AktualnościJagiellonia – Polonia 0:1 – opis

Jagiellonia – Polonia 0:1 – opis

Nadal trwa niemoc piłkarzy białostockiej Jagiellonii, którzy po raz pierwszy w bieżącym sezonie przegrali drugi mecz z rzędu, tym razem 0:1 z Polonią Bytom.

Trzeba jednak przyznać, że gry, jaką zaprezentował dzisiaj nasz zespół w porównaniu do ostatniego spotkania z Lechią nie można porównywać. W całym poprzednim meczu strzały na bramkę rywala można było policzyć na palcach jednej ręki, dzisiaj natomiast już w pierwszych 45 minutach było ich dziewięć. Niestety, żaden z nie znalazł drogi do bramki, a w drugiej połowie goście oddali jeden strzał w światło naszej bramki i wygrali.

Tym samym wszyscy Ci, którzy łudzili się jeszcze, że nasz zespół nadal będzie się liczył w walce o ekstraklasę, tych złudzeń po dzisiejszym spotkaniu się wyzbyli. Szkoda tym bardziej, że pozostałe zespoły czołówki wcale nie grają rewelacyjnie i co kolejkę tracą punkty. Świadczy o tym najlepiej fakt, że Jagiellonia po tym jak zdobyła w ostatnich czterech spotkaniach jeden punkt, do drugiego, premiowanego awansem miejsca traci zaledwie pięć oczek, a przed nami dziesięć kolejek. Czy jednak nasz zespół stać jeszcze na ostatni zryw… pod wodzą nowego trenera?

Po czwartkowej dymisji Adama Nawałki dzisiejsze spotkanie poprowadził odpowiedzialny dotychczas za bramkarzy Mirosław Dymek, który na treningu z zawodnikami miał okazję spotkać się tylko raz i zapowiadał, że wielkich zmian nie będzie. Jednak ze środowego meczu z Lechią w wyjściowej jedenastce pozostało zaledwie pięciu zawodników.

Od początku dzisiejszego meczu lekką przewagę uzyskali jagiellończycy i już pierwsza akcja meczu mogła przynieść rzut karny, jednak zdaniem sędziego Ernest Konon przewrócił się w polu karnym gości bez udziału osób „trzecich”. Pierwszy groźny strzał w światło bramki gości miał miejsce w 11 minucie, kiedy to z rzutu wolnego ładnie przymierzył Markiewicz, niestety bramkarz Polonii zdołał odbić piłkę. W 23 minucie ponownie groźnie  uderzał nasz kapitan, tym razem po ładnej akcji i odegraniu piłki przez Pawła Sobolewskiego. Jednak w największych opałach bramkarz gości był między 27 a 32 minutą, kiedy to nasi zawodnicy strzelali trzykrotnie. Najpierw Ernest Konon po zagraniu Ariela Jakubowskiego trafił w poprzeczkę, następnie przestrzelili Madrin Piegzik i Wojtek Kobeszko.

Ten ostatni ponownie bramce Marcina Suchańskiego zagroził w 38 minucie, jednak piłka po jego uderzeniu przeszła tuż nad poprzeczką. Goście najgroźniejszą sytuację w tej części gry stworzyli w 42 minucie, kiedy to groźnie główkował Tomasz Sosna, jednak na drodze futbolówki znalazł się Łukasz Nawotczyński.

Od początku drugiej połowy gra zdecydowanie się wyrównała i toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, aż przyszła nieszczęsna 67 minuta, w której goście wyprowadzili szybką kontrę i Artur Rozmus strzałem głową zamienił na bramkę dośrodkowanie Adriana Pajączkowskiego. Sytuacja miała miejsce chwilę po tym, jak po ostrym dośrodkowaniu Mardina Piegzika jeden z zawodników Polonii wybił piłkę z linii bramkowej. Po zdobyciu bramki bytomianie starali się kontrolować grę i zdobyli nawet drugą bramkę, której sędzia jednak nie uznał.

Walczący przynajmniej o jeden punkt jagiellończycy mieli również w tej części gry swoje sytuacje, a najbliższy zdobycia bramki był Dzidosław Żuberek. W 73 minucie po strzale naszego napastnika bramkarz Polonii z największym trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką, zaś w 84 po kolejnym strzale „Dzidka” futbolówkę z linii bramkowej wybił Tomasz Sosna.

Już po 11 minutach gry boisko opuścił faulowany Remigiusz Sobociński. Jak się okazało nasz zawodnik ma pęknięta torebkę stawową i czek ago ok. trzytygodniowa przerwa.

22.04.2006, Białystok: Jagiellonia Białystok – Polonia Bytom 0:1 (0:0)

0:1 – Rozmus (67 min. – głową)
Żółte kartki: Jacek Markiewicz, Wojtek Kobeszko, Ernest Konon (Jagiellonia); Andrzej Rybski (Polonia).
Sędziowali: Paweł Skonieczny (jako główny) oraz Dominik Sulikowski i Przemysław Wądołowski (na liniach – wszyscy KS Pomorskiego ZPN).
Widzów: ok. 3 000.

Jagiellonia: M. Zając – A. Jakubowski, Ł. Nawotczyński, R. Kolasa, A. Kubik – P. Sobolewski, J. Markiewicz, J. Chańko,  R. Sobociński (13` M. Piegzik)- W. Kobeszko (64` Dz. Żuberek), E. Konon (77` T. Moskal).

Trener: Mirosław Dymek.

Polonia: M. Suchański – D. Brehmer, G. Jurczyk, J. Broniewicz, D. Galeja – R. Jabłoński, T. Sosna, J. Trzeciak, A. Pajączkowski (90`  I. Marcinkowski) – A. Rozmus (88` Ł. Gröhlich), A. Rybski (65` Ł. Błasiak).

Trener: Michał Probierz.