AktualnościWreszcie odpalili !!!

Wreszcie odpalili !!!

Pierwsze zwycięstwo tej wiosny odnieśli piłkarze białostockiej Jagiellonii. Po dwóch bezbramkowych remisach, z Finishparkietem i Heko dzisiaj podopieczni trenera Adama Nawałki pokonali w Radomiu zespół miejscowego Radomiaka 3:1 (1:1).

Przed tym spotkaniem trener naszego zespołu nie mógł skorzystać z czterech podstawowych zawodników (Piekutowski, Jakubowski, Łatka, Moskal), którzy odnieśli kontuzje, stąd też w po raz pierwszy w tej rundzie na boisku pojawili się Krzysztof Zalewski i Ernest Konon. Zwłaszcza nasz najskuteczniejszy napastnik w rundzie jesiennej nie zawiódł, dwukrotnie wpisując się na listę strzelców. Pierwsi jednak bramkę zdobyli gospodarze. W 21 minucie z rzutu rożnego dośrodkował Tomasz Brzyski, nasi zawodnicy nie upilnowali w polu karnym Tomasza Sajdaka, który strzałem głową, pomimo interwencji Pawła Sobolewskiego na linii bramkowej umieścił piłkę w naszej bramce. Radość gospodarzy z prowadzenia trwała zaledwie osiem minut, kiedy to nasz zespól wreszcie przeprowadził ładną akcję. Jacek Chańko podał do Pawła Sobolewskiego, który dośrodkował na piąty metr przed bramkę Radomiaka, a tam strzałem głową do remisu doprowadził Ernest Konon. W końcówce pierwszej połowy groźniej zaatakowali gospodarze, na nasze szczęście efektem ich przewagi były jedynie rzuty rożne, zaś strzał z 14 metrów Rafała Piętki pewnie obronił Maciej Zając.
     Po zmianie stron początkowo sytuację na boisku opanowali jagiellończycy, jednak po kilku minutach do głosu doszli gospodarze i pod nasz bramką kilkakrotnie zrobiło się groźnie. Wreszcie nadeszły dwie minuty, które wstrząsnęły gospodarzami i rozstrzygnęły o losach spotkania. W 66 minucie jagiellończycy wykonywali rzut wolny. Piłkę płasko w pole karne zagrał Robert Speichler, obrońcy gospodarzy przyglądali się jak dopada do niej na 7 metrze Ernest Konon i obok bramkarza umieszcza futbolówkę w siatce, zdobywając tym samym swoją drugą bramkę w meczu. radomianie nie otrząsnęli się jeszcze na dobre po stracie bramki a już przegrywali 1:3. Po wznowieniu gry ze środka boiska nasi zawodnicy szybko odzyskali piłkę, ta trafiła do Madrina Piegzika, który dośrodkował na drugi słupek do Remigiusza Sobocińskiego, a ten strzałem głową z ostrego kąta po raz trzeci w tym spotkaniu zmusił do kapitulacji Pawła Gałczyńskiego. Po tej bramce piłkarze Radomiaka już się nie podnieśli, a na dobra sprawę żadna z drużyn poza stałymi fragmentami gry nie stworzyła groźnej sytuacji pod bramką rywala. Tym samym jagiellończycy odnieśli pierwsze zwycięstwo w lidze od 5 listopada, kiedy to pokonali przed własną publicznością Podbeskidzie Bielsko-Biała również 3:1. Po tym meczu nasz zespól awansował na trzecie miejsce w drugoligowej tabeli i traci do prowadzącego duetu z Łodzi dwa punkty.

Relacja minuta po minucie

1` – Robert Setla z Zabrza daje sygnał do rozpoczęcia meczu. Radomiak w strojach zielono-biało-zielonych – Jagiellonia tradycyjnie w żółto-czerwonych „pszczółkach”.
2` – pierwszy rzut rożny dla gospodarzy, pewnie i daleko przed nasze pole karne piąstkuje Zając.
8` – po zagraniu Sobolewskiego – Konon na spalonym.
9` – ponownie na spalonym Konon, tym razem po podaniu naszego kapitana – Markiewicza.
10` – z dystansu lekko i bardzo niecelnie uderza Sobolewski.
12` – dobra interwencja Zająca, który pewnie przechwycił dośrodkowanie Sajdaka.
12` – strzał Konona zablokował Szwed i piłka w rękach Gałczyńskiego.
13` – strzał Sobolewskiego pewnie broni Gałczyński.
15` – rzut rożny dla Radomiaka, żółtą kartką ukarany Tomasz Sajdak za zagranie piłki ręką.
18` – pierwszy rzut rożny dla Jagi. Sobolewski krótko do Markiewicza, niestety nic dobrego nie wyszło z tej akcji.
20` – na spalonym Sajdak.
21` – rzut rożny dla Radomiaka. Dośrodkowanie Brzyskiego i Tomasz Sajdak strzałem głową zdobywa prowadzenie dla gospodarzy.
29` – GOOOLLLL !!! Chańko do Sobolewskiego, ten dośrodkowuje w pole karne, a tam strzałem głową z 5 metrów do remisu doprowadza Ernest Konon.
30` – za faul na Kononie żółtą kartką upomniany Zbigniew Wachowicz.
35` – z rzut wolnego ładnie uderza Brzyski i równie piękna interwencja Zająca, który zmierzającą w okienko naszej bramki piłkę wybija piłkę na róg.
37` – rzut wolny dla Jagiellonii po faulu Dudy na Markiewiczu, uderza Chańko, niestety trafia w mur.
41` – rzut rożny dla Radomiaka, dośrodkowuje Brzyski, tym razem bardzo mocne i niedokładne.
43` – zablokowany strzał Byrkaniczkowa przez naszych obrońców.
44` – kontratak gospodarzy, na szczęście Piętka uderza zbyt lekko z 14 metrów by zaskoczyć Zająca, który pewnie broni ten strzał.
45` – sędzia dolicza 2 minuty do regulaminowych 45 minut pierwszej połowy.
45+1` – szósty w tym meczu rzut rożny dla Radomiaka, piłkę głową przed pole karne wybija Speichler.
45+2` – kolejny róg dla gospodarzy, zamieszanie w naszym polu karnym, faulowany Chańko. Trzecia żółta kartka w tym meczu, tym razem ukarany Piotr Uss.
45+3` – koniec pierwszej połowy. Radomiak – Jagiellonia 1:1.

46` – początek drugiej połowy, oba zespoły bez zmian.
47` – groźnie nad bramką uderza Sobolewski.
49` – od początku II połowy groźniej zaatakowali jagiellończycy.
51` – pierwsza żółta kartka dla naszego zawodnika, za faul na Brzyskim ukarany Paweł Sobolewski.
52` – rzut wolny dla gospodarzy, z 20 metra uderza brzyski, piłka odbija się od muru i trafia w ręce Zająca.
57` – kolejny rzut wolny dla gospodarzy, tym razem rozegrany krótko i nieudanie.
58` – pierwszy rzut rożny dla gospodarzy po przerwie, na szczęście bez efektu.
61` – nieudane wykonanie rzutu wolnego przez Brzyskiego.
64` – niecelny strzał z dystansu Piętki.
66` – GOOOLLL rzut wolny dla Jagi, Speichler zagrywa płasko w pole karne gospodarzy, tam jak z pod ziemi wyrósł Ernest Konon i strzałem z 7 metrów obok Gałczyńskiego wyprowadza Jagę na prowadzenie.
68` – GOOOLLLL jagiellończycy odbierają piłkę zaraz po wznowieniu gry piłkę gospodarzom, Piegzik dośrodkowuje na długi słupek a tam Remigiusz Sobociński strzałem głową podwyższa na 3:1.
68` – zmiany w obu zespołach, Michał Trzeciakiewicz zastępuje Roberta Speichlera, zaś Piotra Ussa zmienia Daniel Barzyński.
72` – z rzutu wolnego nad poprzeczką uderza Brzyski.
73` – w odpowiedzi dośrodkowanie z rzutu wolnego Sobolewskiego z „siłą wiatru” przechodzi nad bramką Gałczyńskiego.
76` – druga zmiana w zespole Radomiaka, Swetosława Byrkaniczkowa zastępuje Artur Błażejewski.
80` – indywidualna akcja Trzeciakiewicza, którego dopiero w polu karnym powstrzymuje Szwed.
82` – z 20 metrów uderza nieclenie Sobolewski.
83` – druga zmiana w naszym zespole, strzelca dwóch bramek Ernesta Konona zastępuje Wojtek Kobeszko.
88` – ostatnia zmiana w naszym zespole, Arkadiusz Kubik zastępuje Madrina Piegzika.
89` – za faul na Piętce żółtą kartką ukarany Łukasz Nawotczyński.
90` – sędzia dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry.
90+3` – Koniec meczu. Jagiellonia odnosi pierwsze zwycięstwo na wiosnę, pokonując na wyjeździe zespół Radomiaka 3:1.

Radomiak – Jagiellonia 1:3
Bramki: Sajdak 21′ – Konon 29′ 66′, Sobociński 68′

Radomiak: P. Gałczyński – K. Nykiel, R. Szwed, P. Duda, Z. Wachowicz – K. Ząbecki, R. Piętka, S. Byrkaniczkow (76` A. Błażejewski), T. Brzyski, P. Uss (68` D. Barzyński), T. Sajdak. Trener: Mariusz Kuras.

Jagiellonia: M. Zając – K. Zalewski, Ł. Nawotczyński, A. Napierała, J. Chańko – P. Sobolewski, R. Speichler (68` M. Trzeciakiewicz), J. Markiewicz, M. Piegzik (88` A. Kubik) – E. Konon (83` W. Kobeszko), R. Sobociński. Trener: Adam Nawałka

Sędziowie: Robert Setla (jako główny)oraz Jarosław Przybyszewski i Bartłomiej Lekki (asystenci, wszyscy Śląski ZPN)
Widzowie: ok. 5 000 (w tym 300 z Białegostoku)