Ernest Konon.
56` – za faul na Bazlerze żółtą kartką ukarany Adrian Napierała.
60` – w starciu z Bazlerem ucierpiał Łatka. Rzut rożny dla naszego zespołu.
62` – po dośrodkowaniu Speichlera w ostatniej chwili Nawotczyńskiego zablokowali obrońcy gospodarzy. Nadal poza boiskiem przebywa Łatka.
64` – niestety nasz pomocnik nie wraca na boisko, a jego miejsce zajmuje Arkadiusz Kubik.
68` – po zagraniu Speichlera z 12 metrów strzela Markiewicz, broni Astapczik.
68` – niecelny strzał z 25 metrów Konona.
70` – zamieszanie w naszym polu karnym po rzucie rożnym dla gospodarzy, na szczęście w ostatniej chwili niebezpieczeństwo zażegnał Piekutowski.
71` – ładny strzał Domżalskiego mija naszą bramkę.
77` – podwójna zmiana w zespole gospodarzy, z boiska schodzą Remigiusz Hebda i Adrian Fedoruk, ich miejsca zajmują Wojciech Figurski i Maciej Wojtaś.
81` – rzut rożny dla Jagiellonii, niestety tradycyjnie już piłka w rękach Astapczika.
84` – ostatnia zmiana w naszym zespole, Roberta Speichlera zmienia Michał Trzeciakiewicz.
85` – po rzucie rożnym z 7 metrów uderza groźnie Moskal, niestety broni Astapczik.
87` – w znakomitej sytuacji przestrzelił Wojtaś.
88` – rzut wolny 22 metrów przed bramką Astapczika. Ładnie uderza tuż przy słupku Moskal.
90` – sędzia dolicza 4 minuty do regulaminowego czasu gry.
90+4` – Koniec, po słabym meczu Jagiellonia remisuje z Finishparkietem 0:0.

Wypowiedzi trenerów

Adam Nawałka (trener Jagiellonii): – Uważam, że wynik jest sprawiedliwy, niemniej remis w tym meczu nas nie zadawala. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była słaba, pozwoliliśmy narzucić styl przeciwnikowi. Na wąskim i grząskim boisku w Nowym Mieście Lubawskim nie potrafiliśmy przejąć kontroli w środku pola i panowało tam zbyt dużo chaosu. W drugiej połowie zagraliśmy zdecydowanie agresywniej, stworzyliśmy kilka sytuacji, mimo tego z naszej gry nie można być zadowolonym. Zabrakło czasu by wygrać to spotkanie, jednak chciałbym przypomnieć, że Finishparkiet również miał swoje sytuacje i mogliśmy tutaj stracić wszystkie punkty.

Andrzej Błaszkowski (trener Finishparkietu): – Podpisuję się pod tym, co powiedział mój poprzednik i również uważam wynik za sprawiedliwy, chociaż mieliśmy kilka dogodnych sytuacji strzeleckich. Trzeba jednak dodać, iż oba kluby mają zupełnie inne cele, Jagiellonia walczy o awans, my zaś o utrzymanie i dlatego z tego punktu jestem zadowolony, aczkolwiek pozostaje pewien niedosyt, bo mogliśmy pokusić się dzisiaj nawet o zwycięstwo.